پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

دیدار با «ملکه رنجبر» در آستانه‌ی ۸۲ سالگی

تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 مهر 1396 16:37

ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون از 78 سال سابقه بازیگری و دنیای این روزهایش می گوید.

اول از همه با خیال راحت راجع به سن شان حرف زدیم. بنا بر آنچه در اینترنت آمده، خانم رنجبر متولد 1317 است و خیال مان این بود که دهم شهریور وارد 80 سالگی اش می شود اما اعلام کرد در شناسنامه متولد 1315 هست. یعنی وارد 82 سالگی می شود. به این ترتیب، حالا 78 سال تجربه روی صحنه را پشت سر می گذارد.
 
این افتخار بزرگی است، مخصوصا که خانواده شان هم خانواده تئاتر است و روی دیوار خانه شان تبلیغ تئاتری است که پدر ایشان عبادالله رنجبر در سال 1305 روی صحنه برده است. البته مردم بیشتر ایشان را با خانم فرامرزی سریال «زیر آسمان شهر» به خاطر می آورند با آن تکیه کلام شیرینش و برای همین است که هیچ گاه فراموشش نمی کنند. حتی اگر چندین سال باشد که به علت کسالت روی صحنه یا صفحه تلویزیون نیامده باشد.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


متولد 1315 هستم اما همه جا می نویسند 1317!

امسال انشاءالله وارد هشتاد سالگی می شوید و در مورد شما با افتخار می شود گفت برای این که از شش سالگی شروع کردید و این یعنی این که هفتاد و چهار سال در زمینه هنر زحمت کشیدید...

- بیشتر، هفتاد و هشت سال.

چرا؟ مگر از شش سالگی روی صحنه نبودید. اگر از شش سالگی حساب کنید با توجه به این که امسال و از دهم شهریور که روز تولد شماست وارد هشتاد سالگی می شوید، پس می شود هفتاد و چهار سال.

- من از هشتاد سال بیشتر دارم.

آنطوری که در ویکی پدیا نوشته شما متولد سال 1317 هستید...

- نه. من متولد 1315 هستم اما می نویسند 1317. نمی دانم این سال تولد از کجا آمده. من که جایی این را نگفتم و هر چه هم گفتم متولد 1315 هستم باز می نوشتند 1317. مدام می گفتم چرا دو سال کم می نویسید، می گفتند عیبی ندارد. کسی توجه نمی کند.

اگر می خواستند کم کنند اقلا بیست سال کم می کردند. دو سال که اصلا گفتن ندارد...

- همان چیزی که درست است بنویسند بهتر است. این تابلو که آن بالا می بینی تبلیغ نمایشی است که پدر من در سال 1305 روی صحنه برده بود و من 10 سال بعد از آن به دنیا آمدم.

خب خدا را شکر یک بار هم یک خانم سن واقعی خودش را گفت (خنده). پس دهم شهریور امسال که بیاید شما وارد هشتاد و دو سالگی می شوید با پیشینه هفتاد و هشت سال حضور روی صحنه سینما و تئاتر و بعدها تلویزیون.

- بله. تقریبا همه عمرم چون قبل از آن هم در خانواده ما همه روی صحنه بودند و من هم آن گوشه ها بودم.

این پوستر مربوط به تبلیغ نمایش پدرتان مرحوم عبدالله رنجبر هم جالب است. بیش از نود سال پیش و در گیلان. اسفند ماه 1305 و نمایشی به نام «حمام عروس مشهدی عباد».

- بله. اینها اعلان هایی است که در خیابان ها می زدند تا مردم بیایند تئاتر ببینند. رویش هم نوشته دو قران و پنج قران و همچنین نوشته که در ساعت فرنگی تئاتر شروع می شود.

