پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

 عروس‌های دریایی موجودات ساده‌ای هستند و مغز، استخوان، ریه یا روده ندارند. آن‌ها بافت‌های سازمان یافته و یک سیستم عصبی دارند و قدیمی‌ترین موجود شناخته شده چند ارگانیسمی هستند. این شناگران ژلاتینی بیش از ۵۰۰ میلیون سال است که وجود دارند و دایناسور‌ها در برابر آن‌ها موجودات جدید و کوتاه مدتی هستند. آن‌ها در همه اقیانوس‌ها یافت می‌شوند و گاهی موجودات تهاجمی هستند و با نیش هایی شناخته می‌شوند که می‌تواند ظرف چند دقیقه برخی گونه‌ها را بکشد. هم چنین آن‌ها غذای محبوب مردم چین و ژاپن هستند. این موجودات باستانی کاربردهای دیگری هم دارند که از شاید شنیدنشان تعجب کنید.

حیوان خانگی
عروس دریایی ماه به گونه های مشابه چتردریایی گفته می‌شود که تمییز آن‌ها از هم بدون نمونه گیری DNA دشوار است. آن‌ها به خاطر بدن سفید و گردشان که شبیه یک ماه کامل است به این نام خوانده می‌شوند. عروس دریایی ماه محبوب‌ترین نوع عروس دریایی است که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شود.

آن‌ها در دمای ۲۷ درجه زندگی و از میگوی آب شور، پاروپایان، فیتوپلانکتون‌ها و غذاهای دریایی له شده تغذیه می‌کنند. برخی علاقمندان نه تنها آن‌ها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند بلکه آن‌ها را پرورش می‌دهند. عروس دریایی ماه در آکواریوم معمولی زنده نمی‌ماند. آن‌ها به جریان آب دائمی نیاز دارند تا معلق بمانند و از شاخک هایشان برای گرفتن غذا استفاده کنند. عروس‌های دریایی ماه تا حدی شکننده هستند بنابراین فضای آن‌ها باید عاری از هرگونه لبه تیز باشد. حتی کنارهای آکواریوم می‌توانند به آن‌ها آسیب بزند بنابراین آکواریوم‌های مخصوص با جریان دایره‌ای به این بی مهرگان اجازه می‌دهد بدون تماس با مخزن شناور بمانند.

 

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


کود
مزارع ارگانیک نه تنها به خاطر افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات ارگانیک بلکه به خاطر آسان‌تر بودن و روش‌های کشاورزی پایدار طرفداران زیادی پیدا کرده اند. اما مزارع ارگانیک بدون کودهای شیمیایی و آفت کش ها برای کنترل علف‌های هرز و تولید محصول بیشتر با چالش روبرو می‌شوند. کود عروس دریایی می‌تواند راه حلی برای هر دو مشکل باشد.

تراشه‌های عروس‌های دریایی خشک و نمک گیری شده یک کود ارگانیک است که موادمغذی خاک را را افزایش می‌دهد در عین حال که مانع رشد علف‌های هرز می‌شود. استفاده از کود عروس دریایی در مزارع برنج ژاپن ثابت کرد که این کود به اندازه کود شیمیایی موثر است. تراشه‌های عروس دریایی برای جوانسازی جنگل‌ها هم مورد استفاده قرار گرفته است. در کره جنوبی، آتش سوزی جنگل در سال ۲۰۱۲ درختان جنگل را از بین برد. قبل از کاشت دانه‌های جدید از کود عروس دریایی برای تقویت خاک، افزایش رطوبت و مواد مغذی استفاده شد. نتایج مثبتی که این کود در رشد گیاهان داشت باعث شد در پروژه‌های بعدی احیای جنگل هم از آن استفاده شود.

