پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

درباره‌ی سریال فوتبالیِ «لژیونر»

تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 مرداد 1396 16:10

پخش سریال لژیونر از نیمه گذشته است. سریالی كه روزهای زوج ‌ ساعت هفت عصر و 11 شب، روی آنتن شبكه پنج می‌رود. لژیونر با حضور بازیگران شناخته شده‌ای مانند محمدرضا شریفی‌نیا، حسن پورشیرازی، معصومه آقاجانی، لاله صبوری، مهرداد ضیایی و زهیر یاری درباره ورزش و به‌خصوص فوتبال است. ..

به گزارش همشهری،  پخش سریال لژیونر از نیمه گذشته است. سریالی كه روزهای زوج ‌ ساعت هفت عصر و 11 شب، روی آنتن شبكه پنج می‌رود. لژیونر با حضور بازیگران شناخته شده‌ای مانند محمدرضا شریفی‌نیا، حسن پورشیرازی، معصومه آقاجانی، لاله صبوری، مهرداد ضیایی و زهیر یاری درباره ورزش و به‌خصوص فوتبال است. سریالی كه نگاهی طنز به ماجرا دارد كه قطعا دیدنش در این روزها كه لیگ برتر فوتبال هم آغاز شده و تیم ملی هم به جام جهانی 2018 روسیه صعود كرده، جالب‌تر خواهد بود. كارگردان لژیونر، مسعود آب‌پرور 56 ساله است. كارگردان نام آشنایی كه با ساخت سریال‌های هوش سیاه 1و 2، نشان داده  در حوزه سریال‌های جنایی- جاسوسی تخصص دارد. با او درباره سریال جدیدش كه تفاوت‌هایی اساسی با كارهای قبلی‌اش دارد، گفت‌و‌گو كرده‌ایم.

 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,سریال فوتبالی لژیونر

 

 نام شما با سریال‌های جاسوسی مثل هوش سیاه گره خورده‌؛ ژانری كه در سینما و تلویزیون ما‌ مهجور است. چرا با وجود موفقیت در این زمینه، به سمت لژیونر كه داستانی فوتبالی دارد، رفتید؟

خودم را فیلمساز ژانر نمی‌دانم. دلم نمی‌خواهد در یك ژانر محدود بشوم و فقط در آن ژانر قرار بگیرم. هوش سیاه نتیجه ذوق و سلیقه خاص خودم بود؛ از ایده، عقیده و پردازش نهایی گرفته تا آنچه را كه می‌خواستم به منصه ظهور برسد‌ اما لژیونر ماموریتی بود كه به من داده شد. در واقع از من خواسته شد كه این كار را انجام بدهم. البته به‌شدت استقبال كردم و كار این چنین انجام شد.

 

لژیونر قرار بود نوروز پخش شود، طبیعتا فضا و چیدمان قسمت‌ها براساس مدل سریال نوروزی كه 13 شب مدام است با مدل فعلی كه یك شب در میان و نامنظم است، فرق دارد. این تغییر زمان پخش، چه تأثیری در سریال دارد؟

لژیونر قرار بود برای نوروز 96 پخش شود‌ اما تصمیم‌گیری‌ها و جلسات داخل سازمان صداوسیما به‌نحوی پیش رفت كه زمان تولید برای ما تنگ شد. ما تا اواخر خرداد در حال تصویربرداری بودیم و عملا امكانی برای نمایش نوروز نبود. وقتی وارد پروژه شدم چهار قسمت از این سریال نوشته شده بود كه بعد از ورودم اصلاحاتی در آن انجام شد. تأكید و توصیه مدیران هم این بود كه این كار هرچه زودتر ساخته شود. بنابراین، بقیه متن در دل تولید نوشته شد. قرار بود چون از نوروز 96 گذشتیم پخش كار برای نوروز 97 باشد.

 

دوستان ما هم در پخش تأكید داشتند كه كار در نوروز 97 پخش شود‌ اما داخل سازمان، سازوكار ماجرا طوری پیش رفت كه در روند تولید نمی‌توانستیم متوقف شویم. درهر حال، ماجرا به سمتی رفت كه كار زودتر پخش شود. این تغییرات تأثیری در روند تولید نداشت؛ چون تا آخرین لحظه فكر می‌كردیم كار در نوروز پخش خواهد شد. بنابراین چیزی را تغییر ندادیم.

