پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

بلا تار؛ اعجوبه‌ای در سینمای مجارستان

تاریخ انتشار : یکشنبه, 29 بهمن 1396 08:42

بلا تار یکی از بزرگترین چهره‌های سینمای مجارستان است. کارگردان و فیلمسازی با آثاری چون آشیانه خانوادگی، بیگانه، مردم پیش‌ساخته، سالنمای خزان، نفرین، تانگوی شیطان و... که منتقدان این فیلم‌ها را آثاری برخلاف خواست جامعه مصرفی و سلیقه بازاری نامیده‌اند.

به گزارش روزنامه شهروند، بلا تار یکی از بزرگترین چهره‌های سینمای مجارستان است. کارگردان و فیلمسازی با آثاری چون آشیانه خانوادگی، بیگانه، مردم پیش‌ساخته، سالنمای خزان، نفرین، تانگوی شیطان، ‌هارمونی‌های ورکمایستر، مردی از لندن و اسب تورین که منتقدان این فیلم‌ها را آثاری برخلاف خواست جامعه مصرفی و سلیقه بازاری نامیده‌اند؛ و به همین دلیل نیز دور از موفقیت‌هایی چون اسکار فیلم خارجی و جوایزی از این دست...
 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,تانگوی دونفره باشیطان


پدرومادر بلا تار هر دو در تئاتر و صنعت فیلمسازی بودند. پدر او طراح صحنه بود و مادرش بیش از ۵۰‌سال در تئاتر کار می‌کرد. تار در ۱۰سالگی موفق به ایفای نقش پسر قهرمان داستان در یک اقتباس تلویزیونی از داستان مرگ ایوان ایلیچ اثر تولستوی شد؛ اما پس از این نقش، تار به جز ایفای یک نقش کوچک در فیلم فصل هیولاها (۱۹۸۶) به کارگردانی میکلوش یانچو، یکی دیگر از غول‌های سینمای مجارستان نقشی بازی نکرد. به گفته خودش، در ابتدا او در پی تبدیل‌شدن به یک فیلسوف بود و فیلمسازی را به‌عنوان یک سرگرمی درنظر گرفته بود؛ اما وقتی به دلیل ساخت یک فیلم کوتاه دولت مجارستان اجازه ورود به دانشگاه را به تار نداد، او تصمیم گرفت که به فیلمسازی بپردازد. نخست به ساخت فیلم‌های آماتور پرداخت و سپس به‌عنوان سرایدار به کار در خانه ملی فرهنگ و سرگرمی پرداخت.
 
بیشتر کارهای آماتور او مستندهایی بودند درباره زندگی کارگران و مردم فقیر در مناطق شهری مجارستان. کارهای آماتور بلا تار مورد توجه استودیو بلا بالاژ- نظریه‌پرداز سینمای مجارستان قرار گرفت و این موسسه به او کمک کرد تا نخستین اثر بلند خود با نام آشیانه خانوادگی را جلوی دوربین ببرد. بازیگران بی‌هیچ دستمزدی و تنها به خاطر دوستی با تار در این فیلم بازی کردند و تار این فیلم را بدون هیچ بودجه‌ای و با بازیگران غیرحرفه‌ای طی ۶روز در لوکیشن‌های اصلی جلوی دوربین برد. به عقیده منتقدان، این فیلم یک اثر واقع‌گرای سوسیالیستی بود که از آثار جان کاساویتس تأثیر گرفته بود. فیلم در ‌سال ۱۹۷۹ انتشار یافت و در همین ‌سال جایزه بزرگ جشنواره فیلم مانهایم را از آن خود کرد.

پس از اتمام آشیانه خانوادگی، تار تحصیلات خود را در مدرسه هنرهای نمایشی و سینمایی مجارستان آغاز کرد. در ‌سال ۱۹۸۱ بیگانه و در ‌سال بعد از آن، مردم پیش‌ساخته را کارگردانی کرد. در این فیلم تار برای نخستین‌بار از بازیگران حرفه‌ای در نقش‌های اصلی استفاده کرد. این یک تغییر مهم در سبک کاری او بود؛ اما تغییر چشمگیر کارهای بلا تار از ‌سال ۱۹۸۲ و از اقتباس تلویزیونی مکبث آغاز شد. این فیلم تنها از دو پلان تشکیل شده بود.

