پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

دیدار با «ملکه رنجبر» در آستانه‌ی ۸۲ سالگی

تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 مهر 1396 16:37

ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون از 78 سال سابقه بازیگری و دنیای این روزهایش می گوید.

اول از همه با خیال راحت راجع به سن شان حرف زدیم. بنا بر آنچه در اینترنت آمده، خانم رنجبر متولد 1317 است و خیال مان این بود که دهم شهریور وارد 80 سالگی اش می شود اما اعلام کرد در شناسنامه متولد 1315 هست. یعنی وارد 82 سالگی می شود. به این ترتیب، حالا 78 سال تجربه روی صحنه را پشت سر می گذارد.
 
این افتخار بزرگی است، مخصوصا که خانواده شان هم خانواده تئاتر است و روی دیوار خانه شان تبلیغ تئاتری است که پدر ایشان عبادالله رنجبر در سال 1305 روی صحنه برده است. البته مردم بیشتر ایشان را با خانم فرامرزی سریال «زیر آسمان شهر» به خاطر می آورند با آن تکیه کلام شیرینش و برای همین است که هیچ گاه فراموشش نمی کنند. حتی اگر چندین سال باشد که به علت کسالت روی صحنه یا صفحه تلویزیون نیامده باشد.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


متولد 1315 هستم اما همه جا می نویسند 1317!

امسال انشاءالله وارد هشتاد سالگی می شوید و در مورد شما با افتخار می شود گفت برای این که از شش سالگی شروع کردید و این یعنی این که هفتاد و چهار سال در زمینه هنر زحمت کشیدید...

- بیشتر، هفتاد و هشت سال.

چرا؟ مگر از شش سالگی روی صحنه نبودید. اگر از شش سالگی حساب کنید با توجه به این که امسال و از دهم شهریور که روز تولد شماست وارد هشتاد سالگی می شوید، پس می شود هفتاد و چهار سال.

- من از هشتاد سال بیشتر دارم.

آنطوری که در ویکی پدیا نوشته شما متولد سال 1317 هستید...

- نه. من متولد 1315 هستم اما می نویسند 1317. نمی دانم این سال تولد از کجا آمده. من که جایی این را نگفتم و هر چه هم گفتم متولد 1315 هستم باز می نوشتند 1317. مدام می گفتم چرا دو سال کم می نویسید، می گفتند عیبی ندارد. کسی توجه نمی کند.

اگر می خواستند کم کنند اقلا بیست سال کم می کردند. دو سال که اصلا گفتن ندارد...

- همان چیزی که درست است بنویسند بهتر است. این تابلو که آن بالا می بینی تبلیغ نمایشی است که پدر من در سال 1305 روی صحنه برده بود و من 10 سال بعد از آن به دنیا آمدم.

خب خدا را شکر یک بار هم یک خانم سن واقعی خودش را گفت (خنده). پس دهم شهریور امسال که بیاید شما وارد هشتاد و دو سالگی می شوید با پیشینه هفتاد و هشت سال حضور روی صحنه سینما و تئاتر و بعدها تلویزیون.

- بله. تقریبا همه عمرم چون قبل از آن هم در خانواده ما همه روی صحنه بودند و من هم آن گوشه ها بودم.

این پوستر مربوط به تبلیغ نمایش پدرتان مرحوم عبدالله رنجبر هم جالب است. بیش از نود سال پیش و در گیلان. اسفند ماه 1305 و نمایشی به نام «حمام عروس مشهدی عباد».

- بله. اینها اعلان هایی است که در خیابان ها می زدند تا مردم بیایند تئاتر ببینند. رویش هم نوشته دو قران و پنج قران و همچنین نوشته که در ساعت فرنگی تئاتر شروع می شود.

اولین کوزت ایران

اولین تئاتری هم که بازی کردید بینوایان بود و شما هم نقش کوزت را بازی می کردید و یادم هست که سال ها قبل با شما مصاحبه کرده بودم و تیترش را زده بودم: «من اولین کوزت ایران هستم». می دانم شما اول رشت بودید و بعد پدرتان تبعید شد به همدان و بعد از آن آمدید تهران. این تئاتر را در همدان بازی کرده بودید یا در رشت؟

- در رشت. بعدها پدر را به دلیل افکار سیاسی و اجتماعی اش تبعید کردند.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


از گرجستان شوروی آمده بود...

