پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

راهنمای تصویری آسیب به سر و مغز


مغز به خوبی از بسیاری از آسیب ها محافظت می شود. مغز در داخل جمجمه استخوانی و سخت، قرار دارد(در لایه غشاء و مایع ) اما حتی با تمام این حفاظ های طبیعی، مغز هنوز هم می تواند آسیب ببیند و صدمه به آن می تواند بر همه چیز تاثیر گذارد ازجمله: فکر کردن تا حرکت. آسیب های تروماتیک مغز (TBI) هر گونه ضربه سخت به سر به طوری که به اندازه کافی اختلال در عملکرد مغز ایجاد کند را گویند.


چطور مغز میتواند آسیب ببیند؟


ضربه سخت به سر می تواند درون جمجمه را تکان داده ، و در نتیجه باعث کبودی،  پاره شدن رگ های خونی یا آسیب به عصب مغز شود. هنگامی که  ضربه سختی به سر وارد شود ممکن است هیچ خونریزی ظاهری و یا شکستگی در جمجمه وجود نداشته باشد، اما می تواند از درون منجر به آسیب مغزی شده باشد . صدمه به مغز زمانی اتفاق می افتد که یک شی به درون جمجمه نفوذ کرده و به مغز می رود.


صدمات مغزی خفیف در مقابل شدید


TBI می تواند خفیف یا شدید باشد. صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود ضربه خفیف است و شما به سرعت بهبود می یابید. ضربه شدید می تواند به اندازه کافی در دراز مدت آسیب وارد کند و حتی می تواند به کما و مرگ منجر شود.


صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود؟


صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود ، تکان خوردن ولرزیدن مغزاست که باعث به عقب و جلو رانده شدن آن در داخل جمجمه  می شود. هر گونه ضربه سخت به سر و یا بدن  چه آن را از یک ضربه در فوتبال و یاتصادف با یک ماشین باشد می تواند منجر به صدمه شود . اگر چه صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود به عنوان یک آسیب ملایم وخفیف در نظر گرفته شده است اما اگر شما استراحت کافی نداشته باشید، می تواند آسیبی پایداری رایجاد کند.


بیهوشی چیست؟


پس از سقوط یا ضربه به سر، شما ممکن است برای چند ثانیه بیهوش شوید. اما بسیاری از مردم با تکان مغزی، ممکن است بیهوش نشوند علائم آشکاری را که ممکن است بعد از صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود وجود داشته باشد عباتند از: سرگیجه، تهوع یا استفراغ، تاری دید، سردرد، ومشکل در وضوح فکر کردن. این ها همه نشانه هایی هستند که نیازاست به دکتر مربوطه مراجعه  کرده و نشانه ها را بررسی کنید.


بهبودی بعد از صدمه


درست مثل یک رگ به رگ شدن،مغز شما نیاز به استراحت دارد. مقدار زیادی خواب ،به مغز شما التیام می دهد.زمانی که شما احساس بهتری در خود دارید به راحتی میتوانید  به فعالیت هایی نظیر مدرسه باز گردید و به آرامی کار کنید. برای شروع یک ورزش و یا بازی با دستور پزشک میتوان انجام دهید. جلوگیری از تکان مجدد مغز و به موقع درمان  کردن می تواند به روند بهبودی ودرمان و در نتیجه کاهش خطر آسیب دائمی کمک کند.


شکستگی جمجمه


جمجمه بسیارسخت و دشوار است اما اگر آن ضربه سخت باشد به اندازه کافی می تواند آن را ترک دهد که به نام شکستگی جمجمه  معروف است. لبه های تیز  ناشی از  شکستگی استخوان جمجمه می تواند به بافت های ظریف آسیب رسانده و منجر به خونریزی در مغز شود. یکی از نشانه های شکستگی خروج مایع روشن از بینی یا گوش است.


خونریزی در مغز


اگر رگهای خونی داخل مغز آسیب دیده باشد می تواند منجر به خونریزی  داخلی شود. خون های جمع شده، یک دست انداز که هماتوم نامیده می شود را تشکیل میدهند. هماتوم، فشار بر مغز می آورد و می تواند باعث فشار و یا قطع جریان خون به مغزشود که این یک اورژانس پزشکی است. علائم هماتوم عبارتند از: سردرد، استفراغ، و با مشکل روبرو شدن تعادل میباشد.