اولین کوزت ایران

اولین تئاتری هم که بازی کردید بینوایان بود و شما هم نقش کوزت را بازی می کردید و یادم هست که سال ها قبل با شما مصاحبه کرده بودم و تیترش را زده بودم: «من اولین کوزت ایران هستم». می دانم شما اول رشت بودید و بعد پدرتان تبعید شد به همدان و بعد از آن آمدید تهران. این تئاتر را در همدان بازی کرده بودید یا در رشت؟

- در رشت. بعدها پدر را به دلیل افکار سیاسی و اجتماعی اش تبعید کردند.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


از گرجستان شوروی آمده بود...

- بله. از روسیه آمده بود در بندر انزلی و بعد رشت. مادر من تفلیسی بود و پدر من قفقازی. از آنجا آمده بودند اینجا کار تئاتر کنند و همین جا ماندگار شدند و کم کم آمدند رشد. پدرم در آنجا تئاتر به وجود آورد و بعد پدرم را به خاطر این که مادرم را روی صحنه برده بود چهار ماه به زندان بردند. بردن زن روی صحنه از نظرشان جرم بود. بعد پدرم را تبعید کردند همدان. این زمان من هفت هشت سالم بود.

در آن نمایش بینوایان چه کسانی بازی می کردند؟

- رحیم روشنیان نقش پلیس را بازی می کرد، حیدر صارمی ژان والژان را بازی می کرد.

از تهران می آمدند رشت؟

- نه، همانجا بودند. منیژه تسلیمی هم در این نمایش نقش مادر مرا بازی می کرد.

خانم منیژه تسلیمی مادر سوسن تسلیمی بود، درست است؟

- بله. شوهرش خسرو تسلیمی هم توی کار تئاتر بود.

پدرتان هم در آن نمایش بازی می کردند؟

- بله پدر و مادرم هم توی این کار بازی می کردند. همه مدارک این تئاترها را بردم دادم موزه. یک بار انتظامی به من گفت اینها حیف است که اینجا باشد. از بین می رود. بفرست موزه که بماند. من هم بردم آنجا. رئیس موزه مرا برای ناهار دعوت کرد و کلی تشکر کرد و مرا بردند توی سالن و دیدم همه آن مدارک را بازسازی کرده اند و قاب گرفته اند و زده اند در سالن موزه. مدارک من را هم زده اند در ویترین و نوشته اند ملکه رنجبر از شش سالگی روی صحنه تئاتر بوده. مدارک و سرگذشت و عکس مرا و عکس پدرم را هم گذاشته بودند. به من گفتند اینها را می دهیم اسکن کنند و دیگر خراب نمی شود و از بین نرود. خدا را شکر. البته من این یک پوستر را قاب کرده و نگه داشته ام برای خودم. یادگار پدرم.

در هفده سالگی کارمند شهرداری شدم

گفتید شما کارمند شهرداری بودید. از چه سالی تا چه سالی؟

- یادم نیست، فقط یادم هست که هفده سالم بود که پدرم مرا برد شهرداری استخدام کرد. پدرم خودش هم در یک مقطعی در گیلان رفته بود و کارمند شهرداری شده بود. پدرم یک رفیقی داشت که به او گفت رنجبر دخترت را بیاور شهرداری.

نام فامیل شما یعنی در واقع نام فامیل پدر شما از اول رنجبر نبود، فکر می کنم اسماعیل زاده بود، درست است؟

- بله، اسماعیل زاده.

نمی دانید چرا فامیل شان را به رنجبر تغییر داده بودند؟

- فکر می کنم به خاطر افکار سیاسی اش رفته بود فامیلی اش را عوض کند. (عکس پدر را نشان می دهد.) این تنها عکسی است که از پدرم به یادگار مانده.

فیلم بازی نکرده بودند؟

- نه، فقط توی کار تئاتر بود.

چه سالی فوت کردند؟

- خیلی وقت است. وقتی ایشان فوت کردند، بچه من دو سالش بود.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


اسم مادرتان چه بود؟

- خیرالنسا رنجبر.

و شما کوچک ترین فرزند این پدر و مادر هنرمند بودید. اسم خواهران شما چه بود؟

- ایران رنجبر، گیلان رنجبر، عاطفه رنجبر و من. پدرم همه را برد سر کار تئاتر. گوشه یکی از اعلامیه هایی که دادم موزه نوشته شده از نظمیه اجازه ورود خانم ها به روی صحنه گرفته شده.