- بله. از روسیه آمده بود در بندر انزلی و بعد رشت. مادر من تفلیسی بود و پدر من قفقازی. از آنجا آمده بودند اینجا کار تئاتر کنند و همین جا ماندگار شدند و کم کم آمدند رشد. پدرم در آنجا تئاتر به وجود آورد و بعد پدرم را به خاطر این که مادرم را روی صحنه برده بود چهار ماه به زندان بردند. بردن زن روی صحنه از نظرشان جرم بود. بعد پدرم را تبعید کردند همدان. این زمان من هفت هشت سالم بود.

در آن نمایش بینوایان چه کسانی بازی می کردند؟

- رحیم روشنیان نقش پلیس را بازی می کرد، حیدر صارمی ژان والژان را بازی می کرد.

از تهران می آمدند رشت؟

- نه، همانجا بودند. منیژه تسلیمی هم در این نمایش نقش مادر مرا بازی می کرد.

خانم منیژه تسلیمی مادر سوسن تسلیمی بود، درست است؟

- بله. شوهرش خسرو تسلیمی هم توی کار تئاتر بود.

پدرتان هم در آن نمایش بازی می کردند؟

- بله پدر و مادرم هم توی این کار بازی می کردند. همه مدارک این تئاترها را بردم دادم موزه. یک بار انتظامی به من گفت اینها حیف است که اینجا باشد. از بین می رود. بفرست موزه که بماند. من هم بردم آنجا. رئیس موزه مرا برای ناهار دعوت کرد و کلی تشکر کرد و مرا بردند توی سالن و دیدم همه آن مدارک را بازسازی کرده اند و قاب گرفته اند و زده اند در سالن موزه. مدارک من را هم زده اند در ویترین و نوشته اند ملکه رنجبر از شش سالگی روی صحنه تئاتر بوده. مدارک و سرگذشت و عکس مرا و عکس پدرم را هم گذاشته بودند. به من گفتند اینها را می دهیم اسکن کنند و دیگر خراب نمی شود و از بین نرود. خدا را شکر. البته من این یک پوستر را قاب کرده و نگه داشته ام برای خودم. یادگار پدرم.

در هفده سالگی کارمند شهرداری شدم

گفتید شما کارمند شهرداری بودید. از چه سالی تا چه سالی؟

- یادم نیست، فقط یادم هست که هفده سالم بود که پدرم مرا برد شهرداری استخدام کرد. پدرم خودش هم در یک مقطعی در گیلان رفته بود و کارمند شهرداری شده بود. پدرم یک رفیقی داشت که به او گفت رنجبر دخترت را بیاور شهرداری.

نام فامیل شما یعنی در واقع نام فامیل پدر شما از اول رنجبر نبود، فکر می کنم اسماعیل زاده بود، درست است؟

- بله، اسماعیل زاده.

نمی دانید چرا فامیل شان را به رنجبر تغییر داده بودند؟

- فکر می کنم به خاطر افکار سیاسی اش رفته بود فامیلی اش را عوض کند. (عکس پدر را نشان می دهد.) این تنها عکسی است که از پدرم به یادگار مانده.

فیلم بازی نکرده بودند؟

- نه، فقط توی کار تئاتر بود.

چه سالی فوت کردند؟

- خیلی وقت است. وقتی ایشان فوت کردند، بچه من دو سالش بود.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


اسم مادرتان چه بود؟

- خیرالنسا رنجبر.

و شما کوچک ترین فرزند این پدر و مادر هنرمند بودید. اسم خواهران شما چه بود؟

- ایران رنجبر، گیلان رنجبر، عاطفه رنجبر و من. پدرم همه را برد سر کار تئاتر. گوشه یکی از اعلامیه هایی که دادم موزه نوشته شده از نظمیه اجازه ورود خانم ها به روی صحنه گرفته شده.

پسرم جواهر است.

پسرتان آقا فریبرز کارشان چیست؟

- فریبرز دو تا مدرک را در انگلیس گرفت. یکی از آنها لیسانس فنی است و آن دیگری هم انگار دکترای یک رشته است. اگر اشتباه نکنم او الان در اینجا دفتر بازرگانی دارد.