 

با اینكه فوتبال پرطرفدار است‌ اما سریال‌های كمی در زمینه فوتبال ساخته شده مثل پژمان و به سوی افتخار و فیلم هم در این زمینه كم داریم. اصلا چی شد سراغ ورزش و فوتبال رفتید؟

اگر دقت كرده باشید فوتبال در این سریال، خیلی پر رنگ نیست. فوتبال در كار ما شكل تمثیلی دارد. حتی عنوان لژیونر، بحث دوپینگ و كلماتی از این قبیل را از فوتبال گرفتیم. زمین بازی را به مثابه زمین زندگی گرفتیم. گل زدن، به هدف رسیدن و تیم‌ها را همگی براساس فوتبال معنی كردیم. گاهی ممكن است برای رسیدن به هدفی، دوپینگ كنی... تمام اینها تمثیل‌هایی است كه در داستان كاربرد دارد. همانطور كه اشاره كردید، چون فوتبال مخاطب زیادی در جامعه دارد سعی كردیم رویه داستان برگرفته از فوتبال باشد.

 

در داستان آكادمی مبارزه با دوپینگ داریم؛ یك مأمور مبارزه با دوپینگ داریم كه باید مراقبت كند كه همه‌‌چیز در زمین بازی زندگی سالم پیش برود‌ اما می‌بینیم در مقطعی كه منافعش به خطر می‌افتد، خودش دست به دوپینگ می‌زند یا برای رقیبش نقشه می‌كشد. در واقع می‌بینید كه به بهانه فوتبال و مضامین جانبی آن چقدر در این زمینه مانور داده شده. البته این معنایش این نیست كه یك تماشاگر عادی همه اینها را درك می‌كند. همه این اطلاعات به لحاظ حسی منتقل می‌شود و روی عاطفه مخاطب تأثیر می‌گذارد. این همان هدفی است كه ما دنبالش هستیم و دوست داریم كه اتفاق بیفتد.

 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,سریال فوتبالی لژیونر

 

در این كار در كنار استفاده از بازیگران كاركشته‌ای مثل شریفی‌نیا، پورشیرازی و آقاجانی، سراغ جوان‌هایی مثل زهیر یاری رفتید و حتی سراغ آرفی، بازیكن خارجی فوتبال. این ریسك چقدر جواب داد؟

ببینید! در این زمینه ملاك تصمیم‌گیری و سلیقه سنجی اهمیت دارد. اگر براساس كلیشه‌های جاری بخواهید تصمیم بگیرید، ممكن است مورد پسند تماشاگر نباشد. تماشاگر به‌طور طبیعی دلش می‌خواهد ‌ مجموعه‌ای از اسامی را ببیند كه از قبل آنها را می‌شناخته و دیده است‌ اما به شخصه خیلی پیگیر كلیشه‌های مخاطب نیستم. مدعی‌ام كه كارگردانی سلیقه سازم! كما اینكه در هوش سیاه، تركیب اولیه بازیگر‌ها باعث شد خیلی‌ها نسبت به آن دافعه داشته باشند؛ حتی در دل مدیران هم مخالفانی داشتیم‌ اما خیلی مقاومت كردیم كه تركیب دلخواه خودمان را بدون درنظر گرفتن شهرت و محبوبیت افراد بچینیم.

 

دیدیم كه چقدر جواب داد. البته در هوش سیاه قسمت‌های بیشتری داشتیم و اینجا با 15 قسمت مواجهیم. این قصه لحن طنزآمیزی دارد بدون اینكه باجی به فیلم‌ها و سریال‌های مشابه ماقبل خودش بدهد. لژیونر توانسته برای خودش كاراكتر مستقلی بسازد. اگر مخاطب تلویزیون بین باشد و شبكه پنج را دنبال كند متوجه این تفاوت خواهد شد. می‌دانید كه شبكه پنج مدتی بود كه سریال تولید نمی‌كرد و در واقع لژیونر جزو نخستین سریال‌های جدید این شبكه است. اگر مخاطب این مجموعه را دنبال كند، بعد از مدتی راغب می‌شود سریال را دنبال كند.

