پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

رایزنی هلگا اشمید با ظریف در تهران

تاریخ انتشار : دوشنبه, 29 آبان 1396 19:13

  اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل, هلگا اشمید

معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد . 

به گزارش ایسنا،  هلگا اشمید، دبی کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که در راس یک هیات عالیرتبه و به منظور شرکت در سومین دور گفت‌وگوهای سیاسی میان ایران و اتحادیه اروپا به کشورمان سفر کرده است، عصر امروز با وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در ابتدای این دیدار وی گزارشی از مذاکرات روز جاری خود در تهران ارائه داد.

 

 در ادامه در خصوص اوضاع کلی سیاسی و جاری کشورهای منطقه از جمله سوریه، یمن، قطر و لبنان گفت‌وگو شد و لزوم ادامه گفت‌وگوهای سیاسی برای مقابله با چالش‌های سیاسی کنونی در منطقه مورد تاکید قرار گرفت.

 

برجام از جمله موضوعات دیگر مورد گفت‌وگو در این دیدار بود که طی آن اشمید موضع کلیه کشورهای اتحادیه اروپا مبنی بر اجرای کامل آن را مورد تاکید قرار داد.

 

وزیر امور خارجه کشورمان نیز بر علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران به تداوم گفتگو و تبادل نظر با اتحادیه اروپا در زمینه های مختلف تاکید کرد.

 

***

 

هلگا اشمید؛ این دیپلمات ارشد اروپایی شب گذشته در راس هیاتی وارد تهران شد و صبح امروز به سرپرستی وی و سیدعباس عراقچی سومین دور گفت‌وگوهای مشترک عالیرتبه سیاسی ایران و  اتحادیه اروپا در تهران برگزار شد.

 

بر اساس این گزارش قرار است در روز های سه شنبه و چهارشنبه نشست  همکاری های مشترک ایران و اتحادیه اروپا در ارتباط با موضوع هسته ای در اصفهان برگزار خواهد شد .

 

 

جدیدترین مطالب