پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

دردسرهای اسب سفید شاهزاده رویاها

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 26 مرداد 1396 07:45

 اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی ,جشن عروسی

 

 

 روزنامه خراسان در مطلبی به قلم راحله شعبانی نوشته است:

  

در این یک ماه و اندی روز باقی مانده تا ایام محرم خانواده‌های زیادی در تب و تاب برنامه‌ریزی برای برپایی جشن عروسی فرزندان شان هستند. جشن عروسی از معدود مراسمی است که تا سال‌ها خاطرات آن در ذهن آدمی نقش می‌بندد. حتی می‌توان به سادگی با ورق زدن آلبوم عروس و داماد، خاطرات آن شب را مرور کرد. در این میان بسیار اهمیت دارد که هزینه‌ها را با مدیریتی صحیح و کارامد سازمان دهی کنید. شاید برای تان عجیب باشد ولی با مدیریت مخارج تان به راحتی با یک تیر دو نشان را هدف قرار خواهید داد. هم می‌توانید خاطره رویایی از شب عروسی خود بسازید که تا سال‌ها دهان به دهان بین دوست و آشنا بچرخد و هم می‌توانید جیب بی‌گناه خود را سوراخ نکرده و زیر بار قرض‌های کمر شکن نروید. حتی می‌توانید پولی را ذخیره کرده و به آن مباهات کنید.

 

یکی از مهم ترین ملزومات شب عروسی، ماشین عروس است. اگر شما هنوز این مراسم را تجربه نکرده‌اید، شاید در نگاه اول قضیه خیلی ساده به نظر برسد. حتی با خود بگویید: «مهیا کردن یک ماشین آن هم برای یک شب که دردسری ندارد.» متاسفانه سخت در اشتباهید! ماشین مذکور به شدت مهم است. در تمامی عکس‌ها و فیلم‌های عروسی تان حضور فعال دارد و بعدها می‌تواند برای تان دردسر ساز باشد. پس به مدل ماشین، رنگ ماشین و گل‌آرایی آن اهمیت دهید و با وسواسی خاص همانند یک شاهزاده واقعی مراحل آماده شدن اسب سفید رویایی عروس تان را دنبال کنید.

 

اولین مرحله، انتخاب یک ماشین خوب است. در انتخاب یک ماشین مناسب برای این شب چند نکته حائز اهمیت است: اگر از مدل، رنگ و به طور کلی امکانات ماشین خودتان راضی هستید، حتما ماشین خودتان را انتخاب کنید و به دنبال هزینه‌های اضافی و تجمل نباشید. در صورتی هم که ماشینی ندارید، ماشین یکی از اقوام خود را به امانت بگیرید. اگر ماشین فعلی خود را مناسب مراسم عروسی تان نمی‌بینید و یا نمی‌خواهید جلوی دیگران سرخم کرده و ماشین آن‌ها را امانت بگیرید، باید به فکر کرایه ماشین باشید. برای کرایه ماشین راه پر پیچ و خمی را باید پیمود. دردسرهای زیادی در این راه گریبان گیر شما خواهد بود، که مجبور خواهید بود با آن‌ها دست و پنجه نرم کنید.

 

آقای خسروی که در زمینه کرایه ماشین عروس تبحر خاصی دارد، می‌گوید: کرایه ماشین برای عروسی قوانینی دارد که تا وقتی آقا دامادها آن‌ها را متحمل نشوند از کرایه ماشین به آن‌ها معذوریم. از جمله این قوانین عبارتند از: تسویه نقدی کامل قبل از حرکت، رعایت تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی، رعایت تمام دست‌اندازها و چاله‌های خیابانی، پرداخت هزینه اولیه سوخت و کارواش، تردد با سرعت حداکثر70 کیلومتر در ساعت. او ادامه می‌هد که در صورت به پایان رسیدن ساعت مشخص در قرارداد، به ازای هر ساعتی که تحویل خودرو به تاخیر بیفتد هزینه‌ای متناسب با نوع خودرو دریافت می‌شود که حداکثر این مبلغ 70 هزار تومان می‌باشد. آقای خسروی تاکید می‌کند حتما قرارداد به طور کامل و با دقت مطالعه شود چرا که گاهی در ازای خارج شدن از محدوده‌ مشخص شده در قرارداد مذکور باید مبلغ اضافی پرداخت شود. او فهرستی از قیمت انواع خودروها برای کرایه ارائه می‌دهد که در زیر به صورت جدول آورده ایم.