 

فكر می‌كنید آغاز لیگ برتر و صعود تیم ملی به جام جهانی، تأثیری در اقبال به سریال داشته؟

نمی‌دانم؛ ارزیابی دقیقی ندارم. شاید بخش سنجش افكار تلویزیون دست به این نظرسنجی بزند و به آمار و ارقام‌هایی برسد. در زمان تولید به چنین رویكردی فكر نشده بود، اما از آنجایی كه این سریال به نوروز 97 موكول نشد، شاید یكی از دلیل‌هایش همزمانی با آغاز لیگ و جلب توجه مردم به سمت فوتبال ملی باشد.

 

در سریال اتهامات و نكاتی را به ورزشكاران نسبت می‌دهید كه احتمالا با واكنش‌هایی روبه‌رو می‌شود. انتظارش را دارید؟

تا به امروز با واكنش خاصی روبه‌رو نشدم؛ چون سعی كردیم خیلی نرم از كنار این موضوعات بگذریم. انتقادها در فضای واقعی و حواشی فوتبال ما به‌شدت وجود دارد اما فكر می‌كنم چون لحن سریال طنز است خیلی شوخی‌ها جدی گرفته نمی‌شود. احتمالا كسانی هم كه شنیده‌اند با لبخند از كنارش رد شده‌اند. شاید هم می‌دانند كه خیلی از این شوخی‌ها در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد. دست‌كم اهل فوتبال با این مصادیق آشنایی زیادی دارند.

 

چطور شد سراغ بازیكن خارجی رفتید و از آرفی اشپیتیم  استفاده كردید؟

در مرحله پیش تولید، روی این موضوع بحث زیادی داشتیم. چند پیشنهاد وجود داشت. می‌شد از بازیگر با تجربه و معروفی استفاده كرد، اما لحن و لهجه خارجی به آن داد. یا می‌شد از فردی خارجی استفاده كرد كه اصلا فوتبال بلد نیست‌ اما بهتر دیدیدم كه یك فوتبالیست خارجی حرفه‌ای را بیاوریم كه فارسی هم بلد است. پیشنهاد اولیه ایشان، از جانب آقای شریفی‌نیا بود.آقای شریفی‌نیا روزی یك ویدئو آوردند و من دیدم كه ایشان در فیلم كوتاهی بازی می‌كند و پشت صحنه خیلی خوب فارسی حرف می‌زند. این خیلی منطبق با قصه ما بود و به همین‌خاطر، او را به‌كار دعوت كردیم. آن زمان آلمان بود و بعد برای كار ما به ایران آمد.

 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,سریال فوتبالی لژیونر

 

بعضی از شخصیت‌ها مانند فرهاد در سریال بیكارند. داشتن شغل چقدر به شخصیت‌پردازی نقش‌ها كمك می‌كند؛ چون شغل با خودش كلی جزئیات به همراه دارد؟

خب! اهل فن به این نكته وارد هستند كه شغل می‌تواند ریزه‌كاری‌هایی را در شخصیت نشان دهد و سطحی از زندگی را به نمایش بگذارد كه در فرآیند درام شما تأثیر نمایشی بگذارد. خیلی وقت‌ها ما از این نكته غفلت می‌كنیم و شخصیت‌هایی ساخته می‌شوند كه ابتر هستند. البته همیشه اینطور نیست كه شخصیت‌های درام، مابازای بیرونی داشته باشند‌ اما باوركردنی هستند. این جفت و جور كردن شغل با ملزمات زندگی و عرصه‌های مختلف به قصه كمك می‌كند و ما را در یك انسجام و مدار نگه می‌دارد و نمی‌گذارد پراكنده كاری كنیم. در این سریال هم تلاش‌مان را كردیم. با وجود اینكه فرهاد قصه هنوز استخدام نشده و در حال تلاش است كه شغلی را به‌دست بیاورد، تمام فعالیت‌ها و تفكرش مبتنی است بر شغلی كه می‌خواهد انتخاب كند. در واقع؛ تمام چیزهایی كه مرتكب می‌شود برگرفته از شغلش است.

