پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

شفر: کار کردن در استقلال راحت نیست

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 27 مهر 1396 17:07

اخبار,اخبار امروز,شفر

سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با نساجی حاضر شد.

 به گزارش ورزش سه، استقلال در دیدار جام حذفی برابر نساجی مازندران روز جمعه به میدان می رود. وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با حریف روز جمعه آبی ها درباره این دیدار گفت: در ابتدا بابت تاخیر از اصحاب رسانه عذر خواهی می کنم.

 

ما خیلی کارها باید انجام دهیم و کار کردن در استقلال راحت نیست. در مورد دیدار با نساجی باید بگویم که هر زمان که در جام حذفی برابر تیم دسته پایین تر قرار می گیریم، کار سختی داریم. من بازی های زیادی را برابر تیم های لیگ پایین تر تجربه کردم و همیشه نیز به بازیکنان گفتم باید سفت و محکم بازی کنند. نباید حریف را دست کم بگیریم. باید در زمین خودمان را نشان دهیم.

 

وی افزود: بعد از دیدار با فولاد روی مسائل تاکتیکی، تکنیکی و آمادگی جسمانی تاکید کردیم. هر چیزی که در گذشته اتفاق افتاد و خوب نبود را فراموش می کنیم و تلاش می کنیم تا بهتر شویم. کار دفاعی ما مقابل فولاد بسیار خوب بود و دروازه بان ما تنها یک مهار توپ داشت. مشکل ما زمانی است که توپ داریم و می خواهیم حمله کنیم. بازیکنان خط حمله، هافبک و بال های کناری فردا مشخص می شوند.

 

او در ادامه درباره هواداران استقلال، عنوان کرد: حتی بهترین باشگاه های دنیا نیز فراز و نشیب دارند. من اینجا هستم تا استقلال به بهترین جایگاه بازگردد. احساس می کنیم که هواداران ما بسیار به باشگاه وفادار هستند. نه تنها زمانیکه بالا هستیم و بلکه زمانیکه مشکل داریم نیز در کنار ما هستند. ما همیشه به هواداران اطمینان داریم؛ زیرا آنها در این روزها نیز کمک ما هستند.

 

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چقدر زمان لازم دارید تا استقلال را به جایگاه خود برسانید، تصریح کرد: ۸۰ درصد فوتبال در ذهن شما است. وقتی بازی های قبلی تیم را تماشا کردم، می دیدم که بازیکنان با توپ راه می روند. چون خط هافبک زیاد با توپ کار می کرد، ما توپ از دست می دادیم.

 

روی فوتبال یک ضرب و دو ضرب کار می کنیم. ما داریم روی این موضوع کار می کنیم که وقتی تیم ما توپ دارد، بازیکنان دیگر حرکت کنند تا گزینه های پاس دادن داشته باشیم. این تغییر ذهنیت بازیکنان، کار یک روز یا دو روز نیست و به زمان نیاز دارد. نوع تمرینات را عوض کردیم و بازیکنان باید در ابتدا در ذهن خود این موضوع را یاد بگیرند. امیدوارم بازیکنان مصدوم مانند جابر به تیم ما برگردند و به تیم کمک کنند.

 

در تیم با بازیکنان صحبت کردم و به آنها گفتم درون زمین باید با هم درباره اتفاقات داخل زمین صحبت کنند. بازیکنان باید همیشه با هم صحبت کنند؛ وقتی یک مهاجم داخل محوطه جریمه می رود، بازیکنان هافبک باید با او صحبت کنند. این کار راحتی نیست و من در تمرینات به بازیکنان می گویم این کار را انجام دهند. در گذشته بازی تیم ما در سمت راست بود و گیر می کرد؛ اما تمرین کردیم تا بازیکنان منطقه بازی را عوض کنند و نیاز به زمان داریم تا این موضوع را یاد بگیریم. بعضی وقتها می دیدیم که مهاجم می ایستاد تا توپ به او برسد؛ اما مدافع توپ را قطع می کرد. من به بازیکنان گفتم به سمت توپ بروند تا توپ قطع نشود.

 

برای این موضوع نیاز به زمان داریم تا بازیکنان با شرایط آشنا شوند. یاد گرفتن فوتبال مانند مدرسه است؛ بازیکنان ابتدا باید در ذهن یاد بگیرند و نباید منتظر باشند تا ما در تمرین به آنها یاد بدهیم. به بازیکنانم گفتم مسابقات فوتبال اروپایی را ببینند. به طور مثال ببینند لواندوفسکی چگونه توپ را بیرون از محوطه لمس می کند و به دیگر بازیکنان کمک می کند. بعضی وقتها در تمرینات می بینیم زمانیکه بازیکنان از سمت راست سانتر می کنند، مهاجم گردن را زیاد می چرخاند و توپ به بیرون می رود.