یک نوه دارید؟

- بله. یک نوه دارم به اسم لیلی که بیست سال دارد و در دانشگاه لندن حقوق می خواند. به او می گویم برای چه داری وکالت می خوانی؟ می گوید برای این که از بدبختان دفاع کنم. به پسرم گفتم او را نفرست خارج از کشور، گفت تو چرا من را فرستادی؟ من هم مقابله به مثل کنم. او هم فرزندش را فرستاد که درس بخواند و وکیل شود.

نام فامیلی آقا فریبرز ایروانی است؛ چرا؟ آیا ریشه پدرشان هم گرجستانی بود؟

- پدربزرگش و عموهایش و اینها مال ایروان بودند.

یعنی از فامیل های پدر شما بودند؟

- نه، شانسی شده بود. اتفاقی مرا پیدا کرده بودند. فریبرز 9 سالش بود که پدرش در جوانی و در سی و هفت هشت سالگی فوت کرد.

چرا؟ تصادف کرده بود؟

- نه، انفارکتوس کرده بود. پسرم زود یتیم شد و ما برایش پدر شدیم، مادر شدیم، برادر شدیم و رفیق شدیم. هر چه در گوشه های تئاتر و سینما کار کردیم فرستادیم برایش و خدا را شکر موفق شد. پسرم قدرشناسی می کند و من برای این که چنین پسری دارم خدا را شکر می کنم. شما نمی دانید این پسر برای من چکار می کند. هر روز از آنجا به من زنگ می زند می گوید رنجبرجان چرا صدایت اینطوری گرفته است؟ می گویم چیزی نیست پسرم. حالم خوب است. از پرستارم می پرسد کبری جان مامان ناهار خورده؟ کبری جان مامان دواهایش را به موقع خورده؟ به شدت حق شناس است. خدا را شکر.

پدرم در تهران تئاتر را رها کرد

آخرین بار کی با پدر و مادرتان آمدید روی صحنه؟ یادتان هست؟

- پدرم را که به همدان تبعید کردند، باز آنجا هم دختران و دامادها و خانواده را روی تئاتر بود. نیست تئاترهایش کمی چپی بود از همدان به تهران تبعیدش کردند و نوشتند عبدالله رنجبر حق ورود به شمال ایران را ندارد. وقتی که به تهران تبعیدش کردند دیگر تئاتر کار نکرد. من آن موقع چهارده پانزده سالم بود و همان زمان اولین فیلمی که بازی کردم «عمر دوباره» بود و بعد در هفده سالگی با علی محزون «محکوم بیگناه» را بازی کردم که پرویز خطیبی نوشته بود.

یعنی پدر هیچ کاری نمی کرد؟

- نه. کارمند بازنشسته شهرداری بود. بعد هم که مرا برد شهرداری استخدام کرد.

چند سال در شهرداری کار کردید؟

- بازنشسته شدم. الان هم از شهرداری حقوق بازنشستگی می گیرم و البته زندگی مرا پسرم تامین کرده. پسرم تمام وسایل کهنه زندگی مرا ریخته بیرون و این زندگی را برای من درست کرده. تلویزیون و فرش و ... گفت مادر تو دیگر نباید از اینها استفاده کنی. شکر خدا پسرم حواسش هست و مثل جواهر است. از سمت هنر و از طرف ارشاد هم به عنوان پیشکسوت ماهی 150 هزار تومان به من می دهد. البته از آقای عظیمی خیلی تشکر می کنم که پیشکسوتان را اینجا آورد و به من لوح و هدیه دادند.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


با ستاره های زمان خودم همبازی بودم

آخرین بازی که رفتید روی صحنه کی بود؟

- بعد از «زیر آسمان شهر» دو سه تا فیلم دیگر هم بازی کردم اما متاسفانه الان اسم شان یادم نیست. هم سریال بود و هم فیلم سینمایی.

آخرین بار کی روی صحنه تئاتر رفتید؟

- بعد از انقلاب دو سه تا تئاتر رفتم. یکی شان در تئاتر سعدی بود و دو سه تا دیگر هم در تئاتر دهقان.

