پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

کنگره آمریکا تهدیدهای ترامپ علیه کره شمالی را خطرناک خواند

تاریخ انتشار : جمعه, 20 مرداد 1396 17:31

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , کنگره آمریا

بیش از 60 عضو کنگره آمریکا در نامه ای به رکس تیلرسون وزیر امور خارجه این کشور، سخنان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را علیه کره شمالی محکوم کردند.

به گزارش ایرنا؛ روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن، در این نامه که در دوره تعطیلی موقت کنگره نوشته شده، نگرانی عمیق این نمایندگان از سخنان ترامپ که 'موجب افزایش قابل ملاحظه تنش ها با کره شمالی شده و شبح جنگ هسته ای را به وجود آورده'، ابراز شده است. 

 

ترامپ اخیرا گفته بود: در صورتی که تهدیدهای پیونگ یانگ علیه ایالات متحده قطع نشود، آتش و خشم برای کره شمالی خواهد فرستاد. وی بعدا گفت که ظاهرا این هشدار به اندازه کافی شدید و تند نبوده است.

 

کره شمالی نیز با تهدید حمله موشکی به جزیره گوام متعلق به آمریکا در اقیانوس آرام، به سخنان ترامپ واکنش نشان داده است. 

 

اعضای کنگره در این نامه، سخنان ترامپ را 'نامرتبط' و 'خطرناک' توصیف کردند که 'نابِخردانه تبلیغات داخلی کره شمالی را که از مدت ها پیش تلاش می کرده است ایالات متحده را تهدیدی برای مردم خود جلوه دهد، تقویت می کند'.

 

این گروه از اعضای کنگره از دولت ترامپ درخواست کرده اند که متمم قانون اساسی را رعایت کند که حمله هسته ای پیشدستانه را به تائید کنگره منوط کرده است و چند عضو جمهوریخواه کنگره نیز خواستار حمایت از آن شده اند. 

 

امضا کنندگان این نامه همچنین از پیشنهاد تیلرسون برای مذاکره مستقیم با کره شمالی حمایت کرده و خواستار دریافت اطلاعاتی درباره گام هایی شده اند که باید برای پیشبرد این گفت وگو برداشته می شود. 

 

تیلرسون در بحران کره، موضع میانه روانه ای در پیش گرفت و خطاب به سران پیونگ یانگ گفت: ایالات متحده، دشمن شما نیست و ما تهدیدی برای شما نیستیم. 

 

 

جدیدترین مطالب