 

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


تحقیقات پزشکی
پروتئین فلوئورسنت سبز (GFP) به طور طبیعی در عروس دریایی وجود دارد. دانشمندان با استفاده از خاصیت شب تابی این پروتئین می‌توانند حرکت سلول‌های خاص را در بدن پیگیری کنند. به طور مثال از این پروتئین در سول‌های پانکراس استفاده شد که انسولین تولید می‌کنند تا چگونگی کارکرد آن‌ها بررسی شود و به درمان‌های جدید دیابت کمک کند. هم چنین از این سلول برای ردیابی گسترش عفونت هایی مثل HIV هم استفاده می‌شود.

پروتئین فلوئورسنت سبز چنان پیشرفت علمی مهمی بود که به محققان توسعه کاربرد آن در سال ۲۰۰۸ جایزه نوبل داده شد. این پروتئین در پیشبرد مطالعات سیستم عصبی بسیار کارآمد بوده است. این پروتئین را می‌توان تغییر داد تا ۱۰۰ رنگ مختلف با سایه‌های مختلف ایجاد کند که هر یک به سلول‌های جداگانه در یک محدوده اختصاص دارد. این به دانشمندان اجازه می‌دهد بین میلیارد‌ها سلول تشکیل دهنده مغز تمایز قائل شوند و مسیرهای مجزای سلول‌های همسایه را مشاهده کنند. سلول‌های مغز آنقدر به هم نزدیک و شبیه هستند که دنبال کردن روند سلول‌های مختلف قبل از این پروتئین غیرممکن به نظر می‌رسید. بررسی فعالیت سلولی خاص در مغز به دانشمندان کمک می‌کند بیماری هایی مثل صرع و آلزایمر را بهتر درک و درمان کنند.

 

 عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


فیلترهای میکروپلاستیک
قطعات میکروسکوپی پلاستیک یا میکروپلاستیک‌ها یک مسئله محیط زیستی نسبتا جدید هستند. یکی از منایع میکروپلاستیک، توپ‌های ریزی هستند که در برخی ژل‌های شستشو یافت می‌شوند و اکنون در برخی کشور‌ها از جمله آمریکا، کانادا و انگلستان ممنوع شده اند. هم چنین میکروپلاستیک‌ها از تفکیک الیاف مصنوعی در چرخش‌های ماشین لباسشویی و تجزیه پلاستیک‌های بزرگ به مرور زمان هم تولید می‌شوند.

در واکنش به افزایش نگرانی‌ها درباره آلودگی میکروپلاستیک در اقیانوس، رودخانه و دریاچه ها، پروژه «GoJelly» به وجود آمد. این پروژه به دنبال حل مشکل با استفاده از عروس‌های دریایی و کاهش آلودگی میکروپلاستیک هاست. کارخانه‌های تصفیه فاضلاب قادر به جداکردن میکروپلاستیک‌ها نیستند، چون آن‌ها بیش از حد کوچکند. اما تحقیقات نشان داده که مخاط چتردریایی به میکروپلاستیک‌ها می‌چسبد بنابراین بیوفیلترهایی که با مخاط چتردریایی ساخته می‌شوند می‌توانند در کارخانه‌های تصفیه فاضلاب استفاده شوند. از این فیلتر‌ها می‌توان در کارخانجات تولیدی که ضایعات میکروپلاستیکی تولید می‌کنند هم استفاده کرد.

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


بستنی شب تاب
چارلی فرانسیس صاحب یک شرکت بستنی سازی است که با طعم‌های عجیب بستنی هایش مثل رست بیف یا چیلی شناخته می‌شود. هم چنین اولین بستنی شب تاب را با استفاده از عروس دریایی تولید کرده است. فرانسیس هنگام خواندن روزنامه با خاصیت شب تابی چترهای دریایی آشنا شد. او به آزمایشگاهی در چین رفت که روی سنتز این پروتئین کار می‌کردند. این پروتئین نسبت به حرارت واکنش نشان می‌دهد بنابراین وقتی یک زبان گرم با بستنی برخورد می‌کند شروع به درخشیدن می‌کند. به نظر می‌رسد بچه‌ها از این بستنی لذت ببرند، اما قیمت آن بسیار بالاست و هر اسکوپ از آن بیش از ۲۰۰ دلار قیمت دارد.