بازیگرانی که با آنها همکاری کردید با چه کسانی صمیمی تر بودید یا هستید و از بزرگان با چه کسانی کار کردید؟

- همه آنها که ما با آنها تئاتر بازی کردیم وزنه بودند: تفکری، ظهوری، ایرج دوستدار، احسان، علی محزون، خانم مهین دیهیم، محتشم، بهمنیار، صادق بهرامی، عزت الله انتظامی، نادره، قنبری، پروین سلیمانی و خیلی های دگر که الان اسم شان یادم نیست. معصومه خاکیار هم بود که خودش را آتش زد. بازیگر بود و شوهرش فحش بدی به او داده بود و رفت توی آشپزخانه، نفت ریخت روی خودش و خودش را آتش زد.

از این بازیگران، دوستان صمیمی شما چه کسانی بودند؟

- پروین سلیمانی، مهین دیهیم و فخری پازوکی هنرمندان خوب تئاتر بودند که با هم دوست بودیم و رفت و آمد داشتیم و البته آنقدر کار داشتیم که زیاد وقت این که برویم خانه های همدیگر قصه بگوییم را نداشتیم.

از بازیگران جوانی که هستند کدام را بیشتر دوست دارید؟

- نمی توانم قضاوت کنم که چه کسانی را بیشتر دوست دارم. همه را دوست دارم ولی هفت، هشت نفر هستند که لطف کرده و برای دیدن من آمدند. معروف بودند. با آقای دان آمدند. چند نفر از همکاران خانه سینما و از قدیمی ها آمدندپیشکسوتان هم دسته جمعی آمدند و مرا بردند. بعضی ها را نمی شناختم. خانم پرستو صالحی هم خیلی محبت کرد و مرا با ماشین برد به یک کنسرت و مرا بردند روی سن و گلباران کردند و البته تماشاچیان که همه خانم بودند برای من روی سن گل انداختند. هر چه گفتم نکنید این کار را ولی لطف کردند. به من تقدیرنامه و لوح سپاس هم دادند. پرستو صالحی بود با سه چهار نفر از خانم های جوان که جدید بودند و متاسفانه من اسم شان الان یادم نیست.

 

 

 

