پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

دیدار با «ملکه رنجبر» در آستانه‌ی ۸۲ سالگی

تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 مهر 1396 16:37

ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون از 78 سال سابقه بازیگری و دنیای این روزهایش می گوید.

اول از همه با خیال راحت راجع به سن شان حرف زدیم. بنا بر آنچه در اینترنت آمده، خانم رنجبر متولد 1317 است و خیال مان این بود که دهم شهریور وارد 80 سالگی اش می شود اما اعلام کرد در شناسنامه متولد 1315 هست. یعنی وارد 82 سالگی می شود. به این ترتیب، حالا 78 سال تجربه روی صحنه را پشت سر می گذارد.
 
این افتخار بزرگی است، مخصوصا که خانواده شان هم خانواده تئاتر است و روی دیوار خانه شان تبلیغ تئاتری است که پدر ایشان عبادالله رنجبر در سال 1305 روی صحنه برده است. البته مردم بیشتر ایشان را با خانم فرامرزی سریال «زیر آسمان شهر» به خاطر می آورند با آن تکیه کلام شیرینش و برای همین است که هیچ گاه فراموشش نمی کنند. حتی اگر چندین سال باشد که به علت کسالت روی صحنه یا صفحه تلویزیون نیامده باشد.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


متولد 1315 هستم اما همه جا می نویسند 1317!

امسال انشاءالله وارد هشتاد سالگی می شوید و در مورد شما با افتخار می شود گفت برای این که از شش سالگی شروع کردید و این یعنی این که هفتاد و چهار سال در زمینه هنر زحمت کشیدید...

- بیشتر، هفتاد و هشت سال.

چرا؟ مگر از شش سالگی روی صحنه نبودید. اگر از شش سالگی حساب کنید با توجه به این که امسال و از دهم شهریور که روز تولد شماست وارد هشتاد سالگی می شوید، پس می شود هفتاد و چهار سال.

- من از هشتاد سال بیشتر دارم.

آنطوری که در ویکی پدیا نوشته شما متولد سال 1317 هستید...

- نه. من متولد 1315 هستم اما می نویسند 1317. نمی دانم این سال تولد از کجا آمده. من که جایی این را نگفتم و هر چه هم گفتم متولد 1315 هستم باز می نوشتند 1317. مدام می گفتم چرا دو سال کم می نویسید، می گفتند عیبی ندارد. کسی توجه نمی کند.

اگر می خواستند کم کنند اقلا بیست سال کم می کردند. دو سال که اصلا گفتن ندارد...

- همان چیزی که درست است بنویسند بهتر است. این تابلو که آن بالا می بینی تبلیغ نمایشی است که پدر من در سال 1305 روی صحنه برده بود و من 10 سال بعد از آن به دنیا آمدم.

خب خدا را شکر یک بار هم یک خانم سن واقعی خودش را گفت (خنده). پس دهم شهریور امسال که بیاید شما وارد هشتاد و دو سالگی می شوید با پیشینه هفتاد و هشت سال حضور روی صحنه سینما و تئاتر و بعدها تلویزیون.

- بله. تقریبا همه عمرم چون قبل از آن هم در خانواده ما همه روی صحنه بودند و من هم آن گوشه ها بودم.

این پوستر مربوط به تبلیغ نمایش پدرتان مرحوم عبدالله رنجبر هم جالب است. بیش از نود سال پیش و در گیلان. اسفند ماه 1305 و نمایشی به نام «حمام عروس مشهدی عباد».

- بله. اینها اعلان هایی است که در خیابان ها می زدند تا مردم بیایند تئاتر ببینند. رویش هم نوشته دو قران و پنج قران و همچنین نوشته که در ساعت فرنگی تئاتر شروع می شود.