 

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


اشک مصنوعی
شیمیدانان ژاپنی قسمت‌های داخلی عروس دریایی را آنالیز کردند تا راه جدیدی برای استفاده از این موجودات فراوان پیدا کنند. آن‌ها کشف کردند که بیشترین پروتئین موجود در عروس دریایی موسین است، یک زنجیره پروتئینی بلند که حاوی کربوهیدرات هایی است که رطوبت را حفظ می‌کند. عروس دریایی از موسین برای تمیز کردن خودش و دفاع در برابر شکارچیان استفاده می‌کند.

انسان‌ها هم به دلایل مشابه موسین تولید می‌کنند. موسین چشم ما را مرطوب نگه می‌دارد و پایه مخاط بینی ماست که دربرابر باکتری‌ها از ما محافظت می‌کند. موسین‌ها اکنون در صنایع زیبایی و سلامتی استفاده می‌شوند. اما از بزاق گاو استخراج می‌شوند که باعث گرانی آن‌ها می‌شود. برداشت موسین از عروس دریایی یک ماده ارزان‌تر را فراهم می‌کند. موسین‌ها در اشک مصنوعی، افزودنی‌های خوراکی و محصولات آرایشی استفاده می شوند.

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


 
منبع انرژی
دانشمندان به یافتن کاربردهای جدید نیروگاه پروتئین فلوئورسنت سبز ادامه داده اند. تازه‌ترین یافته آن‌ها استفاده از آن به عنوان منبع انرژی است. تیمی از دانشمندان سوئدی سلولی ایجاد کرده اند که نور فرابنفش را به انرژی تبدیل می‌کند. این سلول از دو الکترود آلومینیومی تشکیل شده که شکاف کوچکی بین آن هاست. وقتی یک قطره از این پروتئین در شکاف قرار داده می‌شود، به شکل رشته‌ای درمی آید که دو الکترود را به هم متصل می‌کند. وقتی سلول در مقابل نور فرابنش قرار بگیرد جریان الکتریکی تولید می‌کند. هنوز راه زیادی باقیست تا از این پروتئین برای تامین انرژی یک محله یا حتی یک چراغ قوه استفاده شود، اما استفاده از ان به عنوان منبع انرژی فواید زیادی دارد. پروتئین فلوئورسنت سبز گران قیمت است و جمعیت زیاد عروس های دریایی منبع خوبی برای این ماده است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


تحقیقات فضایی
دانشمندان در سال ۱۹۹۱ فرستادن عروس دریایی به فضا را آغاز کردند. آن‌ها می‌خواستند اثرات گرانش بسیار ناچیز فضا را بر رشد و تولد بررسی کنند. پس از تولید مثل عروس دریایی، موجوداتی که در فضا به دنیا آمدند بعد از بازگشت به زمین اطلاعات ارزشمندی برای ما فراهم کردند. عروس دریایی از کریستال‌های کلسیم سولفات برای حس کردن گرانش استفاده می‌کند. این کریستال‌ها دور بدنشان و در کیسه‌های کوچکی قرار دارند. وقتی عروس دریایی حرکت می‌کند این کریستال‌ها هم حرکت می‌کنند و در ته کیسه‌ها قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند عروس دریایی پایین را از بالا تشخیص دهد.

عروس‌های دریایی که در فضا به دنیا آمدند هم این کریستال‌ها را به شکل طبیعی داشتند. اما بعد از بازگشت به زمین، قادر به شنا کردن نبودند و حرکات آن‌ها غیرطبیعی بود. کریستال‌های گرانشی وجود داشتند، اما به نظر می‌رسید کار نمی‌کنند. انسان‌ها هم با استفاده از کریستال‌های کلسیم گرانش را حس می‌کنند. کریستال‌های ما در گوش میانی قرار دارند و هنگام حرکت به مغز ما جهت بالا و پایین را انتقال می‌دهند. این نشان می‌دهد انسان هایی که در فضا به دنیا بیایند هم هنگام بازگشت به زمین با مشکل مواجه می‌شوند.