 

از این نترسیدید كه مخاطب با شغل نا‌آشنایی روبه‌رو بشود و با سریال ارتباط برقرار نكند؟

طبعا مخاطب باید چنین نگاهی داشته باشد و این شغل را نشناسد. شاید آن همدلی لازم ایجاد نشود. اینجاست كه گردابی كه شخصیت ما در آن گیر افتاده مشخص‌تر می‌شود و تلاش او بیشتر دیده می‌شود. فرهاد قصه ما نمی‌تواند خودش را به‌خوبی معرفی كند. همه اینها به ما قصه می‌دهد. این سوء تفاهم‌ها باعث می‌شود مخاطب بپرسد دوپینگ دقیقا چیست و كمیته مبارزه با دوپینگ چیست؟ اصلا چنین جایی وجود دارد یا نه؟! این نیست كه همیشه سراغ شغل‌های آشنا برویم. بد نیست كه گاهی چیزی را نشان بدهیم كه ایجاد سؤال و انگیزه كند.

 

در مرحله پیش تولید یا نگارش به این فكر كردید كه داستان طوری طراحی شود كه بعضی‌ها راغب شوند این شغل را انتخاب كنند؟

در جریان شكل‌گیری این قصه نیستم، اما طرح اولیه بر مبنای شخصیت یك مأمور دوپینگ نوشته شده بود. بعد پیمان عباسی، آن را به قصه اصلی منتقل كرد كه به‌نظرم كار درستی بود؛ یعنی از فوتبال كمی فاصله گرفت. بنابراین خود فوتبال به یكی از مضامین فرعی قصه تبدیل شده است. با این حال آرزو دارم مردم سریال را ببینند.

 

 