اولین کوزت ایران

اولین تئاتری هم که بازی کردید بینوایان بود و شما هم نقش کوزت را بازی می کردید و یادم هست که سال ها قبل با شما مصاحبه کرده بودم و تیترش را زده بودم: «من اولین کوزت ایران هستم». می دانم شما اول رشت بودید و بعد پدرتان تبعید شد به همدان و بعد از آن آمدید تهران. این تئاتر را در همدان بازی کرده بودید یا در رشت؟

- در رشت. بعدها پدر را به دلیل افکار سیاسی و اجتماعی اش تبعید کردند.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


از گرجستان شوروی آمده بود...

- بله. از روسیه آمده بود در بندر انزلی و بعد رشت. مادر من تفلیسی بود و پدر من قفقازی. از آنجا آمده بودند اینجا کار تئاتر کنند و همین جا ماندگار شدند و کم کم آمدند رشد. پدرم در آنجا تئاتر به وجود آورد و بعد پدرم را به خاطر این که مادرم را روی صحنه برده بود چهار ماه به زندان بردند. بردن زن روی صحنه از نظرشان جرم بود. بعد پدرم را تبعید کردند همدان. این زمان من هفت هشت سالم بود.

در آن نمایش بینوایان چه کسانی بازی می کردند؟

- رحیم روشنیان نقش پلیس را بازی می کرد، حیدر صارمی ژان والژان را بازی می کرد.

از تهران می آمدند رشت؟

- نه، همانجا بودند. منیژه تسلیمی هم در این نمایش نقش مادر مرا بازی می کرد.

خانم منیژه تسلیمی مادر سوسن تسلیمی بود، درست است؟

- بله. شوهرش خسرو تسلیمی هم توی کار تئاتر بود.

پدرتان هم در آن نمایش بازی می کردند؟

- بله پدر و مادرم هم توی این کار بازی می کردند. همه مدارک این تئاترها را بردم دادم موزه. یک بار انتظامی به من گفت اینها حیف است که اینجا باشد. از بین می رود. بفرست موزه که بماند. من هم بردم آنجا. رئیس موزه مرا برای ناهار دعوت کرد و کلی تشکر کرد و مرا بردند توی سالن و دیدم همه آن مدارک را بازسازی کرده اند و قاب گرفته اند و زده اند در سالن موزه. مدارک من را هم زده اند در ویترین و نوشته اند ملکه رنجبر از شش سالگی روی صحنه تئاتر بوده. مدارک و سرگذشت و عکس مرا و عکس پدرم را هم گذاشته بودند. به من گفتند اینها را می دهیم اسکن کنند و دیگر خراب نمی شود و از بین نرود. خدا را شکر. البته من این یک پوستر را قاب کرده و نگه داشته ام برای خودم. یادگار پدرم.

در هفده سالگی کارمند شهرداری شدم

گفتید شما کارمند شهرداری بودید. از چه سالی تا چه سالی؟

- یادم نیست، فقط یادم هست که هفده سالم بود که پدرم مرا برد شهرداری استخدام کرد. پدرم خودش هم در یک مقطعی در گیلان رفته بود و کارمند شهرداری شده بود. پدرم یک رفیقی داشت که به او گفت رنجبر دخترت را بیاور شهرداری.

نام فامیل شما یعنی در واقع نام فامیل پدر شما از اول رنجبر نبود، فکر می کنم اسماعیل زاده بود، درست است؟

- بله، اسماعیل زاده.

نمی دانید چرا فامیل شان را به رنجبر تغییر داده بودند؟

- فکر می کنم به خاطر افکار سیاسی اش رفته بود فامیلی اش را عوض کند. (عکس پدر را نشان می دهد.) این تنها عکسی است که از پدرم به یادگار مانده.

فیلم بازی نکرده بودند؟

- نه، فقط توی کار تئاتر بود.

چه سالی فوت کردند؟

- خیلی وقت است. وقتی ایشان فوت کردند، بچه من دو سالش بود.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


اسم مادرتان چه بود؟

- خیرالنسا رنجبر.