 

بازیکنان باید تمرین کنند به سمت دروازه ضربه بزنند. بازیکنان با تمام وجود برای یاد گرفتن تلاش می کنند. نظم در تیم ما بسیار خوب است و بازیکنان برای یادگیری وقت می گذارند. من از شغلی که دارم خوشحال هستم؛ قبلا بازیکن بودم و الان مربی هستم و از فوتبال لذت می برم.

 

سرمربی آلمانی استقلال درباره انتقال بیت سعید به فولاد خوزستان، عنوان کرد: چه کسی گفته است بیت سعید می رود؟ این را شاید مربی تیم فولاد می داند. در تیم ما کسی نمی رود یا نمی آید مگر اینکه من بله یا خیر بگویم. من خیلی خوشحالم که با مدیریت باشگاه تعامل داریم. شاید یک پیشنهادی برسد؛ اما ما باید درباره بازیکن صحبت کنیم و هیچ بازیکنی در صورت عدم تایید من داخل یا خارج نمی شود.

 

بیت سعید بازیکن بسیار خوبی است. به ویژه در ضد حمله خوب است. یک مقدار نیاز به اعتماد به نفس بیشتر دارد. او باید بیشتر یاد بگیرد و بتواند فوتبال یک ضرب و دو ضرب را پیاده کند. او بازیکن خوبی است و ما تلاش می کنیم تا او روشی که می خواهیم را یاد بگیرد. بیت سعید به من گفت که مربیان به او گفتند داخل بازی کند. من به او گفتم تلاش می کنیم تا تو به سطح درجه یک برسی.

 

بیت سعید اولین بازیکنی نیست که از اوج فاصله گرفته؛ اما ما می توانیم او را به جایگاهی که لیاقت دارد، برسانیم. گذشته مهم نیست و مهم این است که الان در تمرین چگونه است. او بسیار سریع است و برای ضد حمله بسیار خوب است. بیت سعید برای ضد حمله بسیار مناسب است و برای تیمی مانند فولاد که با ۱۰ نفر دفاع می کند، او فضا ندارد. فوتبال اینگونه نیست که من با دست گذاشتن روی شانه او، بتوانم او را تغییر دهم و او نیاز به تمرین دارد.

 

شفر در پاسخ به این سوال که چه فکری برای حل مشکل بدنی آبی پوشان کرده است، گفت: من اگر بگویم تیم آماده نیست، این موضوع در مورد کادر قبلی است و من درباره کادر قبلی هیچ تیمی صحبت نمی کنم. شما می توانید احساس کنید که تیم در مسائل بدنی اعتماد به نفس ندارد. ما هفته ای یک جلسه تمرین اختصاصی بدنسازی برای بازیکنان در نظر داریم. ما خیلی کارهای بدنی با توپ انجام می دهیم.

 

ما به سطح اولیه آمادگی جسمانی نیاز داریم که بدون توپ است. ما شنبه ریکاوری کردیم و دوشنبه یک تمرین خوب برای کارهای جسمانی داشتیم. باور کنید که خود بازیکنان باید در ذهن خود این موضوع را داشته باشند که از نظر بدنی آماده هستند. از من سوال کردند چرا آلمان قهرمان جام جهانی شد و من گفتم بازیکنان همه بیرون زمین از نظر بدنی آماده بودند و اعتماد به نفس داشتند. ما برابر برزیل در کنار ۱۰۰ هزار تماشاگر بازی کردیم و آنها را با ۷ گل شکست دادیم. در فوتبال آلمان می گویند ما از همه آماده تر هستیم و چه کسی برابر ما می ایستد و من می خواهم استقلال اینگونه باشد.

 

البته ما باید استقلال را زیر نظر داشته باشیم و نمی شود مثل آلمان باشیم. من جادوگر نیستم و این کار خیلی سختی است. باید سطح توانایی بازیکنان را بالاتر، بالاتر و بالاتر ببریم. گلی به فولاد نزدیم و دو شانس داشتیم؛ اما بازی را آنالیز کردیم و دیدیم خیلی وقتها کسی در محوطه جریمه حریف نیست. نمی توانید برنده باشید وقتی مهاجم در محوطه جریمه حریف نیست. با مهاجمان و هافبک ها کار می کنیم و فردا میبینیم چه اتفاقی رخ می دهد. سه موقعیت ایستگاهی برابر فولاد داشتیم که هیچ کدام برای ما فایده نداشت. فولاد با ۱۰ نفر دفاع می کرد و برای مقابله با این تیم باید توپ را به گوشه زمین ببریم و خوب پاس کاری کنیم.