جدیدترین مطالب
 • قدم هایی بزرگ برای درمان تمام سرطان ها
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه پیتزا فنجانی
 • نتایج بیشتر ...
 • سه نکته ورزشی که برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید رعایت شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ریشه ضرب المثل حرفهای بند تنبونی
 • نتایج بیشتر ...
 • راهکارهایی برای روشن کردن فضای منزل
 • نتایج بیشتر ...
 • دلایل و علائم ابتلا به سرطان سر و گردن
 • نتایج بیشتر ...
 • ۸ روش خانگی برای توقف خونریزی
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان خشکی پوست صورت با مواد غذایی!!
 • نتایج بیشتر ...
 • تصاویر ماه محرم
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش ساخت متن شکسته در فتوشاپ
 • نتایج بیشتر ...
 • افسردگی فصلی چگونه روی ما تاثیر می گذارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری آسم در زنان باردار
 • نتایج بیشتر ...
 • 8 توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با روز گفت و گوی تمدن‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • 3 نشانه که می گوید رابطه زناشویی تان در خطر است!!
 • نتایج بیشتر ...
 • 10 اشتباه در زندگی که جلوی شاد بودن تان را می گیرد
 • نتایج بیشتر ...
 • ۲۸ شهریور ماه٬ تهران٬ ایران / رونمایی از سان‌سیلک جدید /خبر فوری
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین باغ عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا خدمات زیبایی پوست را می شناسید؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید عطر و ادکلن
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز چهار شنبه 29شهریور
 • نتایج بیشتر ...
 • فکرت مکن نیامده فردا را (پروین اعتصامی)
 • نتایج بیشتر ...
 • غار سم دومین غار خطرناک ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه دلمه کدو ایتالیایی
 • نتایج بیشتر ...
 • راز تناسب اندام کدبانوها کشف شد
 • نتایج بیشتر ...
 • حکم تلفظ اشتباه در نماز چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (84)
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه هایی برای دوران قاعدگی
 • نتایج بیشتر ...
 • تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید (51)
 • نتایج بیشتر ...
 • با نق زدن کودکان چگونه برخورد کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کلکسیون کیف مدرسه از برندهای مشهور - سری دوم
 • نتایج بیشتر ...
 • با استفاده از روغن جوجوبا یک محلول ضد چروک بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • خواص و مضرات قهوه سبز، ترک و اسپرسو تلخ
 • نتایج بیشتر ...
 • انرژی هسته ای چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • اعتیاد به تماشای پورنوگرافی هنگام رابطه با همسر
 • نتایج بیشتر ...
 • افسردگی نتیجه فرار از زندگی رنگی
 • نتایج بیشتر ...
 • اغلب اختلالات روان قبل از 14 سالگی آغاز می شوند
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش رایت DVD با نرم افزار DVD FLICK
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با مضرات و خواص گیاه روناس
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز سه شنبه 28شهریور
 • نتایج بیشتر ...
 • گرجستان؛ یکی از دیدنی ترین مناطق جهان
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه پیتزا فنجانی
 • نتایج بیشتر ...
 • سه نکته ورزشی که برای جلوگیری از آسیب دیدگی باید رعایت شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ریشه ضرب المثل حرفهای بند تنبونی
 • نتایج بیشتر ...
 • راهکارهایی برای روشن کردن فضای منزل
 • نتایج بیشتر ...
 • دلایل و علائم ابتلا به سرطان سر و گردن
 • نتایج بیشتر ...
 • ۸ روش خانگی برای توقف خونریزی
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان خشکی پوست صورت با مواد غذایی!!
 • نتایج بیشتر ...
 • تصاویر ماه محرم
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش ساخت متن شکسته در فتوشاپ
 • نتایج بیشتر ...
 • افسردگی فصلی چگونه روی ما تاثیر می گذارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری آسم در زنان باردار
 • نتایج بیشتر ...
 • 8 توصیه برای اینکه در سفرهای گروهی، پول کم نیاوریم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با روز گفت و گوی تمدن‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • 3 نشانه که می گوید رابطه زناشویی تان در خطر است!!
 • نتایج بیشتر ...
 • 10 اشتباه در زندگی که جلوی شاد بودن تان را می گیرد
 • نتایج بیشتر ...
 • انتقال وجه با امواج صوتی ممکن شد
 • نتایج بیشتر ...
 • عینک هوشمند آمازون بدون دوربین و مجهز به دستور صوتی دیجیتالی می‌آید
 • نتایج بیشتر ...
 • قیمت اسمارت‌فون گوگل پیکسل ۲ ایکس ال مشخص شد