پس از سالنمای خزان در ‌سال ۱۹۸۴، تار که چهار اثر نخست خود را به تنهایی نوشته بود، برای فیلم بعدی خود نفرین به همکاری با لازلو کراسناهورکای رمان‌نویس مجارستانی پرداخت. پس از نفرین، تحقق‌بخشیدن یک اقتباس فکرشده از رمان حماسی کراسناهورسکای تانگوی شیطان بیش از هفت‌سال زمان برد؛ فیلمی ۴۱۵ دقیقه‌ای که پس از به نمایش درآمدن در ‌سال ۱۹۹۴ تحسین‌های جهانی را برانگیخت. پس از آن تار تا مدتی سکوت کرد.

در ‌سال ۲۰۰۰ فیلم بعدی بلا تار به نام‌ هارمونی‌های ورکمایستر با استقبال خوبی از سوی منتقدان و جشنواره‌ها روبه‌رو شد و سپس مردی از لندن را ساخت که اقتباسی از رمان ژرژ سیمنون بود. قرار بود این فیلم در جشنواره فیلم کن ۲۰۰۵ به روی پرده بیاید، اما درنهایت مردی از لندن به جشنواره کن ‌سال ۲۰۰۷ رسید. آخرین کار او هم اسب تورین بود که گفته بود؛ این فیلم درباره گذشته خودش است.


در گفت‌وگوی پیش‌رو این کارگردان بزرگ درباره دوران کاری‌اش با نشریه‌ فیلم‌ کامنت صحبت کرده است.

می‌شود بگویی چگونه توانستی فیلم آشیانه خانوادگی را در آن سن کم بسازی؟
همه ‌چیز واقعا ساده اتفاق افتاد. من فقط می‌خواستم فیلم بسازم و این استودیو شاید تنها جایی بود که به من اجازه می‌داد بدون داشتن دیپلم فیلمسازی این کار را انجام دهم. یادم است به من گفتند: قبول؛ تو می‌توانی تلاشت را بکنی؛ و کمی هم به من پول دادند. من هم در ٥روز فیلمبرداری را تمام کردم.

چقدر برای آن فیلم هزینه شد؟
دقیق یادم نیست؛ اما فکر می‌کنم ١٠‌هزار دلار یا شاید هم کمی کمتر یا بیشتر از این مبلغ هزینه شد.

چگونه بازیگران فیلم را پیدا کردی؛ چون تا جایی که می‌دانیم، همه‌شان غیرحرفه‌ای و از افراد طبقه کارگر مجارستان بودند.
می‌توانم بگویم که بیشتر آنها را قبل از این‌که ساختن فیلم را آغاز کنم، می‌شناختم. در واقع همیشه به این مردم نزدیک بودم. آن زمان در یک کارخانه کشتی‌‌سازی کار می‌کردم و برایم سیه‌روزی کارگرها چهره‌ای زشت داشت؛ و همیشه هم این زشتی را حفظ کرده است. در آشیانه خانوادگی من می‌خواستم زندگی روزمره آنها را به تصویر بکشم؛ و البته تلاش آنها را برای داشتن یک زندگی بهتر. می‌دانید؛ من سه‌سال در سال‌های ١٩٧٣ تا ١٩٧٦ در این کارخانه کار می‌کردم تا وقتی که کمرم آسیب دید و دیگر قادر به انجام‌دادن کارهای سنگین نبودم.

چه زمانی حس کردی به فیلمسازی علاقه داری؟
همه عمرم عاشق سینما و فیلم‌دیدن بودم. همیشه. اما در آن سن‌و‌سال جز مشتی دروغ احمقانه چیزی در سینما ندیده بودم. دروغ‌هایی بدون کمترین نشانی از زندگی مردمی که می‌شناختم. در واقع در زندگیم هیچ‌گاه یک فیلم واقعی ندیده بودم. برای همین به این فکر افتادم، حالا که سینما نمی‌تواند مرا نشان دهد، پس خود من باید دست به کار شوم؛ و تصمیم گرفتم فیلم خودم را بسازم.

بازیگر بیگانه را چگونه یافتی؟ تا آن‌جا که یادم است، شگفت‌انگیز بود.
او نوازنده بود و هرگز بازی نکرده بود. در یکی از کنسرت‌هایش او را دیدم و بعد هم ازش خواستم در فیلم بازی کند.
 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,تانگوی دونفره باشیطان


چرا دوست نداشتید با ستاره‌ها کار کنید؟
نمی‌دانم؛ فقط این را می‌دانم که برای من اهمیتی نداشت که بازیگرم ستاره بزرگ سینما باشد یا یک کارگر معمولی. درباره بازیگر بیگانه هم که پرسیدی، باید بگویم که من به دنبال شخصیت می‌گردم و چگونگی واکنشی که بازیگر می‌تواند در قالب شخصیت نشان دهد. در حقیقت زمان انتخاب بازیگر در پی آن هستم ببینم آیا می‌تواند مثل یک انسان واقعی رفتار کند یا نه. اگر کسی در فیلم من بازی کند، دیوانه می‌شوم.
در مردم پیش‌ساخته اما از بازیگر استفاده کردی...