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


کارامل
عروس دریایی نومورا یکی از بزرگترین گونه‌های عروس دریایی است. این موجودات غول پیکر تا ۲.۴ کیلوگرم وزن و ۲ متر عرض دارند. عروس‌های دریایی نومورا از اوایل سال ۲۰۰۰ به دریای ژاپن هجوم آورده اند. آن‌ها صنعت ماهیگیری ژاپن و زندگی بسیاری از کسانی که در ساحل زندگی می‌کنند را دچار مشکل کرده اند.

گروهی از دانش آموزان دبیرستانی تصمیم گرفتند این مشکل را با ساخت کارامل از آن‌هاحل کنند. این دانش آموزان ژاپنی تصمیم گرفتند عروس‌های دریایی مزاحم را بپزند و به شکل خمیر درآورند. سپس پودر آن را با شکر ترکیب کرده و آبنبات‌های ترش و شیرین درست کنند.

 

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع


پوشک
فضاهای دفن زباله سراسر جهان پر از پوشک هایی است که تجزیه شان صد‌ها سال طول می‌کشد؛ به همین دلیل پوشک‌های زیست تجزیه پذیری با استفاده از عروس دریایی تولید شده است. گوشت عروس دریایی می‌تواند مقادیر زیادی مایعات را بدون حل شدن یا از هم پاشیدن در خود نگه دارد. از این خاصیت جذب بالا برای ایجاد محصول جدید استفاده شده است. فرآیند ساخت پوشک‌های جدید شامل تجزیه عروس دریایی و ترکیب آن با نانوذرات آنتی باکتریال است. محصول نهایی جاذیب قوی و انعطاف پذیر است در عین حال که در کمتر از ۳۰ روز تجزیه می‌شود. از این محصول در تولید باندهای پزشکی و محصولات بهداشتی زنان هم استفاده می‌شود.

اخبار,اخبارگوناگون,عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

 

 