جدیدترین مطالب
 • زندگی زیباست (99)
 • نتایج بیشتر ...
 • روش های تمیز کردن انواع لکه ها
 • نتایج بیشتر ...
 • دلیل رنگ سبز مدفوع چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان معده درد با طب سنتی
 • نتایج بیشتر ...
 • دانستنی درباره عطرها
 • نتایج بیشتر ...
 • گنجشک من پر بزن در زمستانم لانه کن (حسین منزوی)
 • نتایج بیشتر ...
 • حوادث تاریخی ماه صفر
 • نتایج بیشتر ...
 • تکنیک های بالا بردن سرعت مطالعه
 • نتایج بیشتر ...
 • تزیینات جدید یخچال عروس
 • نتایج بیشتر ...
 • تا دير نشده بگو دوستت دارم!
 • نتایج بیشتر ...
 • این ورزش کل بدنتان را قوی می کند!
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا تصمیم به طلاق می‌تواند ژنتیکی باشد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین مرورگر موبایل کدام است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آقایان، این حرفهای همسرتان را باور نکنید!!
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با امامزاده سید محمد(ع) در سولقان
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روزشنبه 29مهر
 • نتایج بیشتر ...
 • دعای ویژه ماه صفر
 • نتایج بیشتر ...
 • ۹ گزینه غذایی سالم که منابع غنی از آهن هستند!
 • نتایج بیشتر ...
 • ضرب المثل آن ریشی که گرو می گیرند این نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • سنگ صبور بودن هم اندازه دارد!
 • نتایج بیشتر ...
 • خواص و کاربرد شوید و کرفس
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان کوتاه «روستایی فقیر»
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای مراقبت و نگهداری از لباس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی نادر مشایخی (فرزند جمشید مشایخی)
 • نتایج بیشتر ...
 • یک گربه کاغذی ساده برای فرزند خود بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه نوشیدنی موز انبه
 • نتایج بیشتر ...
 • خیانت تنها راه‌حل منطقی برای مقابله با مشکلات زناشویی نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • برای درمان جوش صورت تان از این روشهای طبیعی استفاده کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • برای پیشگیری از سرطان سینه چند ساعت در روز پوشیدن سوتین مجاز است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • برج دانمارکی در قلب طبیعت + تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • اختلال نعوظ فقط یک خبر بد برای رابطه جنسی تان نیست!
 • نتایج بیشتر ...
 • iOS 11 را بدون استفاده از دکمه پاور خاموش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز پنجشنبه 27مهر
 • نتایج بیشتر ...
 • لوح برتر ملی گردشگری ایران در دستان بزرگترین آژانس مسافرتی ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • تایچی ورزش مناسب برای ریکاروی قلب
 • نتایج بیشتر ...
 • کلید موفقیت در ازدواج های امروزی کشف شد!!
 • نتایج بیشتر ...
 • اگر می‌خواهید کودکی لوس نداشته باشید، بخوانید!
 • نتایج بیشتر ...
 • وقت­‌هایی که پدرم باید در خانه باشد!
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا زنان خودخواه‌تر از مردان هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان های خانگی زگیل
 • نتایج بیشتر ...
 • زندگی زیباست (99)
 • نتایج بیشتر ...
 • روش های تمیز کردن انواع لکه ها
 • نتایج بیشتر ...
 • دلیل رنگ سبز مدفوع چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان معده درد با طب سنتی
 • نتایج بیشتر ...
 • دانستنی درباره عطرها
 • نتایج بیشتر ...
 • گنجشک من پر بزن در زمستانم لانه کن (حسین منزوی)
 • نتایج بیشتر ...
 • حوادث تاریخی ماه صفر
 • نتایج بیشتر ...
 • تکنیک های بالا بردن سرعت مطالعه
 • نتایج بیشتر ...
 • تزیینات جدید یخچال عروس
 • نتایج بیشتر ...
 • تا دير نشده بگو دوستت دارم!
 • نتایج بیشتر ...
 • این ورزش کل بدنتان را قوی می کند!
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا تصمیم به طلاق می‌تواند ژنتیکی باشد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین مرورگر موبایل کدام است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آقایان، این حرفهای همسرتان را باور نکنید!!
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با امامزاده سید محمد(ع) در سولقان
 • نتایج بیشتر ...
 • دعای ویژه ماه صفر
 • نتایج بیشتر ...
 • ۹ گزینه غذایی سالم که منابع غنی از آهن هستند!
 • نتایج بیشتر ...
 • ضرب المثل آن ریشی که گرو می گیرند این نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • سنگ صبور بودن هم اندازه دارد!
 • نتایج بیشتر ...
 • خواص و کاربرد شوید و کرفس
 • نتایج بیشتر ...