و شما کوچک ترین فرزند این پدر و مادر هنرمند بودید. اسم خواهران شما چه بود؟

- ایران رنجبر، گیلان رنجبر، عاطفه رنجبر و من. پدرم همه را برد سر کار تئاتر. گوشه یکی از اعلامیه هایی که دادم موزه نوشته شده از نظمیه اجازه ورود خانم ها به روی صحنه گرفته شده.

پسرم جواهر است.

پسرتان آقا فریبرز کارشان چیست؟

- فریبرز دو تا مدرک را در انگلیس گرفت. یکی از آنها لیسانس فنی است و آن دیگری هم انگار دکترای یک رشته است. اگر اشتباه نکنم او الان در اینجا دفتر بازرگانی دارد.

یک نوه دارید؟

- بله. یک نوه دارم به اسم لیلی که بیست سال دارد و در دانشگاه لندن حقوق می خواند. به او می گویم برای چه داری وکالت می خوانی؟ می گوید برای این که از بدبختان دفاع کنم. به پسرم گفتم او را نفرست خارج از کشور، گفت تو چرا من را فرستادی؟ من هم مقابله به مثل کنم. او هم فرزندش را فرستاد که درس بخواند و وکیل شود.

نام فامیلی آقا فریبرز ایروانی است؛ چرا؟ آیا ریشه پدرشان هم گرجستانی بود؟

- پدربزرگش و عموهایش و اینها مال ایروان بودند.

یعنی از فامیل های پدر شما بودند؟

- نه، شانسی شده بود. اتفاقی مرا پیدا کرده بودند. فریبرز 9 سالش بود که پدرش در جوانی و در سی و هفت هشت سالگی فوت کرد.

چرا؟ تصادف کرده بود؟

- نه، انفارکتوس کرده بود. پسرم زود یتیم شد و ما برایش پدر شدیم، مادر شدیم، برادر شدیم و رفیق شدیم. هر چه در گوشه های تئاتر و سینما کار کردیم فرستادیم برایش و خدا را شکر موفق شد. پسرم قدرشناسی می کند و من برای این که چنین پسری دارم خدا را شکر می کنم. شما نمی دانید این پسر برای من چکار می کند. هر روز از آنجا به من زنگ می زند می گوید رنجبرجان چرا صدایت اینطوری گرفته است؟ می گویم چیزی نیست پسرم. حالم خوب است. از پرستارم می پرسد کبری جان مامان ناهار خورده؟ کبری جان مامان دواهایش را به موقع خورده؟ به شدت حق شناس است. خدا را شکر.

پدرم در تهران تئاتر را رها کرد

آخرین بار کی با پدر و مادرتان آمدید روی صحنه؟ یادتان هست؟

- پدرم را که به همدان تبعید کردند، باز آنجا هم دختران و دامادها و خانواده را روی تئاتر بود. نیست تئاترهایش کمی چپی بود از همدان به تهران تبعیدش کردند و نوشتند عبدالله رنجبر حق ورود به شمال ایران را ندارد. وقتی که به تهران تبعیدش کردند دیگر تئاتر کار نکرد. من آن موقع چهارده پانزده سالم بود و همان زمان اولین فیلمی که بازی کردم «عمر دوباره» بود و بعد در هفده سالگی با علی محزون «محکوم بیگناه» را بازی کردم که پرویز خطیبی نوشته بود.

یعنی پدر هیچ کاری نمی کرد؟

- نه. کارمند بازنشسته شهرداری بود. بعد هم که مرا برد شهرداری استخدام کرد.

چند سال در شهرداری کار کردید؟

- بازنشسته شدم. الان هم از شهرداری حقوق بازنشستگی می گیرم و البته زندگی مرا پسرم تامین کرده. پسرم تمام وسایل کهنه زندگی مرا ریخته بیرون و این زندگی را برای من درست کرده. تلویزیون و فرش و ... گفت مادر تو دیگر نباید از اینها استفاده کنی. شکر خدا پسرم حواسش هست و مثل جواهر است. از سمت هنر و از طرف ارشاد هم به عنوان پیشکسوت ماهی 150 هزار تومان به من می دهد. البته از آقای عظیمی خیلی تشکر می کنم که پیشکسوتان را اینجا آورد و به من لوح و هدیه دادند.
 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,ملکه رنجبر


با ستاره های زمان خودم همبازی بودم

آخرین بازی که رفتید روی صحنه کی بود؟

- بعد از «زیر آسمان شهر» دو سه تا فیلم دیگر هم بازی کردم اما متاسفانه الان اسم شان یادم نیست. هم سریال بود و هم فیلم سینمایی.