 • نتایج بیشتر ...
 • ۲ فلش مموری‌ تاره ایپسر معرفی شد
 • نتایج بیشتر ...
 • با این ساعت مچی دستان تان دیگر نمی لرزد
 • نتایج بیشتر ...
 • ۲۸ شهریور ماه٬ تهران٬ ایران / رونمایی از سان‌سیلک جدید /خبر فوری
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین باغ عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا خدمات زیبایی پوست را می شناسید؟
 • نتایج بیشتر ...
 • تمام فناوری‌های دلربای "iOS 11"+تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید عطر و ادکلن
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا نمی‌توانم از تو بگذرم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشگیری از زود سفید شدن موها
 • نتایج بیشتر ...
 • پلنگ های برفی منقرض نمی شوند
 • نتایج بیشتر ...
 • لاغر کردن پاها با این روش های موثر
 • نتایج بیشتر ...
 • فکرت مکن نیامده فردا را (پروین اعتصامی)
 • نتایج بیشتر ...
 • غار سم دومین غار خطرناک ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه دلمه کدو ایتالیایی
 • نتایج بیشتر ...
 • راز تناسب اندام کدبانوها کشف شد
 • نتایج بیشتر ...
 • حکم تلفظ اشتباه در نماز چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (84)
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه هایی برای دوران قاعدگی
 • نتایج بیشتر ...
 • تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید (51)
 • نتایج بیشتر ...
 • با نق زدن کودکان چگونه برخورد کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کلکسیون کیف مدرسه از برندهای مشهور - سری دوم
 • نتایج بیشتر ...
 • با استفاده از روغن جوجوبا یک محلول ضد چروک بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • خواص و مضرات قهوه سبز، ترک و اسپرسو تلخ
 • نتایج بیشتر ...
 • انرژی هسته ای چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • اعتیاد به تماشای پورنوگرافی هنگام رابطه با همسر
 • نتایج بیشتر ...
 • افسردگی نتیجه فرار از زندگی رنگی
 • نتایج بیشتر ...
 • اغلب اختلالات روان قبل از 14 سالگی آغاز می شوند
 • نتایج بیشتر ...
 • «تصمیم داشتم یک قاتل واقعی بسازم»
 • نتایج بیشتر ...
 • بلومبرگ: هیلی در نشست وزیران 1+5 با ایران حضور می‌یابد
 • نتایج بیشتر ...
 • تصویری از یک کهکشان فعال تازه کشف شده + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • ترامپ: تصمیمم را درباره برجام گرفته‌ام
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (533)
 • نتایج بیشتر ...
 • ذوق زدگی ترامپ از دیدار با رهبران جهان
 • نتایج بیشتر ...
 • موگرینی: مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای امکان‌پذیر نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • روحانی :آمریکا با دارایی‌های ملت خود موجب رشد تروریسم و افراطی‌گری شده است
 • نتایج بیشتر ...
 • کرانچار: بازیکنانم روی بال‌های هواداران پرواز خواهند کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • روحانی بیان کرد: استقبال از حمایت قاطع اتحادیه اروپا و لندن از برجام
 • نتایج بیشتر ...
 • اقامت اسب های عرب در هتل لوکس +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • رای الیوم: اگر اسرائیل دست به حماقت زند ایران آن‌را نابود خواهد کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره پنهان نیمار، عامل اصلی اختلاف‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • فارین پالیسی مدعی شد: واشنگتن گزینه مذاکره برای آزادی شهروندان آمریکایی را بررسی می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • لاوروف تاکید کرد: از توافق هسته‌ای دفاع می‌کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • بارزانی: جایگزینی بهتر از همه‌پرسی نیافتیم
 • نتایج بیشتر ...
 • نیکی هیلی: ترامپ از توافق هسته‌ای راضی نیست/ ما باید شاهد توقف آزمایش‌های موشکی ایران باشیم
 • نتایج بیشتر ...
 • افشای پیامک برانکو به منصوریان!
 • نتایج بیشتر ...
 • خداحافظی با اسکناس‌های 5000ریالی
 • نتایج بیشتر ...
 • اتوبوس برقی پروترا رکورد زد
 • نتایج بیشتر ...
 • باکتری که شیمی درمانی را بی‌اثر می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • فروش خودروهای متروکه بالای ۲۵۰۰ سی‌سی ممنوع شد
 • نتایج بیشتر ...
 • بنزما قراردادش را با رئال مادرید تمدید کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: ترامپ به خاطر پیگرد محافظان من در آمریکا عذرخواهی کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • یخ‌های قطب‌های عطارد بیش از تصورات قبل است
 • نتایج بیشتر ...
 • خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد/تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • اتحادیه اروپا: همه‌پرسی کردستان عراق بی‌فایده است