 • ۵ توصیه ورزشی برای فصل پاییز
 • نتایج بیشتر ...
 • شیک ترین مدل انگشترهای زنانه
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس های فلسفی (سری 36)
 • نتایج بیشتر ...
 • دعایی از امام صادق (ع) به هنگام شروع کسب رزق و روزی
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان کوتاه «روستایی فقیر»
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای مراقبت و نگهداری از لباس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی نادر مشایخی (فرزند جمشید مشایخی)
 • نتایج بیشتر ...
 • یک گربه کاغذی ساده برای فرزند خود بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه نوشیدنی موز انبه
 • نتایج بیشتر ...
 • خیانت تنها راه‌حل منطقی برای مقابله با مشکلات زناشویی نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • برای درمان جوش صورت تان از این روشهای طبیعی استفاده کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • برای پیشگیری از سرطان سینه چند ساعت در روز پوشیدن سوتین مجاز است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • برج دانمارکی در قلب طبیعت + تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • اختلال نعوظ فقط یک خبر بد برای رابطه جنسی تان نیست!
 • نتایج بیشتر ...
 • iOS 11 را بدون استفاده از دکمه پاور خاموش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • لوح برتر ملی گردشگری ایران در دستان بزرگترین آژانس مسافرتی ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • رونمایی از قدرتمندترین تبلت دو تکه
 • نتایج بیشتر ...
 • تایچی ورزش مناسب برای ریکاروی قلب
 • نتایج بیشتر ...
 • کلید موفقیت در ازدواج های امروزی کشف شد!!
 • نتایج بیشتر ...
 • اگر می‌خواهید کودکی لوس نداشته باشید، بخوانید!
 • نتایج بیشتر ...
 • وقت­‌هایی که پدرم باید در خانه باشد!
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا زنان خودخواه‌تر از مردان هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان های خانگی زگیل
 • نتایج بیشتر ...
 • 6 اصل طب سنتی برای سلامتی
 • نتایج بیشتر ...
 • روحانی وزرای پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و نیرو را به مجلس معرفی کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • هواپیماهای سوخو روسیه بدون قطعات آمریکایی به ایران فروخته می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ترودو: به ما ارتباطی ندارد که به زنان بگوییم چه بپوشند
 • نتایج بیشتر ...
 • وراتی: پیشنهاد ۱۰۰ میلیون یورویی سیتی و چلسی را رد کردم
 • نتایج بیشتر ...
 • دوترته: شخصا مجرمان را می‌کشم!
 • نتایج بیشتر ...
 • حیوانات سفید
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۲.۵ میلیون ایرانی مبتلا به اختلالات روانپزشکی هستند
 • نتایج بیشتر ...
 • جزئیات تورم شهریور اعلام شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اعطای مهلت ۱۰ روزه برای جمع‌آوری قلیان‌ها پس از اخطار
 • نتایج بیشتر ...
 • صدور حکم پرونده همدستان زنجانی در هفته جاری/ مستندات گم نشده بود
 • نتایج بیشتر ...
 • یادگاری‌های سیاه داعش در رقه (+ عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • افشای جزئیات طرح «کاتن-کورکر» برای تشدید نظارت بر برجام
 • نتایج بیشتر ...
 • نابودی سلول های سرطانی با استفاده از نانو ذرات طلا
 • نتایج بیشتر ...
 • غذاهای کبابی سوخته و مایعات داغ در بروز سرطان موثر است
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش احمدی‌نژاد به محکومیت 5هزار میلیاردی!/کاریکاتور
 • نتایج بیشتر ...
 • بازار املاک کلنگی در بافت فرسوده تهران + قیمت
 • نتایج بیشتر ...
 • اتوبوس‌های هیدروژنی در پایتخت نفتی اروپا
 • نتایج بیشتر ...
 • مصرف قارچ؛ معجزه‌ای برای سلامتی
 • نتایج بیشتر ...
 • ثبات نفت با امیدواری به موفقیت توافق اوپک
 • نتایج بیشتر ...
 • تیلرسون: تا وقتی ترامپ فکر کند مفیدم، می‌مانم/ به اندازه روز اول متعهدم
 • نتایج بیشتر ...
 • ریابکوف: تایید نکردن پایبندی ایران به برجام غیرمسئولانه است
 • نتایج بیشتر ...
 • جام طلایی ایران در کنگره جهانی سونوگرافی
 • نتایج بیشتر ...
 • ۳ نامزد نهایی پسر طلایی فوتبال اروپا معرفی شدند
 • نتایج بیشتر ...
 • سایپا باز هم محصولاتش را گران کرد!
 • نتایج بیشتر ...
 • نامه اعتراض‌آمیز و تند باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا
 • نتایج بیشتر ...
 • خواب خرگوشی فدراسیون فوتبال در راه جام‌جهانی ۲۰۱۸
 • نتایج بیشتر ...
 • تشخیص فوری سرب در آب به کمک اختراع دانشمند 11 ساله!
 • نتایج بیشتر ...
 • خبری از «خرس» نیست!
 • نتایج بیشتر ...
 • یک دیپلمات کره شمالی: تسلیحات هسته‌ای به معنای مرگ و زندگی برای پیونگ یانگ است