آخرین بار کی روی صحنه تئاتر رفتید؟

- بعد از انقلاب دو سه تا تئاتر رفتم. یکی شان در تئاتر سعدی بود و دو سه تا دیگر هم در تئاتر دهقان.

بازیگرانی که با آنها همکاری کردید با چه کسانی صمیمی تر بودید یا هستید و از بزرگان با چه کسانی کار کردید؟

- همه آنها که ما با آنها تئاتر بازی کردیم وزنه بودند: تفکری، ظهوری، ایرج دوستدار، احسان، علی محزون، خانم مهین دیهیم، محتشم، بهمنیار، صادق بهرامی، عزت الله انتظامی، نادره، قنبری، پروین سلیمانی و خیلی های دگر که الان اسم شان یادم نیست. معصومه خاکیار هم بود که خودش را آتش زد. بازیگر بود و شوهرش فحش بدی به او داده بود و رفت توی آشپزخانه، نفت ریخت روی خودش و خودش را آتش زد.

از این بازیگران، دوستان صمیمی شما چه کسانی بودند؟

- پروین سلیمانی، مهین دیهیم و فخری پازوکی هنرمندان خوب تئاتر بودند که با هم دوست بودیم و رفت و آمد داشتیم و البته آنقدر کار داشتیم که زیاد وقت این که برویم خانه های همدیگر قصه بگوییم را نداشتیم.

از بازیگران جوانی که هستند کدام را بیشتر دوست دارید؟

- نمی توانم قضاوت کنم که چه کسانی را بیشتر دوست دارم. همه را دوست دارم ولی هفت، هشت نفر هستند که لطف کرده و برای دیدن من آمدند. معروف بودند. با آقای دان آمدند. چند نفر از همکاران خانه سینما و از قدیمی ها آمدندپیشکسوتان هم دسته جمعی آمدند و مرا بردند. بعضی ها را نمی شناختم. خانم پرستو صالحی هم خیلی محبت کرد و مرا با ماشین برد به یک کنسرت و مرا بردند روی سن و گلباران کردند و البته تماشاچیان که همه خانم بودند برای من روی سن گل انداختند. هر چه گفتم نکنید این کار را ولی لطف کردند. به من تقدیرنامه و لوح سپاس هم دادند. پرستو صالحی بود با سه چهار نفر از خانم های جوان که جدید بودند و متاسفانه من اسم شان الان یادم نیست.

 

 

 