این نخستین‌بار بود که با بازیگران حرفه‌ای کار کردم. همچنین این فیلم نخستین نقطه‌ای بود که به جای نشان‌دادن جنبه‌های اجتماعی به سوی روابط انسانی میان یک زوج حرکت کردم. آن دو یک زوج واقعی بودند. من علاقه‌مند بودم با آنها کار کنم، چون عاشق‌شان بودم، عاشق تماشاکردن شخصیت‌های آن دو.

که در مکبث به یک نوع روایت دیگر رسید...
قبل از آن در مورد فیلم‌های من از اصطلاح رئالیسم سوسیالیستی استفاده می‌کردند که از آن خوشم نمی‌آمد. ببینید؛ فیلم ساختن یعنی خلق یک افسانه. درست است در فیلم‌ها بعضی چیزها می‌تواند به واقعیت شباهت داشته باشد، اما اینها هرگز واقعیت نیست؛ چون چیزی است که از صافی ذهن فیلمساز گذشته و به عبارت بهتر ساخته شده.

رئالیسم سوسیالیستی یک نوع رویکرد سیاسی را در فیلمسازی نشان می‌دهد. اما برای من هیچ‌کدام از فیلم‌هایم آثاری سیاسی نبود. باید این‌گونه بگویم که هنر واقعی شرایط و روابط انسانی را به صورت واقعی نشان می‌دهد و این همه آن کاری است که می‌خواهم انجام دهم. اما موردی چون مکبث به این تلقی نمی‌خورد.

در سال‌هایی که به مدرسه فیلمسازی می‌رفتم، استادم خواسته بود یک چیزی خارج از سبک خودم بسازم؛ مثلا یک اثر کلاسیک. در پی این اتفاق بود که فکر کردم و به این نتیجه رسیدم مکبث را بسازم. واقعا عاشق ساختنش شده بودم. حقیقتش استادم از این موضوع بسیار غافلگیر شد و خیلی تعجب کرد، اما من عاشق انجام دادن این کار بودم چون نوعی شیدایی به سراغم آمده بود. در کل از ساختن مکبث لذت بردم.

پس از آن هم سالنامه پاییزی می‌رسد که انگار قدم بلندی است به سوی هنر متعالی که گفتید در پی رسیدن به آن بودید. آیا این فیلم در استودیو فیلمبرداری شد؟
فیلمبرداری در یک دشت واقعی بود که من به‌عنوان یک استودیو از آن استفاده کردم. قصد ما این بود که فضا ساختگی به نظر برسد، شبیه یک کلیسای دروغین. درباره منافع هر فرد و این‌که چطور به یکدیگر خیانت می‌کنند و با یکدیگر می‌جنگند. این‌که این منافع و پول لعنتی چگونه وضع انسانی را از بین می‌برد.

«نفرین» به‌عنوان نخستین همکاری‌ات با نویسنده‌ای چون لازلو کراسناهورکایی فیلم مهم بعدی است. ایده این پروژه چگونه و از کجا شکل گرفت؟
یادم است یکی از دوستانم، که استاد دانشگاه است، داشت نسخه دست‌نویس تانگوی شیطان را می‌خواند. اتفاقا او بود که این داستان را به من معرفی کرد و گفت این رمان می‌تواند کاری مناسب برای من باشد. او برایم توضیح داد که لازم است این نخستین کتاب لازلو را بخوانم. وقتی کتاب را خواندم، دیدم بی‌درنگ عاشقش شده‌ام. بعد از آن هم با لازلو تماس گرفتم و در دیداری که با یکدیگر داشتیم نخستین چیزی که به ذهن هر دومان آمد این بود که کاملا در موارد گوناگون توافق نظر داریم و چنین شد که با هم دوست شدیم.
 
آن زمان بلافاصله می‌خواستیم فیلم تانگوی شیطان را بسازیم، اما هیچ‌کس اجازه این کار را به من نمی‌داد. واقعا در وضع آشفته‌ای گیر افتاده بودم. نمی‌توانستم این کار را در مجارستان انجام دهم، چون سیاستمدارها از سالنامه پاییزی خوششان نیامده بود و این فیلم را منحط، زشت، کثیف و احمقانه می‌دانستند. هیچ شانسی نداشتم. در آن وضع و حال که درحال فکر کردن برای انجام دادن کار دیگری بودیم؛ درنهایت به «نفرین» رسیدیم. فیلمی که در نهایت با بودجه‌ای ناچیز که بیشتر همین مبلغ ناچیز هم کمک‌های موسسه فیلم مجارستان و بایگانی فیلم مجارستان بود، ساخته شد. نفرین یک فیلم خیلی‌خیلی ارزان بود.