برترین ها
 

جدیدترین مطالب
 • عکس پروفایل متولدین اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • علت و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی)
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه میلک شیک شکلاتی
 • نتایج بیشتر ...
 • دریاچه متحرک آستارا؛ دریاچه ای که جا به جا می شود!
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
 • نتایج بیشتر ...
 • شگردهای راه اندازی چند اکانت تلگرام روی یک گوشی
 • نتایج بیشتر ...
 • کاربردهای سشوار در خانه داری
 • نتایج بیشتر ...
 • معمای چه کسی کیک ملکه را خورد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشگیری از تحلیل عضلات با اضافه کردن ۸ گزینه غذایی به رژیم روزانه
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه پیامبر(ص) درباره خوردن نمک
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین کفش برای شلوارهای دمپا گشاد
 • نتایج بیشتر ...
 • تست جالب همسرداری : در رابطه زناشویی یک همسر خوب هستید، عالی یا معمولی
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امید نعمتی خوانندهٔ گروه موسیقی پالت
 • نتایج بیشتر ...
 • تاثیر ورزش بر کاهش بیماری‌های روانی در جوانان
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین رنگ‌های سایه برای چشم‎ آبی
 • نتایج بیشتر ...
 • از بین بردن موهای زائد پشت لب با 4 روش طبیعی
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش مخفی کردن taskbar در ویندوز
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز چهارشنبه 02 اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • کاریکاتور های تلخ از سقوط هواپیما
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا بعضی‌ها دائم در حال خیانت‌ کردن هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • چطور از ریزش مو در دوران شیردهی پیشگیری کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز در مورد مدیریت فایل در اندروید
 • نتایج بیشتر ...
 • مستحبات و مکروهات قنوت نماز
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه موس بیسکوییت و کارامل
 • نتایج بیشتر ...
 • روشی حیرت‌انگیز در درمان افسردگی
 • نتایج بیشتر ...
 • طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (80)
 • نتایج بیشتر ...
 • روش رنگ کردن کابینت چوبی
 • نتایج بیشتر ...
 • راهنمای خرید صندل مناسب
 • نتایج بیشتر ...
 • انتخاب نور مناسب اتاق خواب
 • نتایج بیشتر ...
 • دویدن روزانه به کاهش استرس کمک می کند
 • نتایج بیشتر ...
 • روز جهانی زبان مادری (21 فوریه)
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان زیبای «ارزیابی خود»
 • نتایج بیشتر ...
 • انحراف تیغه بینی (علل و درمان انحراف بینی)
 • نتایج بیشتر ...
 • از بین بردن تیرگی آرنج با 5 روش خانگی
 • نتایج بیشتر ...
 • فال روزانه - چهارشنبه 02 اسفند 1396
 • نتایج بیشتر ...
 • پوسترهای شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
 • نتایج بیشتر ...
 • پارک ملی «گونونگ گادینگ» در مالزی و تماشای یکی از بزرگ ترین گل های دنیا
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش عامل موثر در بر طرف کردن یبوست
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز درباره شهادت حضرت زهرا (س)
 • نتایج بیشتر ...
 • ۵ تمرین ساده برای رضایت از زندگی
 • نتایج بیشتر ...
 • علت اختلاف در تاریخ شهادت حضرت فاطمه (س) چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس پروفایل متولدین اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • علت و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی)
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه میلک شیک شکلاتی
 • نتایج بیشتر ...
 • دریاچه متحرک آستارا؛ دریاچه ای که جا به جا می شود!
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
 • نتایج بیشتر ...
 • شگردهای راه اندازی چند اکانت تلگرام روی یک گوشی