جدیدترین مطالب
 • تکنیک های سرآشپزهای ماهر
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی خواهران منصوریان شهربانو ، الهه و سهیلا
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین فاصله سنی بین بچه‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • چه نوع برس مویی انتخاب کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • لاتاری چیست؟ + شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا
 • نتایج بیشتر ...
 • برای داشتن هدف مناسب، این 4 نکته رو رعایت کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس روز حمل و نقل
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا کم خونی به شکل گیری کبودی منجر می‌شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با روش نگهداری از گل بگونیا هلندی
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش تصویری دوخت شلوار راحتی بدون الگو
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با طراحی به روش سالن
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی آسیب‌دیده
 • نتایج بیشتر ...
 • آزمایش اسپرم در خانه
 • نتایج بیشتر ...
 • جلوگیری از انتقال ترس های والدین به کودک
 • نتایج بیشتر ...
 • فال روزانه - یکشنبه 26 آذر 1396
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز شنبه 25 آذر
 • نتایج بیشتر ...
 • حذف کامل فایل های آپدیت قدیمی ویندوز 10
 • نتایج بیشتر ...
 • چند نکته ی گلخانه ای
 • نتایج بیشتر ...
 • قبل از ازدواج این چند سوال مهم را از خودتان بپرسید
 • نتایج بیشتر ...
 • زندگی مشترک‌تان را با این نکات ارزیابی کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه خوراک مرغ چشم بلبلی
 • نتایج بیشتر ...
 • کانتورینگ لب، یک ترفند فوق العاده زیبایی که هر خانمی باید بداند
 • نتایج بیشتر ...
 • خواص برگ سنا برای لاغری و کاهش وزن
 • نتایج بیشتر ...
 • متن زیبا درباره شب یلدا
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین بازارهای دنیا
 • نتایج بیشتر ...
 • بازی های مناسب کودکانه از صفر تا دو سالگی
 • نتایج بیشتر ...
 • با این ۸ ماده غذایی با درد خداحافظی کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس تبریک روز پژوهش
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش تصویری نقاشی روی دامن
 • نتایج بیشتر ...
 • اینفوگرافی راهنمای تیپ های مردانه
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با خواص کدو تنبل
 • نتایج بیشتر ...
 • هر بارداری به‌طور باورنکردنی منحصربه‌فرد است
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز پنجشنبه 23 آذر
 • نتایج بیشتر ...
 • ترکیب وای‌فای و اینترنت موبایلی برای افزایش سرعت اینترنت
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش به تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز درباره بیماری آمیلوئیدوز
 • نتایج بیشتر ...
 • هرآنچه باید درباره قرص های تاخیری بدانید
 • نتایج بیشتر ...
 • مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام
 • نتایج بیشتر ...
 • مدل لباس های ایوانکا ترامپ
 • نتایج بیشتر ...
 • عفونت گوش در کودکان
 • نتایج بیشتر ...
 • حدیث در فضیلت صلوات (1)
 • نتایج بیشتر ...
 • دعای مجیر
 • نتایج بیشتر ...
 • تکنیک های سرآشپزهای ماهر
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی خواهران منصوریان شهربانو ، الهه و سهیلا
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین فاصله سنی بین بچه‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • چه نوع برس مویی انتخاب کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • لاتاری چیست؟ + شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا
 • نتایج بیشتر ...
 • برای داشتن هدف مناسب، این 4 نکته رو رعایت کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس روز حمل و نقل