 

شفر در پایان درباره شکست نوجوانان آلمان برابر ایران گفت: آیا واقعیت دارد(خنده)؟ من ۱۰ دقیقه از بازی را دیدم. خیلی ها از آلمان با من تماس گرفتند و بابت عملکرد تیم ایران تبریک گفتند. امیدوارم این تیم در آینده هم کنار هم باشند. من مربی العین بودم و تیم زیر ۱۷ ساله های ما در جام جهانی مصر موفق شد.

 

من به آنها گفتم تیم را در کنار هم نگه دارید تا موفق باشند. ۴ بازیکن در العین و تیم ملی امارات حضور دارند. همان تیم نیز در المپیک لندن حاضر بود. من مربی ملی نیستم؛ اما به این تیم شانس تمرین، تمرین و تمرین دهید. این تیم آینده فوتبال ایران است. برای مربی این تیم آرزوی موفقیت می کنم.

 

 

 

 

 

جدیدترین مطالب
 • مرگ قهرمان بازی های رایانه ای بعد از 1ماه بیخوابی شبانه نتایج بیشتر ...
 • دماغ گنده ها جذاب ترند! نتایج بیشتر ...
 • پزشک ایرانی: می شود بعد از مرگ آدمها را زنده کرد! نتایج بیشتر ...
 • رکورد قرار دادن 459 نی پلاستیکی داخل دهان + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • راهنمای شست و شو و نگهداری لباس های لینن نتایج بیشتر ...
 • قیمت انواع نان در تهران افزایش یافت + جدول نتایج بیشتر ...
 • برای حفظ سلامت مثانه چه کارهایی انجام دهیم؟ نتایج بیشتر ...
 • خانم های چاق با این لباس ها لاغر میشوند! نتایج بیشتر ...
 • فیلم خنده دار کنگ فو کار کردن مرد معتاد! نتایج بیشتر ...
 • عمل زیبایی چشم های ترلان پروانه شایعه یا واقعیت؟! نتایج بیشتر ...
 • توصیه روانشناسان برای تربیت بهتر فرزندان نتایج بیشتر ...
 • نشانه هایی که میگویند زمان ازدواج شما فرا نرسیده نتایج بیشتر ...
 • ساخت خانه فلت در 6 ساعت! + فیلم نتایج بیشتر ...
 • طالع بینی متولدین ماه های مختلف سال در آذر ماه 96 نتایج بیشتر ...
 • مدل پالتو تمام خز اروپایی 2017 - 2018 + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • این حرفها عواقب بدی برای خانم های باردار دارد نتایج بیشتر ...
 • دستگیری سارق مشهدی جک سوار + عکس نتایج بیشتر ...
 • کار زشت زن جوان با فرزندش برای تلافی کار شوهر + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • 5 لوازم آرایش ضروری که باید داشته باشید نتایج بیشتر ...
 • نکات جالب و خواندنی از جام جهانی روسیه 2018 نتایج بیشتر ...
 • آغاز صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت نتایج بیشتر ...
 • بازیگران مشهور ایرانی در شبکه های اجتماعی 289 + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • سلامت نوزاد خود را در این فصل ها بیمه کنید! نتایج بیشتر ...
 • مردها عاشق اینجور زن ها هستند! نتایج بیشتر ...
 • والپیپر معروف ویندوز xp کجاست و عکاس آن کیست؟ نتایج بیشتر ...
 • گل های کریس رونالدو با لباس رئال به 100 رسید نتایج بیشتر ...
 • یک ایرانی متهم به هک اطلاعات سریال بازی تاج و تخت شد! نتایج بیشتر ...
 • هدیه جالب بشار اسد به پوتین + فیلم و عکس نتایج بیشتر ...
 • تاثیرات خطرناک استنشاق ذرات روغن در آشپزی نتایج بیشتر ...
 • شیکترین رنگ موهای صورتی طلایی + تصاویر نتایج بیشتر ...
 • قیمت خودرو محصولات هیوندای نتایج بیشتر ...