این فیلم نشانه‌هایی از فیلم نوآر دارد. نشانه‌ها و تصاویری چون آواز عاشقانه آن زن افسونگر تا آدم معمولی گرفتار آمده در شبکه‌های جنایی و... آیا در این فیلم تحت‌تأثیر فیلم‌های نوآر آمریکایی بودید؟
به هیچ‌وجه، ابداً، چرا باید بخواهم نوآر بسازم، وقتی می‌دانم اگر شما به شهرهای کوچک مجارستان بروید، مثلا به شهرهای معدن‌چیان، دیگر به فیلم نوآر احتیاجی نخواهید داشت، بلکه فیلم نوآر واقعی را از نزدیک خواهید دید. اتفاقا نفرین خیلی زیاد به واقعیت‌های مجارستان آن سال‌ها نزدیک است، نه به فیلم‌های نمایشی یک جامعه خیلی‌خیلی دور از ما.

بعد هم که بالاخره تانگوی شیطان ساخته شد. خیلی سخت بود؟ اصلا می‌شود بگویی بالاخره چطور توانستی آن را بسازی؟
«نفرین» با این‌که به جشنواره فیلم برلین راه پیدا کرد، اما در خود مجارستان کسی آن فیلم را دوست نداشت و حتی می‌شود گفت که همه از آن نفرت داشتند. بیشتر از همه هم سیاستمداران که نه‌تنها از آن متنفر بودند که از من هم متنفر شده بودند و خیلی واضح به من می‌گفتند دیگر نمی‌توانم در مجارستان فیلم بسازم. به‌هرحال بالاخره به برلین نقل مکان کردیم. خوش‌شانسی من در آن زمان این بود که در برلین یکی از مهمترین رخدادهای تاریخ را شاهد بودم و دیدم که چگونه دیوار برلین فرو ریخت. بعد از آن هم که به مجارستان برگشتیم و ساختن تانگوی شیطان را آغاز کردیم.

به کتاب لازلو کراسناهورکایی وفادار بودید؟
ما در زمان ساخت آن فیلم سعی کردیم ساختار کتاب را حفظ کنیم. درست شبیه رقص تانگو؛ یعنی با قالبی از پیش مشخص سراغ کتاب رفتیم. مثل همان قواعد رقص تانگو؛ ٦ قدم به جلو و ٦ قدم به عقب. به غیر از این تمامی فصل‌ها و یک‌سری چیزهای دیگر را نیز نگه داشتیم. در حقیقت این فیلم یک اقتباس سرراست نبود. نباید هم کاملا وفادار می‌ماندیم، چون زبان ادبیات یک چیز است و زبان سینما چیزی دیگر. درواقع هیچ راه مستقیمی بین دو چیز وجود ندارد.

می‌گویند تانگوی شیطان سرگرم‌کننده‌ترین فیلم شماست.
نمی‌دانم. برای خودم تمام فیلم‌های من سرگرم‌کننده هستند. در حقیقت تمام فیلم‌های من به غیر از آخرین فیلمم، اسب تورین کمدی هستند.

و رسیدی به هارمونی‌های ورکمایستر...
وقتی اولین بار کتاب مالیخولیای مقاومت را خواندم؛، عاشقش شدم؛ اما نمی توانستم تصوری از ساختن فیلمی بر مبنای آن داشته باشم. دلیلش هم این بود که فکر نمی کردم کسی بتواند نقش شخصیت اصلی آن را بازی کند. تا این که چندی بعد در برلین در یک کارگاه فیلمسازی یکی از خانم های فیلمساز را دیدم که عوامل فیلم کوتاهش را جمع کرده بود؛ و لارس ردولف هم آنجا بود. او بازیگر نبود، بلکه در آن زمان نوازنده خیابانی بود. وقتی او را دیدم، فکر کردم فوق العاده است؛ و این جا بود که حس کردم حالا می توانیم فیلم را بسازیم، چون والوشکا را پیدا کرده بودم.
 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,تانگوی دونفره باشیطان


چه چیزی در لارس وجود داشت که وی را مناسب ایفای این نقش می کرد؟
من عاشق شخصیت و حضور او بودم و همین برای من کافی بود.

همیشه گفته ای که از داستان گویی به شیوه مرسوم بیزاری؛ اما با این حال در مردی از لندن داستانی از ژرژ سیمنون را مورد  اقتباس قرار داده ای که یکی از همان قصه گوهاست...