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا کم خونی به شکل گیری کبودی منجر می‌شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با روش نگهداری از گل بگونیا هلندی
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش تصویری دوخت شلوار راحتی بدون الگو
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با طراحی به روش سالن
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش بازیابی اطلاعات گوشی اندرویدی آسیب‌دیده
 • نتایج بیشتر ...
 • آزمایش اسپرم در خانه
 • نتایج بیشتر ...
 • جلوگیری از انتقال ترس های والدین به کودک
 • نتایج بیشتر ...
 • گلکسی اس 9 کی و کجا رونمایی می شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • حذف کامل فایل های آپدیت قدیمی ویندوز 10
 • نتایج بیشتر ...
 • چند نکته ی گلخانه ای
 • نتایج بیشتر ...
 • قبل از ازدواج این چند سوال مهم را از خودتان بپرسید
 • نتایج بیشتر ...
 • زندگی مشترک‌تان را با این نکات ارزیابی کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه خوراک مرغ چشم بلبلی
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی حمید هیراد (خواننده)
 • نتایج بیشتر ...
 • حدیث در فضیلت صلوات (2)
 • نتایج بیشتر ...
 • بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بعد از ورزش چه چیزهایی بخوریم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کانتورینگ لب، یک ترفند فوق العاده زیبایی که هر خانمی باید بداند
 • نتایج بیشتر ...
 • خواص برگ سنا برای لاغری و کاهش وزن
 • نتایج بیشتر ...
 • متن زیبا درباره شب یلدا
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین بازارهای دنیا
 • نتایج بیشتر ...
 • بازی های مناسب کودکانه از صفر تا دو سالگی
 • نتایج بیشتر ...
 • با این ۸ ماده غذایی با درد خداحافظی کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس تبریک روز پژوهش
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش تصویری نقاشی روی دامن
 • نتایج بیشتر ...
 • اینفوگرافی راهنمای تیپ های مردانه
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با خواص کدو تنبل
 • نتایج بیشتر ...
 • هر بارداری به‌طور باورنکردنی منحصربه‌فرد است
 • نتایج بیشتر ...
 • عرضه کیبورد ضد اشتباه برای گوشی‌های اندرویدی
 • نتایج بیشتر ...
 • امسال، سال 'چگونه' در گوگل بود
 • نتایج بیشتر ...
 • ترکیب وای‌فای و اینترنت موبایلی برای افزایش سرعت اینترنت
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش به تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز درباره بیماری آمیلوئیدوز
 • نتایج بیشتر ...
 • هرآنچه باید درباره قرص های تاخیری بدانید
 • نتایج بیشتر ...
 • مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام
 • نتایج بیشتر ...
 • مدل لباس های ایوانکا ترامپ
 • نتایج بیشتر ...
 • عفونت گوش در کودکان
 • نتایج بیشتر ...
 • حراجی سکه از هیجان افتاد/ صندلی‌ها خالی شد
 • نتایج بیشتر ...
 • کاهش قابل ملاحظه جریمه مهدی طارمی؛ محرومیت‌ همچنان پابرجاست
 • نتایج بیشتر ...
 • ازدواج نزدیک به 1500 دختر زیر 14 سال در زنجان
 • نتایج بیشتر ...
 • تاج: رای علی کریمی ارتباطی به ملاقاتش با من ندارد/ کریمی هیچ عذرخواهی از من نکرد
 • نتایج بیشتر ...
 • دیپلمات روس: هرلحظه احتمال وقوع جنگ در شبه جزیره کره وجود دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • روزنامه کویتی مدعی شد: اسرائیل کارخانجات نظامی ایران در سوریه را بمباران کرده است
 • نتایج بیشتر ...
 • ابهامات دربارۀ ادعای آمریکا در قبال موشکهای یمنی
 • نتایج بیشتر ...
 • استفاده از اسپرم برای رساندن دارو به تومور سرطانی!
 • نتایج بیشتر ...
 • «نیمار» مطمئنا به رئال می‎رود/ منتظر ماه ژوئن باشید
 • نتایج بیشتر ...
 • اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره بلیت بازی‌های ایران در جام جهانی ۲۰۱۸