پسرم جواهر است.

پسرتان آقا فریبرز کارشان چیست؟

- فریبرز دو تا مدرک را در انگلیس گرفت. یکی از آنها لیسانس فنی است و آن دیگری هم انگار دکترای یک رشته است. اگر اشتباه نکنم او الان در اینجا دفتر بازرگانی دارد.

یک نوه دارید؟

- بله. یک نوه دارم به اسم لیلی که بیست سال دارد و در دانشگاه لندن حقوق می خواند. به او می گویم برای چه داری وکالت می خوانی؟ می گوید برای این که از بدبختان دفاع کنم. به پسرم گفتم او را نفرست خارج از کشور، گفت تو چرا من را فرستادی؟ من هم مقابله به مثل کنم. او هم فرزندش را فرستاد که درس بخواند و وکیل شود.

نام فامیلی آقا فریبرز ایروانی است؛ چرا؟ آیا ریشه پدرشان هم گرجستانی بود؟

- پدربزرگش و عموهایش و اینها مال ایروان بودند.

یعنی از فامیل های پدر شما بودند؟

- نه، شانسی شده بود. اتفاقی مرا پیدا کرده بودند. فریبرز 9 سالش بود که پدرش در جوانی و در سی و هفت هشت سالگی فوت کرد.

چرا؟ تصادف کرده بود؟

- نه، انفارکتوس کرده بود. پسرم زود یتیم شد و ما برایش پدر شدیم، مادر شدیم، برادر شدیم و رفیق شدیم. هر چه در گوشه های تئاتر و سینما کار کردیم فرستادیم برایش و خدا را شکر موفق شد. پسرم قدرشناسی می کند و من برای این که چنین پسری دارم خدا را شکر می کنم. شما نمی دانید این پسر برای من چکار می کند. هر روز از آنجا به من زنگ می زند می گوید رنجبرجان چرا صدایت اینطوری گرفته است؟ می گویم چیزی نیست پسرم. حالم خوب است. از پرستارم می پرسد کبری جان مامان ناهار خورده؟ کبری جان مامان دواهایش را به موقع خورده؟ به شدت حق شناس است. خدا را شکر.

پدرم در تهران تئاتر را رها کرد

آخرین بار کی با پدر و مادرتان آمدید روی صحنه؟ یادتان هست؟

- پدرم را که به همدان تبعید کردند، باز آنجا هم دختران و دامادها و خانواده را روی تئاتر بود. نیست تئاترهایش کمی چپی بود از همدان به تهران تبعیدش کردند و نوشتند عبدالله رنجبر حق ورود به شمال ایران را ندارد. وقتی که به تهران تبعیدش کردند دیگر تئاتر کار نکرد. من آن موقع چهارده پانزده سالم بود و همان زمان اولین فیلمی که بازی کردم «عمر دوباره» بود و بعد در هفده سالگی با علی محزون «محکوم بیگناه» را بازی کردم که پرویز خطیبی نوشته بود.

یعنی پدر هیچ کاری نمی کرد؟

- نه. کارمند بازنشسته شهرداری بود. بعد هم که مرا برد شهرداری استخدام کرد.

چند سال در شهرداری کار کردید؟

- بازنشسته شدم. الان هم از شهرداری حقوق بازنشستگی می گیرم و البته زندگی مرا پسرم تامین کرده. پسرم تمام وسایل کهنه زندگی مرا ریخته بیرون و این زندگی را برای من درست کرده. تلویزیون و فرش و ... گفت مادر تو دیگر نباید از اینها استفاده کنی. شکر خدا پسرم حواسش هست و مثل جواهر است. از سمت هنر و از طرف ارشاد هم به عنوان پیشکسوت ماهی 150 هزار تومان به من می دهد. البته از آقای عظیمی خیلی تشکر می کنم که پیشکسوتان را اینجا آورد و به من لوح و هدیه دادند.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


با ستاره های زمان خودم همبازی بودم

آخرین بازی که رفتید روی صحنه کی بود؟

- بعد از «زیر آسمان شهر» دو سه تا فیلم دیگر هم بازی کردم اما متاسفانه الان اسم شان یادم نیست. هم سریال بود و هم فیلم سینمایی.