مردی از لندن اقتباس نیست. من فقط  و فقط عاشق فضای رمان شدم. باید بگویم که بیست سال پیش رمان سیمنون را خوانده بودم و تنها چیزی که در خاطرم مانده بود فضای داستان بود. مردی را با بیش از پنجاه سال سن تصور کنید که یک زندگی روزانه خسته کننده دارد، بدون آنکه شانسی برای تغییر در اختیار داشته باشد. او به تنهایی در قفسش می نشیند؛ در حالی که شهر در تاریکی شب به خواب فرو رفته است. او واقعاً یک مرد تنهاست. من فقط می خواستم فیلمی درباره تنهایی بسازم...

حضور تیلدا سوینتون در این فیلم وقتی آن نگاه خاص تو را به بازیگری پیش چشم می آوریم کمی غیرمعمولی جلوه می کند. چه شد که او را انتخاب کردی؟
اگر بگویم تصادف مضحکی بود، حق مطلب را ادا نکرده ام. حقیقتش این است که تمام عوامل فیلم به غیر از نقش مادر مشخص شده بودند و فقط این نقش مانده بود که یک عکس کوچک از تیلدا به دستم رسید. عکسی بدون اسم. عکسی فقط با یک شماره شناسایی؛ که در یک آژانس بازیگریابی به دستمان آمده بود. یعنی این زن کیست؟ عکس مرا درگیر کرده بود و او را خیلی مناسب نقش می دیدم. وقتی معلوم شد او تیلدا سوینتون است، خیلی درباره اش فکر کردم. حتی با خود تیلدا تماس گرفتم و نظرش را درباره حضور در این فیلم جویا شدم؛ و خُب می بینید که او هم قبول کرد و آمد.

حالا برویم سراغ اسب تورین. آخرین فیلم و البته اولین فیلم غیر کمدی که ساخته ای...
بعد از مردی از لندن تصمیم گرفته بودم کار فیلمسازی را کنار بگذارم. اما وقتی یاد سال ١٩٨٥ افتادم که برای اولین بار لازلو را دیده و با هم دوست شده بودیم، به یک باره یاد سوالی افتادم که او در یک سخنرانی درباره نیچه پرسیده بود: راستی چه بر سر اسب آمد؟ خیلی در این رابطه فکر کردم و با لازلو هم حرف زدم و به این نتیجه رسیدیم که پاسخ دادن به این سؤال که چه بر سر اسب آمد دینی است بر گردن ما. می دانستم که این آخرین فیلم ما خواهد بود...

 

 