 • نتایج بیشتر ...
 • کواکبیان: آیا این گشت‌های ثارالله و بقیه‌الله و ... امر به معروف و نهی از منکر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بلومبرگ: کاخ سفید در حال بررسی اجازه استمرار توافق بوئینگ با ایران است
 • نتایج بیشتر ...
 • فلاحت‌پیشه: هنوز مردم کانکس ندارند/ بانک‌ها پیامک دیرکرد وام می‌فرستند
 • نتایج بیشتر ...
 • پزشکیان: ربایی‌ترین بانک‌ها درایران است/ مجلس به‌دنبال حذف دزدی واختلاس است
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: گروه‌های تروریستی و اسرائیل از درگیری میان مسلمانان بهره‌برداری می‌کنند
 • نتایج بیشتر ...
 • روایت خیابانی از نقش دایی در کمک‌ به زلزله‌زدگان
 • نتایج بیشتر ...
 • گره فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به ایران باز می‌شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • فائزه هاشمی: شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است
 • نتایج بیشتر ...
 • حیواناتی که برای نبردهایی خونین تربیت شده‌اند /تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • کامران تفتی به جمع روسی پیوست
 • نتایج بیشتر ...
 • اسپیلبرگ: دوران ترامپ شبیه ریاست جمهوری نیکسون است
 • نتایج بیشتر ...
 • تاج نباید اسلامیان را معرفی می‌کرد/ گرشاسبی استقلالی است
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان بی خوابی با عینک شیشه کهربایی
 • نتایج بیشتر ...
 • حسین مرعشی: مشکل ما، مشکل آی کیومان است؛ آی کیوی ما یک مقدار بیشتر از دوستان دیگرمان است
 • نتایج بیشتر ...
 • چایخورها چشمان سالم‌تری دارند
 • نتایج بیشتر ...
 • مهران غفوریان: اولین فیلم سینمایی‌ام را بزودی می سازم
 • نتایج بیشتر ...
 • مسعود نیلی: عنوان‌دار مزمن‌ترین تورم دنیا هستیم
 • نتایج بیشتر ...
 • غزاله سلطانی: با مهراوه دلم قرص شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تفکیک جنسیتی در گورستان ظهیرالدوله!
 • نتایج بیشتر ...
 • حمایت وزیر خارجه ژاپن از توافق هسته‌ای
 • نتایج بیشتر ...
 • ستارگانی که ستاره بخت بر روی شانه آن‌ها نشسته است
 • نتایج بیشتر ...
 • ۲۵ ورزشکار ثروتمند تاریخ از نگاه فوربس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازتردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند
 • نتایج بیشتر ...
 • شناسایی درآمد خانوارها بر اساس «کدملی»
 • نتایج بیشتر ...
 • عربستان به زنان اجازه راندن کامیون و موتور را هم داد!
 • نتایج بیشتر ...
 • رویترز: مقامات کاخ سفید در مورد قرارداد هسته‌ای با عربستان به کنگره توضیح دادند
 • نتایج بیشتر ...
 • بورس تهران بار دیگر کانال شکنی کرد/ رشد فلزی‌ها و کاهش خودرویی‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • لیلی رشیدی و زهرا داوودنژاد به سریال هیئت مدیره پیوستند
 • نتایج بیشتر ...
 • محمد هاشمی: علت مرگ آیت‌الله اعلام شد، علت ایست قلبی نه!
 • نتایج بیشتر ...
 • دلار جا خوش کرد؛ سکه عقب‌ نشست
 • نتایج بیشتر ...
 • روش جدید برای مقابله با لورفتن سوالات/پیشنهاد ارائه ۲۵ دستگاه بنز به مدیران مدارس از سوی یکی از موسسات کنکور
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر دفاع آمریکا پس از ادعاهای نیکی هیلی: نیازی به پاسخ نظامی به ایران نمی‌بینم؛ به همین دلیل بود که ژنرال‌های ما کنار هیلی حضور نداشتند
 • نتایج بیشتر ...
 • ظریف: کشورهای منطقه با یک عطسه ترامپ می‌لرزند و با خنده‌اش سرخوش می‌شوند
 • نتایج بیشتر ...
 • شغل جدید اوباما؛ بابانوئل! (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • لاوروف: تحولات سوریه آغازی برای مذاکرات سیاسی طبق قطعنامه ۲۲۵۴ است
 • نتایج بیشتر ...
 • فردیسی‌ها در البرز قبر 6 میلیونی را 18 میلیون تومان می‌خرند!
 • نتایج بیشتر ...
 • محکومیت یک ایرانی ـ کانادایی به بهانه نقض تحریم‌های آمریکا
 • نتایج بیشتر ...