 • نتایج بیشتر ...
 • پوکر مسی برابر ایبار بی‌ارزش بود!
 • نتایج بیشتر ...
 • نگار جواهریان مهمان آخرین قسمت «خندوانه»
 • نتایج بیشتر ...
 • قوانین دریافت ویزای آمریکا سخت‌تر می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • تماشایی از نورپردازی ویژه برج آزادی/تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • وقوع باران پراکنده در برخی نقاط کشور/ پیش‌بینی آسمان صاف برای تهران
 • نتایج بیشتر ...
 • پخش زنده سخنرانی رییس‌جمهور در سازمان ملل از ۳ شبکه
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش مهراب قاسم‌خانی به اظهارنظر جنجالی بازیگر «زیر آسمان شهر» درباره استندآپ‌کمدی/ عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان پولدار می‌شوند
 • نتایج بیشتر ...
 • عابدینی: پرسپولیس را به طاهری ببخشید!/ تاج روی موج برنامه‌های کفاشیان کار می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • علی خرم: اظهارات ترامپ در سازمان ملل اعلان جنگ بود
 • نتایج بیشتر ...
 • نیم‌میلیارد پول غذا برای تیمی که نتیجه هم نگرفت!
 • نتایج بیشتر ...
 • قدرت شنوایی پرندگان، کلیدی برای درمان ناشنوایی انسانها
 • نتایج بیشتر ...
 • عارف: سخنرانی ترامپ نفرت‌انگیز بود
 • نتایج بیشتر ...
 • هاآرتص از هشتگ «خفه‌شو نتانیاهو» در توئیتر خبر داد
 • نتایج بیشتر ...
 • ترامپ تهدید کرد: تحریم‌های بیشتری علیه کره‌شمالی وضع می‌کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • بهبود شاخص‌های آماری بخش مسکن
 • نتایج بیشتر ...
 • سردار سلیمانی: کمتر از سه ماه دیگر جشن پیروزی پایان عمر داعش را اعلام می کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • تاکید شورای امنیت بر تمامیت ارضی عراق و مخالفت با همه‌پرسی کردستان
 • نتایج بیشتر ...
 • موگرینی: تلاش آمریکا برای بازمذاکره یعنی نقض برجام/ زمان‌بندی برجام در خصوص پسا 2025 روشن است
 • نتایج بیشتر ...
 • مدرسه رفتن چقدر خرج دارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • زنگنه: زیر بار کاهش تولید نفت نمی رویم
 • نتایج بیشتر ...
 • اولین قرارداد بانکی پسابرجام ایران به امضا رسید
 • نتایج بیشتر ...
 • پرچم جدید کره شمالی!
 • نتایج بیشتر ...
 • تمرکز ترامپ بر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران است
 • نتایج بیشتر ...
 • ترامپ تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی را امضا کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • صادق زیباکلام : سخنان روحانی آب سرد روی آتش ترامپ
 • نتایج بیشتر ...
 • اینم شاخ به شاخ دو سیاستمدار!
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا رییس‌جمهور با ادبیات تند و تیز با ترامپ مقابله به مثل نکرد؟ / چهار ویژگی سخنرانی «شیخ دیپلمات»
 • نتایج بیشتر ...
 • انتقاد برنی سندرز درباره خروج از برجام: کشورها ها چرا باید با رئیس جمهور بی ملاحظه آمریکا توافق کنند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • حمایت وحید جلیلی از فاطمه معتمدآریا
 • نتایج بیشتر ...
 • دو فیلم ایرانی در جشنواره «همپتونز» آمریکا
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش مهراب قاسم‌خانی به اظهارنظر جنجالی بازیگر «زیر آسمان شهر» درباره استندآپ‌کمدی/ عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • ناگفته‌های کمال تبریزی از یک انتخاب
 • نتایج بیشتر ...
 • اقامت اسب های عرب در هتل لوکس +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • استفراغ نهنگ گرانترین ماده صنعت عطر سازی! +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • فعالیت ۱۷ گارسون مبتلا به آلزایمر در یک رستوران موقت در توکیو
 • نتایج بیشتر ...
 • خانه بازی کودک ۱۲ ساله که بهترین خانه سال انگلیس شد/تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • تماشایی از نورپردازی ویژه برج آزادی/تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • تصویری از آخرین سکانس منصوریان در استقلال/ داش‌علی با لبخند رفت
 • نتایج بیشتر ...
 • علیرضا منصوریان استعفا کرد/ از همه مردم ایران عذرخواهی می کنم
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره پنهان نیمار، عامل اصلی اختلاف‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • پوکر مسی برابر ایبار بی‌ارزش بود!
 • نتایج بیشتر ...
 • نیم‌میلیارد پول غذا برای تیمی که نتیجه هم نگرفت!
 • نتایج بیشتر ...
 • تصویری از یک کهکشان فعال تازه کشف شده + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • یخ‌های قطب‌های عطارد بیش از تصورات قبل است
 • نتایج بیشتر ...
 • عظمت و شکوه تاج خورشیدی
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (532)
 • نتایج بیشتر ...
 • صفر تا صد حضور نگار جواهریان در خندوانه
 • نتایج بیشتر ...