جدیدترین مطالب
 • طرز تهیه کیک دولایه
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امير عباس گلاب خواننده
 • نتایج بیشتر ...
 • با جاذبه های دیدنی مالزی آشنا شوید(1)
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تزیینات جایگاه عروس و داماد
 • نتایج بیشتر ...
 • این 7 رفتار را قبل از خواب ترک کنید تا چاق نشوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • 6 پیشنهاد غذایی برای سم زدایی از بدن در طول تعطیلات!
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۲ توصیه کاربردی برای ثابت نگه داشتن وزن در تعطیلات نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۰ مقصد بکر داخلی برای سفرهای نوروزی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشنهادهایی برای عیدی دادن
 • نتایج بیشتر ...
 • هشدارهای نوروزی به والدینی که کودکان دیابتی دارند
 • نتایج بیشتر ...
 • روش هایی ساده برای داشتن پوستی روشن و شفاف
 • نتایج بیشتر ...
 • راهکارهای قرآنی برای مبارزه با بخل وخساست
 • نتایج بیشتر ...
 • جملات زیبا و خواندنی (48)
 • نتایج بیشتر ...
 • با این نرم‌افزارها قدرت کلیپ‌بورد ویندوز را چند برابر کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • یواشکی های مالی والدین؛ درآمدتان چقدر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون
 • نتایج بیشتر ...
 • به سفر بروید ولی کودکتان را تنها نگذارید!
 • نتایج بیشتر ...
 • افراط در مصرف آجیل ممنوع !
 • نتایج بیشتر ...
 • پوستر ویژه عید نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • کارت پستال شهادت امام علی نقی (ع)
 • نتایج بیشتر ...
 • پرورش خلاقیت در کودکان، چگونه مشوق خوبی باشیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ترفندهای غذایی برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید
 • نتایج بیشتر ...
 • رابطه جنسی تان را با این حقه ساده بهتر کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اشعار شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (4)
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا می دانستید نوروز ؛ روزی است که جبرئیل بر نبی(ع) نازل شد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا سرکه سیب می‌تواند زگیل را درمان کند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • علل و درمان تب مالت یا بروسلوز
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه شیرینی به شکل حاجی فیروز
 • نتایج بیشتر ...
 • روش‌های متفاوت برای بهبود خلاقیت فردی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیاده‌روی روزانه افسردگی را کاهش می‌دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه سفر به باکو با خودرو شخصی
 • نتایج بیشتر ...
 • مخفی کردن پیامک ها در گوشی اندروید
 • نتایج بیشتر ...
 • روشهای خانگی برای پیشگیری و رفع چربی مو
 • نتایج بیشتر ...
 • روش های تمیز کردن شیشه و پنجره
 • نتایج بیشتر ...
 • تزیین کوکی هفت سین
 • نتایج بیشتر ...
 • باورهای رایج و غلطی که هر دختر و پسری درباره عشق و ازدواج دارد!!
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی سینا حجازی ، شوخ ترین خواننده ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی نازنین کریمی + جدیدترین عکس هایش
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (6)
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش رنگ آمیزی تخم مرغ با رنگ های خوراکی
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز دوشنبه 28 اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه کیک دولایه
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امير عباس گلاب خواننده
 • نتایج بیشتر ...
 • با جاذبه های دیدنی مالزی آشنا شوید(1)
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تزیینات جایگاه عروس و داماد
 • نتایج بیشتر ...
 • این 7 رفتار را قبل از خواب ترک کنید تا چاق نشوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • 6 پیشنهاد غذایی برای سم زدایی از بدن در طول تعطیلات!
 • نتایج بیشتر ...
 • افزودن قابلیت هشتگ به بخش Bio اینستاگرام
 • نتایج بیشتر ...
 • تلگرام ۲۰۰ میلیونی شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید گوشی با ۵۱۲ گیگابایت حافظه
 • نتایج بیشتر ...
 • عرضه گوشی جدید هواووی با دوربین سه گانه ۴۰ مگاپیکسلی
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه موسس واتس اپ: حساب فیس بوکتان را پاک کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید حافظه ۱۰۰ ترابایتی رکوردهای جهانی را جابجا کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • تحولی بزرگ در طراحی نوت ۹ سامسونگ
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۲ توصیه کاربردی برای ثابت نگه داشتن وزن در تعطیلات نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۰ مقصد بکر داخلی برای سفرهای نوروزی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشنهادهایی برای عیدی دادن
 • نتایج بیشتر ...
 • هشدارهای نوروزی به والدینی که کودکان دیابتی دارند
 • نتایج بیشتر ...
 • روش هایی ساده برای داشتن پوستی روشن و شفاف
 • نتایج بیشتر ...
 • راهکارهای قرآنی برای مبارزه با بخل وخساست
 • نتایج بیشتر ...
 • جملات زیبا و خواندنی (48)
 • نتایج بیشتر ...