آخرین بار کی روی صحنه تئاتر رفتید؟

- بعد از انقلاب دو سه تا تئاتر رفتم. یکی شان در تئاتر سعدی بود و دو سه تا دیگر هم در تئاتر دهقان.

بازیگرانی که با آنها همکاری کردید با چه کسانی صمیمی تر بودید یا هستید و از بزرگان با چه کسانی کار کردید؟

- همه آنها که ما با آنها تئاتر بازی کردیم وزنه بودند: تفکری، ظهوری، ایرج دوستدار، احسان، علی محزون، خانم مهین دیهیم، محتشم، بهمنیار، صادق بهرامی، عزت الله انتظامی، نادره، قنبری، پروین سلیمانی و خیلی های دگر که الان اسم شان یادم نیست. معصومه خاکیار هم بود که خودش را آتش زد. بازیگر بود و شوهرش فحش بدی به او داده بود و رفت توی آشپزخانه، نفت ریخت روی خودش و خودش را آتش زد.

از این بازیگران، دوستان صمیمی شما چه کسانی بودند؟

- پروین سلیمانی، مهین دیهیم و فخری پازوکی هنرمندان خوب تئاتر بودند که با هم دوست بودیم و رفت و آمد داشتیم و البته آنقدر کار داشتیم که زیاد وقت این که برویم خانه های همدیگر قصه بگوییم را نداشتیم.

از بازیگران جوانی که هستند کدام را بیشتر دوست دارید؟

- نمی توانم قضاوت کنم که چه کسانی را بیشتر دوست دارم. همه را دوست دارم ولی هفت، هشت نفر هستند که لطف کرده و برای دیدن من آمدند. معروف بودند. با آقای دان آمدند. چند نفر از همکاران خانه سینما و از قدیمی ها آمدندپیشکسوتان هم دسته جمعی آمدند و مرا بردند. بعضی ها را نمی شناختم. خانم پرستو صالحی هم خیلی محبت کرد و مرا با ماشین برد به یک کنسرت و مرا بردند روی سن و گلباران کردند و البته تماشاچیان که همه خانم بودند برای من روی سن گل انداختند. هر چه گفتم نکنید این کار را ولی لطف کردند. به من تقدیرنامه و لوح سپاس هم دادند. پرستو صالحی بود با سه چهار نفر از خانم های جوان که جدید بودند و متاسفانه من اسم شان الان یادم نیست.

 

 

 