 • نتایج بیشتر ...
 • بلاتر دعوت پوتین را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ پذیرفت
 • نتایج بیشتر ...
 • امروز آخرين مهلت تسويه مانده حساب سهام عدالت
 • نتایج بیشتر ...
 • مرگ ۹ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ به خاطر آلودگی محیط زیست/ زنگ خطر در کشورهای در حال توسعه به صدا درآمده
 • نتایج بیشتر ...
 • فدراسیون فوتبال در مورد حکم بازیکنان تراکتورسازی شفاف‌سازی کند
 • نتایج بیشتر ...
 • کاخ سفید: هدف اظهارات بوش و اوباما ترامپ نبود
 • نتایج بیشتر ...
 • پوتین، آمریکا را به تحت فشار گذاشتن IOC برای محروم کردن روسیه متهم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • مصرف روزانه آسپرین خطر سرطان کبد را کاهش می‌دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • عراقچی: برجام سندی ممتاز برای حل بحران‌های منطقه‌ای و جهانی است
 • نتایج بیشتر ...
 • یک زن ایرانی در کابینه جدید امارات/ آل‌مکتوم کابینه جدید را دولت جوانان اعلام کرد/عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • احتمال محرومیت استقلال و نساجی/ برخورد با متخلفان در پخش زنده!
 • نتایج بیشتر ...
 • راز مخالفت های موتلفه با جمنا؛ پیرمردهای سنتی ،محوریت تشکیلات واحد را می پذیرند ؟
 • نتایج بیشتر ...
 • مصرف نان در ایران ٦ برابر مردم جهان
 • نتایج بیشتر ...
 • سیدعلی خمینی از تریبون نماز جمعه:ترامپ مثل یک کودک جیغ می‌زند/چرا بدن فرزند امام کالبدشکافی نشد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بازار املاک کلنگی در بافت فرسوده تهران + قیمت
 • نتایج بیشتر ...
 • سخنگوی پنتاگون: تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران متوقف شود
 • نتایج بیشتر ...
 • علی مطهری به سردار نجات: چه اشکالی دارد محصوران بعد از 7 سال مجازات سنگین حصر بدون توبه آزاد شوند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • یک زن ایرانی در کابینه جدید امارات/ آل‌مکتوم کابینه جدید را دولت جوانان اعلام کرد/عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • مجلس برای بار پنجم از احمدی‌نژاد شکایت می‌کند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • راز مخالفت های موتلفه با جمنا؛ پیرمردهای سنتی ،محوریت تشکیلات واحد را می پذیرند ؟
 • نتایج بیشتر ...
 • جزئیات تورم شهریور اعلام شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: نمی‌توانم آمریکا را یک کشور متمدن بنامم
 • نتایج بیشتر ...
 • یادگاری‌های سیاه داعش در رقه (+ عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد
 • نتایج بیشتر ...
 • ریابکوف: تایید نکردن پایبندی ایران به برجام غیرمسئولانه است
 • نتایج بیشتر ...
 • مصرف نان در ایران ٦ برابر مردم جهان
 • نتایج بیشتر ...
 • اعلام موقعیت بازار مسکن
 • نتایج بیشتر ...
 • جهانگیری: دو میلیارد دلار اعتبار برای کشورهای وارد کننده کالای ایرانی/ آمریکایی ها را از اقتصاد ایران منع نکردیم
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش احمدی‌نژاد به محکومیت 5هزار میلیاردی!/کاریکاتور
 • نتایج بیشتر ...
 • سینمای وحشت گیشه جهان را قبضه کرد+عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • کارگردانی متفاوت استالونه در «کرید 2»
 • نتایج بیشتر ...
 • بهاره افشاری و سردار آزمون پشت صحنه فیلم «سریک»/ عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • «دریبلِ» سایه سنگین شهاب حسینی و خسرو شکیبایی
 • نتایج بیشتر ...
 • «هاتف» بازنویسی شد تا اجازه ساخت بگیرد
 • نتایج بیشتر ...
 • بهنام تشکر به «رنج پنهان» اضافه شد
 • نتایج بیشتر ...
 • جشنواره دیوالی در هند‎
 • نتایج بیشتر ...
 • حیوانات سفید
 • نتایج بیشتر ...
 • دورهمی مجسمه‌ها در سواحل سیدنی
 • نتایج بیشتر ...
 • «رنگین کمان» از پنجره یک هواپیما + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • جشن پر از رنگ و نور در هند/تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • لحظه رهایی خرسی که ۱۶ سال در اسارت بود /تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • عصبانیت زیدان از اظهارات لینکر
 • نتایج بیشتر ...
 • بررسی ۸ تیم نخست لیگ برتر از سوی AFC/ خطر بیخ گوش استقلال و پرسپولیس
 • نتایج بیشتر ...
 • نامه اعتراض‌آمیز و تند باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا
 • نتایج بیشتر ...
 • ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده
 • نتایج بیشتر ...
 • تشخیص فوری سرب در آب به کمک اختراع دانشمند 11 ساله!
 • نتایج بیشتر ...
 • افزایش بهره‌وری سلول‌های خورشیدی با جلبک
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (550)
 • نتایج بیشتر ...