 • با این نرم‌افزارها قدرت کلیپ‌بورد ویندوز را چند برابر کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • یواشکی های مالی والدین؛ درآمدتان چقدر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون
 • نتایج بیشتر ...
 • به سفر بروید ولی کودکتان را تنها نگذارید!
 • نتایج بیشتر ...
 • افراط در مصرف آجیل ممنوع !
 • نتایج بیشتر ...
 • پوستر ویژه عید نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • کارت پستال شهادت امام علی نقی (ع)
 • نتایج بیشتر ...
 • پرورش خلاقیت در کودکان، چگونه مشوق خوبی باشیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (82)
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۰ نکته شگفت انگیز از فواید دوچرخه سواری
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه نان پسته؛ نان پرمغز و خوشمزه
 • نتایج بیشتر ...
 • با جاذبه های ایروان آشنا شوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • ترفندهای غذایی برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید
 • نتایج بیشتر ...
 • رابطه جنسی تان را با این حقه ساده بهتر کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اشعار شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (4)
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا می دانستید نوروز ؛ روزی است که جبرئیل بر نبی(ع) نازل شد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا سرکه سیب می‌تواند زگیل را درمان کند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • علل و درمان تب مالت یا بروسلوز
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه شیرینی به شکل حاجی فیروز
 • نتایج بیشتر ...
 • روش‌های متفاوت برای بهبود خلاقیت فردی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیاده‌روی روزانه افسردگی را کاهش می‌دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه سفر به باکو با خودرو شخصی
 • نتایج بیشتر ...
 • مخفی کردن پیامک ها در گوشی اندروید
 • نتایج بیشتر ...
 • روشهای خانگی برای پیشگیری و رفع چربی مو
 • نتایج بیشتر ...
 • روش های تمیز کردن شیشه و پنجره
 • نتایج بیشتر ...
 • ارزشمندترین دروازه‌بان جهان کیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آجیل بدون نمک یا کم نمک مصرف کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • ترکیه ممنوعیت هوایی را از فرودگاه اربیل برداشت
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: به ادلب و منبج می‌رویم
 • نتایج بیشتر ...
 • هافینگتون‌پست: بولتون حامی ایجاد جنگ داخلی در ایران است
 • نتایج بیشتر ...
 • محمدبن سلمان: عربستان در مرحله تغییر به سر می‌برد
 • نتایج بیشتر ...
 • وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • میزان محبوبیت ماکرون به پایین‌ترین حد خود رسیده است
 • نتایج بیشتر ...
 • مسی بازی با ایتالیا را از دست داد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش احسان علیخانی به انتقاد سیروان خسروی
 • نتایج بیشتر ...
 • تیم جنگ طلبان علیه ایران در کاخ سفید تکمیل شد
 • نتایج بیشتر ...
 • مقام ارشد کاخ سفید: تلاش می‌کنیم تا برجام را حفظ کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • سحر دولتشاهی و گروه سون مهمان امشب دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • اخراج سرمربی تونس در صورت شکست مقابل تیم کی‌روش!
 • نتایج بیشتر ...
 • ستاره‌هایی که به MLS رفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • آرامکو حمله موشکی انصارالله را تکذیب کرد/ یمنی‌ها فایل ویدئویی از لحظه حمله منتشر کردند
 • نتایج بیشتر ...
 • محسن یگانه از بیمارستان مرخص شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تیراندازی و گروگان‌گیری در جنوب فرانسه به دست داعش
 • نتایج بیشتر ...
 • نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری روسیه منتشر شد
 • نتایج بیشتر ...
 • حسگری که مراقب غذای شماست!
 • نتایج بیشتر ...
 • کریس اوانز دیگر کاپیتان آمریکا نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • پیام خداحافظی زلاتان برای هواداران منچستریونایتد
 • نتایج بیشتر ...
 • عدم حضور بازیکن سابق بارسلونا در تیم ملی مراکش در جام جهانی روسیه
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش کدخدایی به انتخاب جان بولتن
 • نتایج بیشتر ...
 • پکن: از جنگ تجاری با آمریکا هراسی نداریم
 • نتایج بیشتر ...
 • بوفون: مسی یک بازیکن کامل است
 • نتایج بیشتر ...
 • عبدالله ناصری: بدون گفت‌وگوی ملی، در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی شاهد پیشرفت نخواهیم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: آمریکا از منبج خارج نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ترس محمد معتمدی از خوابیدن زیر لوستر!/ رازی که پس از سال‌ها در دورهمی برملا شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اسکنر قابل حمل امواج مغز جایگزین ام آر آی می شود
 • نتایج بیشتر ...
 • اتحادیه اروپا سفیر خود را از مسکو فراخواند/ تصمیم لیتوانی برای اخراج دیپلمات‌های روس
 • نتایج بیشتر ...
 • خانیکی: گفت‌وگوی ملی منجر به امید می‌شود/ سالی که همه از لزوم شنیدن «صدای مردم» گفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش موشک‌های تاو به عربستان