 

مدل خودرو - با راننده - بدون راننده- با گل‌آرایی

بی ام دبلیو 528 - 600 800

مزدا 6 180 220 -

اپتیما 200 - 500

پژو 308 350 400 -

بی ام دبلیو 330 - 400 600

سوناتا 350 300 500

پروشه - 900 1 میلیون تومان

پرشیا/سمند/ریو/پژو206 - 100 با توجه به نوع گل‌آرایی متفاوت است

 

قیمت‌ها به هزار تومان است

نکات مهم در کرایه ماشین عروس

کرایه ماشین‌های کلاسیک و قدیمی هزینه‌ خیلی بالاتری از ماشین‌های دیگر دارد. سعی کنید خودرویی انتخاب کنید که آشنایی نسبی با آن دارید و از پس رانندگی با آن بر می‌آیید. به یاد داشته باشید ماشین‌های اسپرت علاوه بر هزینه بر بودن، مهارت خاصی برای رانندگی می‌خواهد.

 

قبل از نوشتن قرارداد و تحویل گرفتن ماشین حتما ماشین را از لحاظ فنی و ظاهری به طور دقیق بررسی کنید. اگر مشکلی بعد از پرداخت وجه پیدا شود، مقصر اول و آخر خود شما خواهید بود و به ناچار باید تمام هزینه تعمیر آن را به طور کامل بپردازید. در انتخاب رنگ اتومبیل دقت کنید. هنگام انتخاب اتومبیل جلوی احساسات تان را بگیرید و رنگ‌های عجیب و غریب انتخاب نکنید. گل‌آرایی ماشین‌هایی با رنگ‌های خارج از عرف هزینه‌های گزافی را روی دست شما خواهد گذاشت. برای کرایه هر ماشینی علاوه بر پرداخت هزینه اجاره ماشین باید چک یا سندی به اندازه مبلغ اتومبیل گرو بگذارید. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید ماشین را فقط برای رفتن به مراسم کرایه کنید و بعد از مراسم با ماشین خودتان به خانه برگردید. نهایت احتیاط را هنگام رانندگی داشته باشید چرا که در صورت تصادف کردن باید سال‌های زیادی از عمرتان را صرف جبران خسارت همان یک شب ناقابل بکنید.

 

گل‌آرایی ماشین عروس

حالا که ماشین خود را برای این شب انتخاب کردید نوبت به زیباسازی و طراحی آن می‌رسد. برای گل‌آرایی ماشین مورد نظر دقت بیشتری داشته باشید تا زحمات تان در انتخاب ماشین به هدر نرود و با گل‌آرایی مناسب، انتخاب فوق العاده تان را به رخ همگان بکشانید. آقای غفاری که گل فروشی بزرگی را مدیریت می‌کند، قیمت گل‌آرایی ماشین را بین 150 هزار تومان تا 2 میلیون تومان تخمین می‌زند. او می‌گوید بیشتر مشتریان مدل‌هایی مختصر و مفید در رنج قیمتی 150 تا 250 هزار تومان انتخاب می‌کنند و نهایت سالی یک بار مشتری 2 میلیونی داریم. او معتقد است قیمت گل‌آرایی به نوع گل، تعداد و حجم گل‌های استفاده شده، ملزومات جانبی مانند تور و انواع عروسک و چیدمان آن‌ها بستگی دارد. گران ترین گل، ارکیده است. دیگر گل‌های گران قیمت، آنتوریوم، رز و انواع گل‌های هلندی و تایلندی می‌باشد. از گل‌هایی که قیمت‌های به صرفه تری دارند می‌توان به لیسیانتوس و لیلیوم اشاره کرد. آقای غفاری تولید کنندگان را عامل اصلی نوسانات تغییر قیمت انواع گل‌ها در بازار می داند که بر قیمت گل‌آرایی ماشین عروس هم به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارند. آقای دلخانی که یکی دیگر از متخصصان حوزه گل‌آرایی ماشین عروس به شمار می‌رود، می‌گوید: میخک، آلستر و مریم مناسب ترین گل‌ها به لحاظ قیمتی هستند. گل رز نیز با توجه به کیفیت آن قیمت‌های متفاوتی دارد.

 

پاپیون زدن روی ماشین و یا استفاده بیشتر از برگ‌ها و استفاده کمتر از گل‌ها هزینه‌ها را به شدت پایین می‌آورد. او ادامه می‌دهد: گاهی افراد تمایل دارند دسته گل عروس را با گل‌های ماشین خود هماهنگ کنند که در این صورت باید هزینه بیشتری بپردازند. قیمت دسته گل عروس نیز به تنهایی از 80 هزار تا 300 هزار تومان در نوسان است. برای نمونه چند دسته گل همراه با قیمت را درجدول زیر ارائه کرده ایم. تزیین سفره عقد نیز در تخصص افراد این حرفه قرار می‌گیرد. به طور میانگین محدوده قیمتی سفره عقد از 200 هزار تومان شروع می‌شود و تا 8 میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند.