 • نتایج بیشتر ...
 • کاربردهای سشوار در خانه داری
 • نتایج بیشتر ...
 • معمای چه کسی کیک ملکه را خورد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشگیری از تحلیل عضلات با اضافه کردن ۸ گزینه غذایی به رژیم روزانه
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه پیامبر(ص) درباره خوردن نمک
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین کفش برای شلوارهای دمپا گشاد
 • نتایج بیشتر ...
 • تست جالب همسرداری : در رابطه زناشویی یک همسر خوب هستید، عالی یا معمولی
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امید نعمتی خوانندهٔ گروه موسیقی پالت
 • نتایج بیشتر ...
 • تاثیر ورزش بر کاهش بیماری‌های روانی در جوانان
 • نتایج بیشتر ...
 • بهترین رنگ‌های سایه برای چشم‎ آبی
 • نتایج بیشتر ...
 • از بین بردن موهای زائد پشت لب با 4 روش طبیعی
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش مخفی کردن taskbar در ویندوز
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید میکروسکوپ قابل نصب روی گوشی با چاپگر سه بعدی
 • نتایج بیشتر ...
 • کاریکاتور های تلخ از سقوط هواپیما
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا بعضی‌ها دائم در حال خیانت‌ کردن هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • چطور از ریزش مو در دوران شیردهی پیشگیری کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کنترل خشم و عصبانیت با 10 ترفند
 • نتایج بیشتر ...
 • نکته هایی برای نگهداری از گل ها
 • نتایج بیشتر ...
 • موزه آذربایجان تبریز
 • نتایج بیشتر ...
 • پیاز درمانی و ناباروری
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز در مورد مدیریت فایل در اندروید
 • نتایج بیشتر ...
 • مستحبات و مکروهات قنوت نماز
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه موس بیسکوییت و کارامل
 • نتایج بیشتر ...
 • روشی حیرت‌انگیز در درمان افسردگی
 • نتایج بیشتر ...
 • طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (80)
 • نتایج بیشتر ...
 • روش رنگ کردن کابینت چوبی
 • نتایج بیشتر ...
 • راهنمای خرید صندل مناسب
 • نتایج بیشتر ...
 • انتخاب نور مناسب اتاق خواب
 • نتایج بیشتر ...
 • دویدن روزانه به کاهش استرس کمک می کند
 • نتایج بیشتر ...
 • روز جهانی زبان مادری (21 فوریه)
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان زیبای «ارزیابی خود»
 • نتایج بیشتر ...
 • انحراف تیغه بینی (علل و درمان انحراف بینی)
 • نتایج بیشتر ...
 • از بین بردن تیرگی آرنج با 5 روش خانگی
 • نتایج بیشتر ...
 • میکروسکوپ چاپ سه‌بعدی برای گوشی‌های هوشمند
 • نتایج بیشتر ...
 • اتمام برنامه دسترسی رایگان به ویکی‌پدیا در ۷۲ کشور
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید باتری‌ جدید با قابلیت شارژ بسیار سریع
 • نتایج بیشتر ...
 • پوسترهای شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
 • نتایج بیشتر ...
 • پارک ملی «گونونگ گادینگ» در مالزی و تماشای یکی از بزرگ ترین گل های دنیا
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش عامل موثر در بر طرف کردن یبوست
 • نتایج بیشتر ...
 • همه چیز درباره شهادت حضرت زهرا (س)
 • نتایج بیشتر ...
 • بیانیه رهبر دراویش گنابادی در محکومیت حوادث خیابان پاسداران تهران
 • نتایج بیشتر ...
 • احمد شیرزاد: برخی نیروها با مسائل قابل حل، برخورد امنیتی می‌کنند
 • نتایج بیشتر ...
 • لیلا حاتمی: شرم ‌آور است که در کشور من، تظاهرات و اعتراض به بهای جان تظاهر کنندگان تمام می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • نقوی‌ حسینی: گروهی افراطی با پوشش دراویش وارد معرکه شدند/ حساب آنها از دراویش جداست
 • نتایج بیشتر ...
 • مقصد بعدی ستاره تیم ملی مشخص شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تمجید سرمربی آرسنال از سامان قدوس
 • نتایج بیشتر ...
 • مجتبی محرمی: یک ایران پشت سر کریمی است/ گل‌زنی برای طارمی محبوبیت نمی‌آورد
