پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

کنگره آمریکا بودجه نظامی ۷۰۰ میلیارد دلاری این کشور را تصویب کرد

تاریخ انتشار : جمعه, 26 آبان 1396 13:55

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

کنگره آمریکا بودجه نظامی ۷۰۰ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۱۸ تصویب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، بودجه نظامی ۲۰۱۸ در مجلس نمایندگان آمریکا و سنا و با حمایت حداکثری نمایندگان به تصویب رسید و قرار است برای امضا نزد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برود.

 

این بودجه همچنین شرایط سختی را برای کمک‌های نظامی و امنیتی آمریکا به پاکستان درنظر گرفته است. در این بودجه جدید از وزارت دفاع آمریکا و وزارت امور خارجه خواسته شده است تا موضوع همکاری با دولت هندوستان در زمینه‌های دفاعی و نظامی را بررسی کنند.

 

تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ارشد آمریکایی با استقبال از تصویب این بودجه گفت: تعداد کمی از شرکای آمریکا در قرن ۲۱ بر اهمیت استراتژیک روابط با دولت آمریکا توجه دارند.

 

وزارت دفاع آمریکا نیز به دنبال ارزیابی رویکرد همکاری با هندوستان و نظارت بر این روند است.

 

براساس گزارش وزارت دفاع آمریکا، دو کشور هندوستان و ایالات متحده باید از نزدیک در زمینه حل بحران در افغانستان و ثبات در منطقه شامل توسعه زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری اقتصادی همکاری داشته باشند.

 

کنگره آمریکا دولت هندوستان را شریک اصلی نظامی در بودجه نظامی ۲۰۱۷ دانسته بود و در گزارش اخیر کنگره نیز آمده که هندوستان همچنان شریک اصلی نظامی دولت آمریکاست و می‌تواند در زمینه‌های دفاعی و تکنولوژی‌های مرتبط نظامی برای دولت آمریکا همکاری خوبی داشته باشد.

 

کنگره آمریکا همچنین از وزارت دفاع خواسته است تا از نزدیک کمک‌های امنیتی آمریکا به پاکستان را نظارت کند و تضمین حاصل کند که پاکستان از این کمک‌ها برای حمایت از گروه‌های تروریستی نظیر لشکر طیبه و طالبان پاکستان و همچنین شبکه حقانی استفاده نمی‌کند و اقداماتی را در نظر بگیرند که ارتش پاکستان در صورت حمایت از گروه‌های تروریستی با پیامدهای آن مواجه خواهد شد.

 

 

جدیدترین مطالب