جدیدترین مطالب
 • طرز تهیه حلوا شکری
 • نتایج بیشتر ...
 • شعر طنز مخصوص خانه تکانی آقایون
 • نتایج بیشتر ...
 • کاریکاتور گرانی ارز
 • نتایج بیشتر ...
 • کدام دو پیامبر با هم پسرخاله هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا زنان در رهبری از مردان موفق تر هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • دریاچه چیتگر تهران
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه کاپ کیک قیفی
 • نتایج بیشتر ...
 • شخصیت شناسی از روی ورزش مورد علاقه
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان وسواس با روش های طبیعی
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری شایع پیتریازیس روزه آ یا جوش پولکی
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با استرس اکسیداتیو
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان آکنه با توصیه های کندال جنر
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با آداب رفتن به کافی شاپ
 • نتایج بیشتر ...
 • آزمون دامادها
 • نتایج بیشتر ...
 • آب کردن شکم و پهلو با درمانهای خانگی
 • نتایج بیشتر ...
 • فال روزانه - یکشنبه 29 بهمن 1396
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز شنبه 28 بهمن
 • نتایج بیشتر ...
 • کدام اشتباه شریک زندگی‎تان را ببخشید و کدام را نه؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش‌های تعادلی برای بیماران MS مفید است
 • نتایج بیشتر ...
 • نقش خانواده در سلامت روان
 • نتایج بیشتر ...
 • هفته سی و ششم بارداری
 • نتایج بیشتر ...
 • علت خارش زیر بغل و راهکارهایی برای رفع آن
 • نتایج بیشتر ...
 • کشف خانواده ای جدید از باکتری ها در دل خاک
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه سس لیمو
 • نتایج بیشتر ...
 • سفری زیارتی و سیاحتی به مشهد
 • نتایج بیشتر ...
 • زندگی زیباست (112) متن ادبی
 • نتایج بیشتر ...
 • بلاک تمام ایمیل‌های مزاحم در جیمیل
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان ضرب المثل ﻣﺮﺩﻩ ﻧﺎﺻﺮﺍﻟﺪﯾﻦﺷﺎﻩ ﺭﺍ ﻣﯽﺯﻧﯽ؟!
 • نتایج بیشتر ...
 • روش هایی برای ساده کردن خانه تکانی
 • نتایج بیشتر ...
 • تاثیر داروهای مُسکن بر رفتارهای احساسی زنان و مردان
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی همایون شجریان پسر استاد شجریان
 • نتایج بیشتر ...
 • اقداماتی که باید برای آرام کردن بچه‌ها بعد از واکسن زدن انجام دهید
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش رنگ آمیزی پادری
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز پنجشنبه 26 بهمن
 • نتایج بیشتر ...
 • فال روزانه - شنبه 28 بهمن 1396
 • نتایج بیشتر ...
 • یه قدم فاصله ای نیس (فرجام خیراللهی)
 • نتایج بیشتر ...
 • نماز حضرت امیرالمومنین (ع)
 • نتایج بیشتر ...
 • هفته سی و پنجم بارداری
 • نتایج بیشتر ...
 • چه عواملی سلامت کبد را به خطر می‌اندازد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز درباره بیماری شیستوزمیازیس یا تب حلزون
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه ساخت اجزای بدن انسان در آزمایشگاه!
 • نتایج بیشتر ...
 • مدل موهای ساده‌ی ۵ دقیقه‌ای
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه حلوا شکری
 • نتایج بیشتر ...
 • شعر طنز مخصوص خانه تکانی آقایون
 • نتایج بیشتر ...
 • کاریکاتور گرانی ارز
 • نتایج بیشتر ...
 • کدام دو پیامبر با هم پسرخاله هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا زنان در رهبری از مردان موفق تر هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • دریاچه چیتگر تهران
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه کاپ کیک قیفی
 • نتایج بیشتر ...
 • شخصیت شناسی از روی ورزش مورد علاقه
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان وسواس با روش های طبیعی
