پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

ترامپ روسای جمهور قبلی را متهم به اهمال در مساله سربازان کشته شده کرد/حمله دولتمردان اوباما

تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 مهر 1396 11:00

  اخبار بین الملل ,خبرهای  بین الملل , ترامپ

در پی اظهارات جنجالی دونالد ترامپ علیه رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، کارمندان سابق باراک اوباما، ترامپ را "حیوانی عنان‌گسیخته" توصیف کردند. 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، در یک کنفرانس خبری اخیر در کاخ سفید از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره چهار سرباز آمریکایی که همین ماه در عملیاتی در نیجر کشته شدند، سوال شد. خبرنگاران از ترامپ پرسیدند که چرا درباره این مساله صحبت نکرده است و او روسای جمهوری پیش از خودش را مقصر دانست.

 

ترامپ گفت: خب به صورت سنتی اگر به اقدامات رئیس‌جمهور اوباما و یا سایر روسای جمهور آمریکا نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که اکثر آنها به خانواده سربازان کشته شده زنگ نمی‌زدند. اکثر آنها تماس نمی‌گرفتند. دوست دارم وقتی اوضاع خوب باشد تماس بگیرم، وقتی که فکر کنم قادر به انجام این کار هستم.

 

این اظهارات واکنش‌هایی را در پی داشت. ماتئو میلر، سخنگوی ارشد وزارت دادگستری آمریکا در دوره باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا این ادعا را "شرم‌آور" و "دروغین" توصیف کرد.

 

بن رودز، مشاور سیاست خارجی اوباما هم افزود: "این دروغی ظالمانه و موهن، حتی در چارچوب استانداردهای ترامپ است."

 

او حتی به مناقشه ترامپ در دوره کارزارهای انتخاباتی با خانواده یکی از سربازان کشته شده در عراق اشاره کرد. ترامپ انتقاد این خانواده را "حملاتی ظالمانه" توصیف کرد و مدعی شد که هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات او اظهارات آنها را نوشته است!

 

الیسا مستروموناکو، معاون سابق رئیس دفتر کاخ سفید در امور عملیاتی هم در توئیتر به رفتار ترامپ اعتراض کرد و نوشت: اینها یک مشت دروغ مزخرف که می‌گویید رئیس‌جمهور اوباما و یا روسای جمهور پیشین با خانواده سربازان کشته شده تماس نمی‌گرفتند-او یک "حیوان عنان‌گسیخته" است.  

 

پیت سوازا، عکاس کاخ سفید در دوره اوباما هم به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا واکنش نشان داد. او در اینستاگرامش تصویری از اوباما را منتشر کرد که والدین یکی از سربازان کشته شده حین عملیات را بغل کرده است.

 

او در توصیف این عکس نوشت: این اولین مدال از ۵۲ مدال افتخار بود که رئیس‌جمهور اوباما در دو دوره خدمتش اعطا کرد. این عالی‌ترین نشان ارتش آمریکاست. من همچنین زمانی که او با صدها سرباز زخمی و اعضای خانواده سربازان کشته حین عملیات دیدار می‌کرد، از او عکس گرفتم.  

 

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری کاخ سفید از سوی خبرنگاران هم تحت فشار قرار گرفت و آنها از او خواستند تا در حمایت از سخنانش مصداقی بیاورد. رئیس‌جمهوری آمریکا هم اندکی عقب‌نشینی کرد و گفت: خیلی از روسای جمهور این کار را نکردند. آنها نامه می‌نوشتند. من ترکیب آن دو را انجام می‌دهم. گمان می‌کنم ممکن است رئیس‌جمهور اوباما کارهایی کرده باشد، شاید هم گاها نکرده باشد. نمی‌دانم! به من اینطور گفته‌اند.

جدیدترین مطالب