 • گرشاسبی: سوءتفاهم‌های پیش آمده با ریزه اسپور مرتفع می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • بازار کساد خانه‌های لوکس + قیمت
 • نتایج بیشتر ...
 • ثبت سومین کاهش هفتگی قیمت در بازارهای نفت
 • نتایج بیشتر ...
 • ماتیس: موشک بالستیک کره‌شمالی قابلیت رسیدن به آمریکا را ندارد
 • نتایج بیشتر ...
 • ۳ دی ماه؛ زمان رسیدگی به پرونده موسوم به دکل نفتی
 • نتایج بیشتر ...
 • انباشت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش «عادل الجبیر» به انصراف سعد حریری از استعفایش
 • نتایج بیشتر ...
 • حسین مرعشی: مشکل ما، مشکل آی کیومان است؛ آی کیوی ما یک مقدار بیشتر از دوستان دیگرمان است
 • نتایج بیشتر ...
 • پول خود را بیت‌کوین بر باد ندهید!
 • نتایج بیشتر ...
 • راه سخت مردم‌سالاري
 • نتایج بیشتر ...
 • چه کسی در بازار ارز دخالت می‌کند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کواکبیان: آیا این گشت‌های ثارالله و بقیه‌الله و ... امر به معروف و نهی از منکر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • روحانی عقب‌نشینی کرده است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • روزنامه کویتی مدعی شد: اسرائیل کارخانجات نظامی ایران در سوریه را بمباران کرده است
 • نتایج بیشتر ...
 • ازدواج نزدیک به 1500 دختر زیر 14 سال در زنجان
 • نتایج بیشتر ...
 • ترامپ برندگان قرعه‌کشی لاتاری اقامت در آمریکا را "زباله" خواند!
 • نتایج بیشتر ...
 • بازار کساد خانه‌های لوکس + قیمت
 • نتایج بیشتر ...
 • گره فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به ایران باز می‌شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • شناسایی درآمد خانوارها بر اساس «کدملی»
 • نتایج بیشتر ...
 • فائزه هاشمی: شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است
 • نتایج بیشتر ...
 • صفایی فراهانی: اصلاح‌طلبان با شناخت کامل به روحانی رای دادند و به هیچ عنوان پشیمان نیستند
 • نتایج بیشتر ...
 • عباس عبدی: کسانی که می گویند از رای خود پشیمانند، مفهوم سیاست را نمی دانند
 • نتایج بیشتر ...
 • ظریف: ایران ادعای آمریکا در تحویل تسلیحات به یمن را به سازمان ملل ارجاع می دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • پردرآمدترین بازیگر جهان، ستاره‌دار شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اظهارات صریح این 7 نفر/ «هیچ نقطه‌ای از جهان اینگونه نیست»
 • نتایج بیشتر ...
 • استوری رضا صادقی در واكنش به انتقادش به رييس جمهور و جوابش به دلواپسان! (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • دورهمی مهران مدیری با خواننده‌ای که به مناطق زلزله‌زده نرفت/ هیراد از عشق ناکامش گفت
 • نتایج بیشتر ...
 • معرفی ۹ نامزد بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار/ «نفس» آبیار از رقابت بازماند
 • نتایج بیشتر ...
 • زنگ‌ها برای تلویزیون به صدا درآمده‌اند!
 • نتایج بیشتر ...
 • مهناز افشار، بهرام رادان و نوید محمدزاده در پشت صحنه یک نمایش/ عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • عجیب‌ترین اتفاق طبیعت را سنجاب‌ها رقم می‌زنند! +تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • تصاویر دیده نشده از سرباز 370 ساله بریتانیایی
 • نتایج بیشتر ...
 • عجیب‌ترین نژادهای سگ روی زمین
 • نتایج بیشتر ...
 • هلیکوپتری که هواپیما حمل می‌کند /عکس|
 • نتایج بیشتر ...
 • ثروت و فقر در یک نگاه
 • نتایج بیشتر ...
 • مطالعه زیر نور گیاه
 • نتایج بیشتر ...
 • صدای زمین از بستر اقیانوس‌هاست
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا سیارک "سیگار برگی" فرستاده‌ای از سوی بیگانگان است؟!
 • نتایج بیشتر ...
 • کشف حیات فرازمینی
 • نتایج بیشتر ...
 • حضور بانوان در ورزشگاه سرپل ذهاب (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش احسان حاج صفی به ماجرای خیانت و قلب‌های زرد!
 • نتایج بیشتر ...