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری شایع پیتریازیس روزه آ یا جوش پولکی
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با استرس اکسیداتیو
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان آکنه با توصیه های کندال جنر
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با آداب رفتن به کافی شاپ
 • نتایج بیشتر ...
 • آزمون دامادها
 • نتایج بیشتر ...
 • آب کردن شکم و پهلو با درمانهای خانگی
 • نتایج بیشتر ...
 • کدام اشتباه شریک زندگی‎تان را ببخشید و کدام را نه؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش‌های تعادلی برای بیماران MS مفید است
 • نتایج بیشتر ...
 • نقش خانواده در سلامت روان
 • نتایج بیشتر ...
 • هفته سی و ششم بارداری
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه ست کردن رنگ ها
 • نتایج بیشتر ...
 • مواد غذایی ممنوع در زمان یبوست
 • نتایج بیشتر ...
 • محاسباتی که به شما می‌گوید فرزندتان چه شکلی می‌شود!
 • نتایج بیشتر ...
 • فضیلت و خواص سوره انفطار
 • نتایج بیشتر ...
 • علت خارش زیر بغل و راهکارهایی برای رفع آن
 • نتایج بیشتر ...
 • کشف خانواده ای جدید از باکتری ها در دل خاک
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه سس لیمو
 • نتایج بیشتر ...
 • سفری زیارتی و سیاحتی به مشهد
 • نتایج بیشتر ...
 • زندگی زیباست (112) متن ادبی
 • نتایج بیشتر ...
 • بلاک تمام ایمیل‌های مزاحم در جیمیل
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان ضرب المثل ﻣﺮﺩﻩ ﻧﺎﺻﺮﺍﻟﺪﯾﻦﺷﺎﻩ ﺭﺍ ﻣﯽﺯﻧﯽ؟!
 • نتایج بیشتر ...
 • روش هایی برای ساده کردن خانه تکانی
 • نتایج بیشتر ...
 • تاثیر داروهای مُسکن بر رفتارهای احساسی زنان و مردان
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی همایون شجریان پسر استاد شجریان
 • نتایج بیشتر ...
 • اقداماتی که باید برای آرام کردن بچه‌ها بعد از واکسن زدن انجام دهید
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش رنگ آمیزی پادری
 • نتایج بیشتر ...
 • خرگوش بد به سیستم‌ها حمله کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • یه قدم فاصله ای نیس (فرجام خیراللهی)
 • نتایج بیشتر ...
 • نماز حضرت امیرالمومنین (ع)
 • نتایج بیشتر ...
 • هفته سی و پنجم بارداری
 • نتایج بیشتر ...
 • چه عواملی سلامت کبد را به خطر می‌اندازد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز درباره بیماری شیستوزمیازیس یا تب حلزون
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه ساخت اجزای بدن انسان در آزمایشگاه!
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه انتخاب ساعت مچی مناسب
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس نوشته عاشقانه زیبا (3)
 • نتایج بیشتر ...
 • عضو کمیسیون تلفیق بودجه: قیمت دلار در بودجه سال آینده ۳۸۵۰ تومان است
 • نتایج بیشتر ...
 • گواردیولا: از منچسترسیتی بترسید!
 • نتایج بیشتر ...
 • رییس فدراسیون آرژانتین به مسی: در بارسلونا کمتر بازی کن
 • نتایج بیشتر ...
 • کشتی ایران تعلیق نشد/ ۶ ماه محرومیت برای علیرضا کریمی
 • نتایج بیشتر ...
 • هافبک رئال مادرید مصدوم شد
 • نتایج بیشتر ...
 • معاون حقوقی رییس‌‌جمهور: رئیس‌جمهور می‎‌تواند در برخی موضوعات پیشنهاد همه‎پرسی بدهد
 • نتایج بیشتر ...
 • اخطاریه هواشناسی درباره شدت بارش در کشور
 • نتایج بیشتر ...
 • هافبک تازه وارد استقلال دربی را از دست داد
 • نتایج بیشتر ...
 • افتخاری: تحت فشار با شفر مذاکره نمی کنیم تا کلاه سرمان نرود/ قائدی را این هفته برمی گردانیم
 • نتایج بیشتر ...
 • محمود صادقی: تحقیق و تفحص از حساب‌های قوه قضاییه را به جریان می‌اندازم
 • نتایج بیشتر ...
 • جواد امام: آنها که نمی‌خواهند پاسخگوی مردم باشند معترض برگزاری رفراندوم هستند
 • نتایج بیشتر ...
 • عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران: مشکل مردم تهران بلیت هزار تومانی مترو نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • لاوروف: آمریکا برای ماندن ابدی در سوریه خیز برداشته است
 • نتایج بیشتر ...
 • دادستان کل اسرائیل: درباره پرونده فساد نتانیاهو مستقل عمل می‌کنم
 • نتایج بیشتر ...
 • شاهرخ استخری امشب مهمان دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • سخنگوی شورای شهر: نجفی مورد حمایت هر 21 عضو شوراست
 • نتایج بیشتر ...
 • خانم سرنشین شاکی جدید پرونده قائدی
 • نتایج بیشتر ...
 • کرزای: آمریکا نباید ما را فریب دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • نیکی هیلی خواستار اقدام شورای امنیت درباره ارسال سلاح به حوثی‌ها شد
 • نتایج بیشتر ...
 • شاهرودی: من و علی کریمی نمی‌توانیم با فساد فوتبال ایران را درست کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • پنجعلی: کی‌روش برخلاف علی کریمی محبوب نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر خارجه ترکیه: آمریکا به برخی تعهداتش عمل نمی‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • پوستر سی‌ و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • اختصاص یارانه به لبنیات منتفی شد/ امسال خبری از توزیع شیر در مدارس نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • شهردار تهران: مستندات برخی تخلفات مدیریت شهری گذشته را به دادستان تهران اعلام کردیم
 • نتایج بیشتر ...
 • طلا در مسیر ثبت بزرگترین افزایش هفتگی ۲ سال اخیر
 • نتایج بیشتر ...
 • تغییر تعادل ژئوپلیتیکی قدرت به نفع ایران پس از برجام و جنگ سوریه / واکنش عربستان و اسرائیل چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • پدران کارگردان، فرزندان بازیگر(تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • آخرین پرونده موسسات غیرمجاز/متخلفان بی‎مجازات نمی‎مانند
 • نتایج بیشتر ...
 • استاندار تهران: مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی و بافت‌های فرسوده از ملاک‌های ارزیابی فرمانداران موفق است
 • نتایج بیشتر ...
 • روش جدید دانشمندان سوئدی برای مبارزه با سرطان
 • نتایج بیشتر ...
 • ساخت مواد هوشمند با عملکردی شبیه عضلات
 • نتایج بیشتر ...
 • کاردستی «مامان خلاق» آمریکایی را ببینید /تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • اندازه کهکشان "آندرومدا" مشخص شد
 • نتایج بیشتر ...
 • ممنوعیت فروش شبانه موادغذایی در حاشیه بزرگراه‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • نادر سلیمانی و دخترش در «کودک شو» نسیم
 • نتایج بیشتر ...
 • شرایط پیش فروش سکه جذاب شد/حداقل سود ۳۰۰هزار تومان
 • نتایج بیشتر ...
 • مخالفت سنای آمریکا با طرح اصلاحات مهاجرتی دولت ترامپ
 • نتایج بیشتر ...
 • همبازی شدن ستاره‌های «من پیش از تو» و «۵۰ طیف»
 • نتایج بیشتر ...
 • معاون وزیر راه و شهرسازی: پنج میلیون خانه ظرف دهه آینده باید ساخته شود
 • نتایج بیشتر ...
 • مسکو: احتمالا ۵ شهروند روس در حملات آمریکا در سوریه کشته شده‌اند
 • نتایج بیشتر ...
 • آنچه از «پیرمرد و دریا» و «لیلا» می‌دانیم
 • نتایج بیشتر ...
 • خودورکوفسکی: مشکل روسیه با کنار رفتن پوتین از ریاست‌جمهوری حل نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • دلار، عامل گرانی سکه
 • نتایج بیشتر ...
 • تمهیدات دولت برای تنظیم بازار عید ۹۷/ زورآزمایی دشوار با گرانی‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • هافبک استقلال در صدر بهترین‌های هفته اول لیگ‌قهرمانان
 • نتایج بیشتر ...
 • نخستین آزمایش خون برای تعیین ضربه مغزی تایید شد
 • نتایج بیشتر ...