 • نتایج بیشتر ...
 • ماتیس: عربستان بخشی از راه حل در یمن است
 • نتایج بیشتر ...
 • عضو اتاق بازرگانی ایران: باید اختلاس‌گران را برای کار به معدن و جاده‌ها فرستاد
 • نتایج بیشتر ...
 • وقتی تارعنکبوت بوم نقاشی می شود! (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • اژدهای چینی 100 متری در چین (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • اینم ترامپ در حال دوشیدن عربستان!/ کاریکاتور
 • نتایج بیشتر ...
 • حسینی: گرفتن پنالتی برابر العین بهترین سیو من بود/ دربی برگشت این فصل بدترین خاطره‌ام است!
 • نتایج بیشتر ...
 • مرجانه گلجین: هیچ وقت پُست سیاسی منتشر نمی‌کنم
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تصاویر از نسخه فیلم انیمیشن «جزیره سگ ها»
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه های نوروزی وزارت بهداشت؛ سالاد و سبزی در بشقاب غذا باشد/ دوغ کم نمک بنوشید
 • نتایج بیشتر ...
 • ترکیب موجود در چغندر به درمان آلزایمر کمک می کند
 • نتایج بیشتر ...
 • مصدومیت مدافع رئال در تمرینات تیم ملی مراکش
 • نتایج بیشتر ...
 • خواننده معروف موسیقی به بیمارستان رامسر منتقل شد
 • نتایج بیشتر ...
 • خروج از برجام، محور اولین گفت‌وگوی تلویزیونی مشاور امنیت ملی جدید ترامپ
 • نتایج بیشتر ...
 • رهبر انصارالله یمن: ترامپ بهتر از اوباما عربستان سعودی را دوشید
 • نتایج بیشتر ...
 • فرانسه: خواستار حفظ برجام هستیم
 • نتایج بیشتر ...
 • برنامه «صفر صفر» نوروز امسال پخش نمی شود/ برنامه به برآورد مالی نرسید
 • نتایج بیشتر ...
 • عادل الجبیر ادعاها علیه ایران را تکرار کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه در تعطیلات وزن اضافه نکنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • کمک‌های فناوری به بهبود وضعیت مبتلایان به پارکینسون
 • نتایج بیشتر ...
 • جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • نتایج بیشتر ...
 • محمدبن سلمان: عربستان در مرحله تغییر به سر می‌برد
 • نتایج بیشتر ...
 • موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش موشک‌های تاو به عربستان
 • نتایج بیشتر ...
 • عضو اتاق بازرگانی ایران: باید اختلاس‌گران را برای کار به معدن و جاده‌ها فرستاد
 • نتایج بیشتر ...
 • میزان محبوبیت ماکرون به پایین‌ترین حد خود رسیده است
 • نتایج بیشتر ...
 • انگلیس به پیروی از آمریکا، ایران را به حملات سایبری متهم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • مشاور نجفی: شهردار و شورای شهر تمایلی به استعفا ندارند
 • نتایج بیشتر ...
 • خانیکی: گفت‌وگوی ملی منجر به امید می‌شود/ سالی که همه از لزوم شنیدن «صدای مردم» گفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی/ باد شدید و طوفان در راه است
 • نتایج بیشتر ...
 • آرامکو حمله موشکی انصارالله را تکذیب کرد/ یمنی‌ها فایل ویدئویی از لحظه حمله منتشر کردند
 • نتایج بیشتر ...
 • تیم جنگ طلبان علیه ایران در کاخ سفید تکمیل شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: به ادلب و منبج می‌رویم
 • نتایج بیشتر ...
 • وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • گاردین: بروکسل برای حفظ برجام بدون آمریکا برنامه‌ریزی می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • عادل الجبیر: عربستان به کمک ایران نیازی ندارد
 • نتایج بیشتر ...
 • عبدالله ناصری: بدون گفت‌وگوی ملی، در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی شاهد پیشرفت نخواهیم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • پکن: از جنگ تجاری با آمریکا هراسی نداریم
 • نتایج بیشتر ...
 • ترس محمد معتمدی از خوابیدن زیر لوستر!/ رازی که پس از سال‌ها در دورهمی برملا شد
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تصاویر از نسخه فیلم انیمیشن «جزیره سگ ها»
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ساحل سیدنی
 • نتایج بیشتر ...
 • وقتی تارعنکبوت بوم نقاشی می شود! (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • اژدهای چینی 100 متری در چین (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • به این نام‌ها توجه نکنید، حقیقت چیز دیگریست
 • نتایج بیشتر ...
 • نکونام: حقم نبود با یک ایمیل برکنار شوم!
 • نتایج بیشتر ...
 • آخرین وضعیت پادوانی
 • نتایج بیشتر ...
 • ارزشمندترین دروازه‌بان جهان کیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ستاره‌هایی که به MLS رفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • بوفون: مسی یک بازیکن کامل است
 • نتایج بیشتر ...
 • حسینی: گرفتن پنالتی برابر العین بهترین سیو من بود/ دربی برگشت این فصل بدترین خاطره‌ام است!
 • نتایج بیشتر ...
 • دروگبا: مسی فعلا هم رده پله و مارادونا نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • اسکنر قابل حمل امواج مغز جایگزین ام آر آی می شود
 • نتایج بیشتر ...
 • بهنام بانی: می‌خواهم برای مردم خاطره‌ساز شوم
 • نتایج بیشتر ...
 • «لونه زنبور»؛ یک دل سیر بخندید!
 • نتایج بیشتر ...
 • انتقاد تند خواننده پاپ از برنامه‌های تلویزیون در لحظه سال نو
 • نتایج بیشتر ...
 • ماکان بند، از معروف شدن با «هر بار این درو» تا حضور در برنامه دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • جکی چان برای حمایت از بازیگران جوان وارد عمل شد
 • نتایج بیشتر ...