پارسی یاب : مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی

پرسپولیس بدون مهدی طارمی چگونه بود؟ 

شاید روزی که مهدی طارمی محروم شد، خیلی ها تصور می کردند جای خالی این بازیکن به سرعت در پیشانی خط حمله پرسپولیس احساس شود، اما این اتفاق رخ نداد. آخرین بازی مهاجم بوشهری برای سرخپوشان هفته هفتم برابر سپاهان اصفهان انجام شد و حالا به آمار تیم برانکو با او و بدون او توجه کنید.

پرسپولیس 7هفته با طارمی 13گل زد و طی 8 بازی بدون طارمی 14بار دروازه رقبا را باز کرد. پرسپولیس با طارمی در هفت هفته ابتدایی میانگین کسب «2» امتیاز از هر بازی را به ثبت رسانده بود که این آمار در هشت هفته بدون طارمی به حد نصاب خیره کننده «2.75» از هر بازی رسیده است. به روایت روشن تر سرخپوشان بعد از محرومیت طارمی فقط از کسب پیروزی برابر پدیده محروم مانده اند و سایر مسابقات را با پیروزی پشت سر گذاشته اند.

برخی ها این اواخر به شوخی در شبکه های اجتماعی به هواداران پرسپولیس هشدار می دهند که از یک ماه باقی مانده از محرومیت طارمی نهایت استفاده را ببرند. مسلما این مساله جنبه طنز دارد و همه هواداران از بازگشت طارمی که بازیکن باکیفیتی هم هست خوشحال می شوند، اما نمی توان کتمان کرد که پرسپولیس حداقل تا اینجا بدون او نقصی نداشته است.

شاید در بازی رفت نیمه نهایی با الهلال هم اگر شوک روانی ناشی از محرومیت طارمی و باشگاه وجود نداشت و این بازیکن مثلا به دلیل آسیب دیدگی بازی را از دست می داد، آن اتفاق به وقوع نمی پیوست.

 مهدی طارمی

عملکرد باورنکردنی پرسپولیس با نبود طارمی

عملکرد پرسپولیس بدون آقای گل:

8 گل بدون طارمی
پرسپولیس بدون طارمی در 5 بازی 8 گل زده است و نکته جالب این جا است که 7 گل از این هشت گل را مهاجمان پرسپولیس یعنی منشا و علیپور به ثمررسانده اند. پرسپولیس در اولین بازی بدون طارمی در لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال با نتیجه 4 بر صفر مغلوب شد اما در بازی های بعد از آن موفق شد در هر بازی گل بزند. این تیم در بازی با استقلال خوزستان سه گل به ثمر رساند. دو گل توسط علی علیپور و یک گل توسط شجاع خلیل زاده و سپس در بازی برگشت برابر الهلال که بازی دو بر دو مساوی شد هر دو گل را گادوین منشا به ثمر رساند. پرسپولیس در بازی جام حذفی نیز برابر تیم نفت با نتیجه دو بر صفر برنده شد و گل های این بازی را علی علیپور و گادوین منشا برای این تیم زدند. در آخرین بازی پرسپولیس در لیگ برتر و در دربی 85 برابر استقلال نیز این تیم با تک گل علی علیپور به پیروزی رسید.

1 باخت، 1 مساوی و 3 برد
پرسپولیس بدون مهدی طارمی در 5 مسابقه ای که برگزار کرده 1 باخت برابر الهلال در بازی رفت، یک مساوی برابر همین تیم، دو برد در لیگ برتر برابر استقلال خوزستان و استقلال تهران و یک برد در جام حذفی برابر نفت به دست آورده است. آمار امتیازگیری پرسپولیس بدون طارمی در لیگ برتر صد در صد است اما در لیگ قهرمانان این تیم در دوبازی بدون طارمی فقط یک مساوی کسب کرده است. برد برابر نفت هم همانطور که گفته شد در غیاب طارمی در جام حذفی به دست آمد.

منشا و علیپور خطرناک و گلزن
از زمانی که زوج منشا و علیپور در خط حمله پرسپولیس شکل گرفت بیشتر گل های این تیم را مهاجمانش می زدند. اما زمانی طارمی فقط در خط حمله گل می زد و این هافبک ها و مدافعان بودند که در گلزنی کمک می کردند اما منشا و علیپور هفت گل از هشت گل پرسپولیس را در 5 بازی بدون طارمی به ثمر رسانده اند تا نشان دهند که خطرناکترین زوج خط حمله فوتبال ایران در حال حاضر هستند و در غیاب اقای گل دو فصل فوتبال ایران بی محابا دروازه های حریفان را باز می کنند.

عملکرد پرسپولیس قبل و بعد از محرومیت مهدی طارمی


آخرین مطالب
آمار