 • علی کریمی اینگونه از حامیان خود تشکر کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • بزرگ‌ترین کریستال یاقوت کبود مصنوعی جهان +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • ادرار وزیر هندی در خیابان جنجال آفرین شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اعلام جاده‌های برفی و بارانی کشور/توصیه "پلیس" به رانندگان
 • نتایج بیشتر ...
 • گریم در تلویزیون حساسیت هایی را می طلبد/ فضای «گلشیفته» مفرح است
 • نتایج بیشتر ...
 • انتقاد از رفتار پلیس در ماجرای دختران خیابان انقلاب
 • نتایج بیشتر ...
 • متهم ردیف اول اخلال در بازار ارز کیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ماجرای "جعل هویت بازیکن استقلال" به روایت صادق ورمزیار
 • نتایج بیشتر ...
 • هاشمی: مخالفت‌ها با «رفراندوم» سیاسی است نه حقوقی
 • نتایج بیشتر ...
 • سرآشپز پوتین در لیست متهمان آمریکا!
 • نتایج بیشتر ...
 • جزئیات دریافت گواهی سپرده/ ۵ درصد بالاتر از سود بانکی
 • نتایج بیشتر ...
 • مجلس ، راه را برای زمین خواران هموار کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • اف.بی.آی کوتاهی خوود را پذیرفت: به تهدیدهای عامل حمله فلوریدا اعتنا نکرده بودیم
 • نتایج بیشتر ...
 • روحانی: تا برجام را نقض نکنند، نقض کننده آن نخواهیم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • مصطفی ترک همدانی: هنوز با درخواست ملاقاتم با فعالان محیط زیستی در بازداشت موافقت نشده است
 • نتایج بیشتر ...
 • صدراعظم اتریش: چین جای آمریکا را می‌گیرد
 • نتایج بیشتر ...
 • محمد کاظمی: نوجوان 15 ساله‌ای که پرچم را پایین آورد به 5 سال حبس محکوم شده است
 • نتایج بیشتر ...
 • علی مطهری : وعده مسوولان برای رفع حصر تا پایان سال
 • نتایج بیشتر ...
 • بن‌بست بابک
 • نتایج بیشتر ...
 • غلامعلی جعفرزاده: دلار باید تک نرخی شود/ هیچ دولتی جرات نکرد که ارز را آزاد کند
 • نتایج بیشتر ...
 • نوبخت : پشت گردانندگان مؤسسات اعتباری گرم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • سرلشکر یحیی رحیم صفوی: باید هزینه هایی که در سوریه کردیم را برگردانیم
 • نتایج بیشتر ...
 • محمود صادقی: مسئولان توضیح دهند چرا کسی که سالم بازداشت می‌شود جنازه او را تحویل خانواده‌اش می‌دهند
 • نتایج بیشتر ...
 • سیگار گران می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • همبازی شدن ستاره‌های «من پیش از تو» و «۵۰ طیف»
 • نتایج بیشتر ...
 • آنچه از «پیرمرد و دریا» و «لیلا» می‌دانیم
 • نتایج بیشتر ...
 • گریم در تلویزیون حساسیت هایی را می طلبد/ فضای «گلشیفته» مفرح است
 • نتایج بیشتر ...
 • رضا درمیشیان: من دو بار به «تدبير و اميد» راى داده‌ام، اما بى نهايت نااميدم
 • نتایج بیشتر ...
 • پوستر سی‌ و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • پانته‌آ بهرام: تلویزیون به مکعب خالی تبدیل می‌شود اگر...
 • نتایج بیشتر ...
 • افشاگری کیارستمی درباره احمد شاملو
 • نتایج بیشتر ...
 • جشن های سال نوی چینی
 • نتایج بیشتر ...
 • جنگ پرتقالی در ایتالیا (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ حمام خاکِ یک فیل
 • نتایج بیشتر ...
 • کاردستی «مامان خلاق» آمریکایی را ببینید /تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • بزرگ‌ترین کریستال یاقوت کبود مصنوعی جهان +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • طارمی در آغوش اسنایدر + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • اقدام جالب کی روش
 • نتایج بیشتر ...
 • افتخاری: تحت فشار با شفر مذاکره نمی کنیم تا کلاه سرمان نرود/ قائدی را این هفته برمی گردانیم
 • نتایج بیشتر ...
 • شورش بی‌دلیل
 • نتایج بیشتر ...
 • ساخت مواد هوشمند با عملکردی شبیه عضلات
 • نتایج بیشتر ...
 • کشف باورنکردنی پژوهشگران آلودگی هوا: سهم بالای محصولات بهداشتی خانگی در مه‌دود شهری
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (638)
 • نتایج بیشتر ...