 

نوع گل‌های استفاده شده در دسته گل عروس - قیمت (هزار تومان)

گل‌های ارکیده به همراه برگ و ملزوماتی از قبیل تور و مروارید 290

گل‌های شیپوری به همراه برگ و ملزومات 230

گل‌های رز هلندی به همراه برگ و ملزومات 230

ترکیبی از گل‌های شیپوری و رز هلندی و داوودی به همراه برگ و ملزومات 180

ترکیبی از گل‌های شیپوری و رز هلندی به همراه برگ و ملزومات 160

 

نکات مهم در گل‌آرایی ماشین عروس

به این نکته توجه کنید که گل فروشی‌های بالاشهر هزینه‌های بیشتری درخواست می‌کنند. مطمئن باشید گل‌های بالا شهر و پایین‌شهر همه یکی هستند و زیبا شدن ماشین شما تنها به هنر و سلیقه کسی بر‌می‌گردد که قرار است ماشین شما را گل‌آرایی کند. تا جایی که می‌توانید تلاش کنید تاریخ مراسم خود را با اعیاد و مناسبت‌ها تنظیم نکنید. در این روزها قیمت خدمات مربوط به گل‌آرایی افزایش قابل توجه‌ای دارد.

 

تزیین ماشین عروس تنها و تنها به سلیقه بر‌می‌گردد. شما به راحتی می‌توانید با انتخاب مدل‌هایی با حجم گل کمتر و گل‌های ارزان‌تر به نفع جیب‌تان کار کنید.

 

حتما قبل از گل‌آرایی سری به هواشناسی بزنید و آب‌و‌هوای روز مراسم را چک کنید. در صورتی که قرار است آن روز باران یا برف ببارد، از تزیین ماشین صرف نظر کنید چرا که به سرعت گل‌ها خراب می‌شوند و فقط هزینه‌های بیهوده‌ای را روی دست خود خواهید گذاشت. حتی در روزهایی که هوا به شدت گرم است، گل‌ها به سرعت پلاسیده می‌شوند. سعی کنید از گل‌های مصنوعی یا وسایلی مانند تور استفاده کنید که هم به صرفه تر است و هم خراب نمی‌شود.

 

 

 

جدیدترین مطالب
 • فال روز دوشنبه 27 آذر 1396 نتایج بیشتر ...
 • عادت های زوج هایی که منصفانه با هم دعوا می کنند!! نتایج بیشتر ...
 • تزیین جیب شلوار لی با نخ های رنگی + آموزش نتایج بیشتر ...
 • شام کریسمس متفاوت دختر جوان عاشق مادر + عکس نتایج بیشتر ...
 • دلیل دل درد بعد از صرف غذا چیست؟ نتایج بیشتر ...
 • بهرام رادان مشعل دار المپیک در شهر سئول شد + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • شلوار پاره سیامک نعمتی در مهمانی برانکو + عکس نتایج بیشتر ...
 • ازدواج دوقلوهای خواهر و برادر سوژه شد + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • تجربه های ترسناک ملکه مار ایران + عکس نتایج بیشتر ...
 • شگفت انگیزترین کتابخانه در چین را ببینید + عکس نتایج بیشتر ...
 • هنرمندان و چهره های درگذشته در سال 2017 +تصاویر نتایج بیشتر ...
 • نحوه کنترل احساسات در مکالمات دشوار نتایج بیشتر ...
 • محرومیت دو مسئول هیات فوتبال سیرجان به دلیل جادوگری نتایج بیشتر ...
 • راهکارهایی برای حل مشکل وسواس نتایج بیشتر ...
 • مار خانگی که فقط از فنجان خودش چای می نوشد + فیلم نتایج بیشتر ...
 • ساخت دکوری های چوبی برای تزیین منزل + عکس نتایج بیشتر ...
 • محبوب ترین کمدین شبکه های اجتماعی را بشناسید+عکس نتایج بیشتر ...
 • طرح گشت های محلی سپاه با هدف ایجاد امنیت نتایج بیشتر ...
 • دزدی ماشین و آدم ربایی با دستور شوهرخاله + عکس نتایج بیشتر ...
 • ورود هولناک ببر جنگل به مراسم عروسی + فیلم نتایج بیشتر ...
 • ماجرای صدا های مرموز در آسمان شهرهای عربی چیست؟ نتایج بیشتر ...
 • نورپردازی خاص اتاق خواب های مدرن + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • موسی دمبله در خانه اش زیر خاکی پیدا کرد نتایج بیشتر ...
 • آیا مدارس تهران فردا دوشنبه 27 آذر تعطیل است؟ نتایج بیشتر ...
 • خواص فلفل سیاه بیشتر است یا فلفل دلمه ای؟ نتایج بیشتر ...
 • هنرمندانی که به تازگی پدر شدند + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • راهنمای خرید کیف متناسب با سن خانم ها نتایج بیشتر ...
 • روانپزشک نسخه طلاق زن میانسال را پیچید! نتایج بیشتر ...
 • نمادهای حیوانی تیم های حاضر جام جهانی 2018 نتایج بیشتر ...
 • برای جذب مردان اینگونه حرف بزنید نتایج بیشتر ...
 • قیمت خودرو محصولات پورشه نتایج بیشتر ...