 • نتایج بیشتر ...
 • کی‌روش قید برنامه ۹۰ را می‌زند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • حقوق کارمندان دولت حداکثر ۲۰ درصد افزایش می یابد
 • نتایج بیشتر ...
 • دیوان عالی آمریکا درخواست مصادره و فروش اشیای باستانی ایران برای پرداخت غرامت را رد کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • احمدی‌نژاد خطاب به مقام معظم رهبری: رئیس قوه قضاییه را برکنار و انتخابات زود هنگام برگزار کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • حمله تند افتخاری به مدیران سابق استقلال
 • نتایج بیشتر ...
 • گوشت و تخم مرغ تا پایان فروردین گران نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • خشم حماس از موضع گیری ضعیف محمود عباس
 • نتایج بیشتر ...
 • بازگشت قیمت محصولات لبنی به حالت قبل/ مردم گرانفروشی را گزارش دهند
 • نتایج بیشتر ...
 • استاندار تهران: ساختمان‌های غیرمقاوم پایان کار نمی‌گیرند
 • نتایج بیشتر ...
 • روحانی: وزیر کشور به صورت کامل حادثه خیابان پاسداران را بررسی کند
 • نتایج بیشتر ...
 • نوبخت: حذف یارانه خانوارهای پردرآمد طی ۳ ماه امکانپذیر نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشگیری از دیابت نوع یک با استفاده از میکروبیوم در روده
 • نتایج بیشتر ...
 • وکیل نازنین زاغری: او در خانه‌ای تحت‌الحفظ و با حضور نیروهای امنیتی زندگی خواهد کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • حریری: لبنان از تنش‌های امنیتی به دور است
 • نتایج بیشتر ...
 • شفر: با اعتماد به نفس برابر الهلال قرار گرفتیم
 • نتایج بیشتر ...
 • ظریف: برجام قرارداد دوجانبه نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • سعید مرتضوی: در خانه هستم و زندان نرفته‌ام
 • نتایج بیشتر ...
 • محمد بحرانی به سریال «گلشیفته» پیوست
 • نتایج بیشتر ...
 • بارسلونای آسیا کیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • روش خاص ماهیگیران سریلانکایی در عکس روز نشنال جئوگرافیک/عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • سرنوشت نامعلوم اکران فیلم جدید مجید مجیدی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشنهاد فغانی برای انتخاب داور دربی ۸۶
 • نتایج بیشتر ...
 • حساب های بانکی دستگاههای اجرایی از دریافت سود ممنوع شدند
 • نتایج بیشتر ...
 • اپل واچ چگونه جان یک مادر و فرزند را نجات داد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • حمله تند و بی‌رحمانه‌ پیشکسوت پرسپولیس به بیرانوند/کارایی کپسول از تو بیشتر است!
 • نتایج بیشتر ...
 • دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش تند مهدی طارمی به استوری جنجالی علیه پرسپولیس (عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • پروتئینی که آرتروز را درمان می‌کند!
 • نتایج بیشتر ...
 • ظریف: انقلاب اسلامی درخواست مردم ایران برای شأن و منزلت‌شان بود
 • نتایج بیشتر ...
 • افشاگری بزرگ درباره سقوط ATR
 • نتایج بیشتر ...
 • محققان ایتالیایی: مصرف ذرت تراریخته برای سلامتی مفید است
 • نتایج بیشتر ...
 • افزایش معاملات مسکن در بهمن ماه
 • نتایج بیشتر ...
 • «ماماهوت ۲» به اسپانسر نیاز دارد/ پیش‌تولید یک سینمایی عروسکی
 • نتایج بیشتر ...
 • دومین هیبرید موفق حیوان-انسان
 • نتایج بیشتر ...
 • عادل الجبیر: به دنبال ساخت نیروگاه هسته‌ای هستیم
 • نتایج بیشتر ...
 • وثوق احمدی: تکرار روبرو نشدن با اسراییل، کشتی ایران را تعلیق می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • محمود عباس در شورای امنیت نیکی هیلی را عصبانی کرد!
 • نتایج بیشتر ...
 • شهرهای ایران آخر هفته پر بارشی را دارند/ تهران از فردا عصر بارانی‌ست
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر ارتباطات: پیامک‌های مزاحم برای من آزاردهنده است
 • نتایج بیشتر ...
 • ساخت یک ساعت با عمر 10 هزار ساله
 • نتایج بیشتر ...
 • بازار شب عید تخم مرغ، مرغ و گوشت قرمز متعادل است
 • نتایج بیشتر ...
 • 9 شوک بزرگ به بازار ارز
 • نتایج بیشتر ...
 • تمرین تیم ملی کشتی زنان (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • پنتاگون از انتقال اولین زندانی سعودی در بند گوآنتانامو به کشورش خبر داد
 • نتایج بیشتر ...
 • هزینه ۱۴.۵ میلیونی برای وام ۱۰۰ میلیونی مسکن
 • نتایج بیشتر ...
 • لبنیات به قیمت قبل برگشت/ گران‌فروشی را گزارش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • ساخت داروی تزریقی خانگی برای درمان شکستگی استخوان
 • نتایج بیشتر ...
 • قیمت خودروهای داخلی افزایش یافت
 • نتایج بیشتر ...
 • حسن رسولی: اگر کسی می‌خواهد خیری انجام دهد هزینه‌اش را از جیب خودش بپردازد و نه از جیب مردم
 • نتایج بیشتر ...
 • چرخش مستاجران به سوی مالکیت
 • نتایج بیشتر ...
 • پاسخ های زیرکانه ظریف همراه با لبخندهای مشهورش
 • نتایج بیشتر ...
 • ارسال نامه شورای عالی استان‌ها به هاشمی شاهرودی برای تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت سپنتا نیکنام
 • نتایج بیشتر ...
 • مالیات ارزش افزوده بدون هیچ شرطی باید عودت شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ۴ مخدر پرمصرف/ ورود دانه‌های تراریخته شاهدانه به کشور
 • نتایج بیشتر ...
 • حامیان روحانی در دفاع از رفراندوم چه کسانی هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • عراقچی: اگر سیاست بلاتکلیفی در مورد برجام ادامه یابد در این توافق نمی‌مانیم
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش واعظی به ادعای فشار دولت به طراحان سوال از روحانی
 • نتایج بیشتر ...
 • نیکی هیلی: دمشق باحمایت مسکو هزاران نفر را در غوطه شرقی بمباران می‌کند!
 • نتایج بیشتر ...
 • قوای‌ سه‌گانه در صورت نداشتن اذن رهبری امکان دریافت سود از سپرده‌های خود را ندارند
 • نتایج بیشتر ...
 • مایک پنس: دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید نخواهیم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • میزان مصرف ۱۱ ماهه بنزین و گازوئیل کشور اعلام شد
 • نتایج بیشتر ...
 • افشای "مهمترین راز" صدام از زبان وکیلش
 • نتایج بیشتر ...
 • پرواز هواپیماهای ATR72 شرکت آسمان تا اطلاع ثانوی متوقف شد
 • نتایج بیشتر ...
 • غلامرضا حیدری: رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد
 • نتایج بیشتر ...
 • نزهت امیری:می خوام سنبل امیدباشم
 • نتایج بیشتر ...
 • اکران‌آخرین فیلم‌ها در سال 96 با حضور ستاره ها
 • نتایج بیشتر ...
 • حرکت اعتراضی جرج کلونی و همسرش
 • نتایج بیشتر ...
 • نبرد طولانی بازیگر پیشکسوت با سرطان/ محب‌اهری: بدنم جوابگوی شیمی‌درمانی نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • کریستوفر نولان از کارنامه فیلمسازیش می‌گوید
 • نتایج بیشتر ...
 • روزی که پسرها گریه کردند!
 • نتایج بیشتر ...
 • روش خاص ماهیگیران سریلانکایی در عکس روز نشنال جئوگرافیک/عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها
 • نتایج بیشتر ...
 • هیجان انگیزترین وسایل شهربازی‌های دنیا
 • نتایج بیشتر ...
 • ساخت یک ساعت با عمر 10 هزار ساله
 • نتایج بیشتر ...
 • زندگی عشایری در سرمای سیبری (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • زمین تا چه زمانی قابل سکونت است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • محققان ایتالیایی: مصرف ذرت تراریخته برای سلامتی مفید است
 • نتایج بیشتر ...
 • دومین هیبرید موفق حیوان-انسان
 • نتایج بیشتر ...
 • توفیق اجباری برای شفر و استقلال/بازگشت به اصل خویش در روزهای حساس
 • نتایج بیشتر ...
 • طارمی: کاری می‌کنم در قطر همه مرا تحسین کنند/ به احترام درگذشتگان سانحه هوایی شادی نکردم
 • نتایج بیشتر ...
 • تمجید سرمربی آرسنال از سامان قدوس
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشنهاد فغانی برای انتخاب داور دربی ۸۶
 • نتایج بیشتر ...
 • از فشن شو تا پرده سینما؛ مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند
 • نتایج بیشتر ...