تشخیص آسیب های مغزی


پزشک شما می تواند با انجام یک سری آزمایشات تشخیص دهد که آیا شما دچار آسیب مغزی شده اید یا خیر و شما ممکن است سوالاتی برای بررسی حافظه، تمرکز، مشکل حل توانایی، عملکرد مغز و دیگرزمینه ها پاسخ دهید. اگر یک جراحت وجود داشته باشد برای پیدا کردن محل دقیق آن شما ممکن است اسکن مغز به نام توموگرافی کامپیوتری (CT) و یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) انجام دهید.


آسیب های مغزی و تاثیر آن برحافظه

 


آسیب می تواند بخش هایی از مغز که نیاز به ذخیره و بازیابی اطلاعات دارد را صدمه زند. این آسیب ها باعث میشود که فرد بعضی مسائل را به سختی به حافظه بسپارد .از دست دادن حافظه پس از آسیب مغزی طبیعی است. گاهی اوقات افراد مبتلا به آسیب های مغزی شدید حافظه خود را برای دوره های طولانی تر از دست می دهند.


آسیب های مغزی و حرکت


آسیب نیز می تواند بخش هایی از مغز که برای کمک به حفظ تعادل و راه رفتن است را صدمه بزند. به عنوان یک نتیجه، ممکن است شمااحساس گیج کننده ای داشته باشید مانند :  اتاق دور سر شما بچرخد . بخش هایی از مغز شما ممکن است دارای آسیب های مشابهی در این زمینه شود. درمان فیزیکی و توانبخشی  و بیوفیدبک می تواند تعادل و حرکت را بعد از ضربه به سر بهبود بخشد.


آسیب های مغزی و خلق و خوی


شما ممکن است پس از TBI  احساسات دیگری داشته باشید. نیمی از مردم علایمی از قبیل افسردگی  را تجربه میکنند از جمله :غم و اندوه مزمن ، بی خوابی ،نوسانات خلق و خو(یک دقیقه خنده و پس از آن گریه ). برخی دیگر احساس بیش از حد عصبانی یا مضطرب شدن را دارند.اگر شما نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید، به پزشک خود در مورد درمان صحبت کنید. (یکی از بهترین روشهای درمانی در سردرد و افسردگی پس از ضربه به سر بیوفیدبک و نوروفیدبک است،که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید اینجا کلیک کنید یا با پزشک خود مشورت کنید)


اثرات طولانی مدت آسیب های مغزی


آسیب مغزی جدی می تواند  برای تمام زندگی همراه شما باشند . مشکلات فکر، حرکت، و کنترل احساسات ممکن است از بین نرود. برخی از شواهد وجود دارد که داشتن TBI باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر، پارکینسون و سایر اختلالات مغزی در سنین پیری شود.


بهبودی پس از آسیب شدید مغزی


برای جراحات خفیف مانند تکان مغزی، بهترین درمان ،استراحت و فرصت دادن به مغزبرای التیام بخشیدن است . درمان فیزیکی، حرفه ای،  می تواند با عوارض جانبی جسمی و روانی به آسیب های شدید مغزی کمک کند. جلسه مشاوره با یک روانشناس یا روانپزشک می تواند به شما کمک کند تا با آسیب خود به راحتی  زندگی کنید.(یکی از بهترین روشهای درمانی در سردرد و افسردگی پس از ضربه به سر بیوفیدبک و نوروفیدبک است،که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید اینجا کلیک کنید یا با پزشک خود مشورت کنید)

 


کودکان و آسیب های مغزی


صدمات مغزی از جمله علل اصلی ناتوانی و مرگ و میر در کودکان رتبه بندی شده است. نزدیک به نیم میلیون نفر از کودکان و نوجوانان ( پسران بیشتر از دختران ) به اورژانس برای آسیب مغزی در هر سال مراجعه میکنند. کودکان با TBI می تواند در یادگیری  در مقایسه با همسالان خودبیشتر دچار مشکل شوند آنها همچنین ممکن است در مبارزه با مشکلات رفتاری و عاطفی نیزدارای مشکلاتی شوند.


آیا این فقط یک ضربه به سر است؟


آموزش راه رفتن هم خطرناک و دشوار است. کودک نو پا ناپایدار می تواند بسیار در راه رفتن بلغزد. خوشبختانه، بچه ها خیلی انعطاف پذیر هستند  اما اگر فرزند تان نمی خواهد گریه خود را متوقف کند و مرتبا سر وگردن خود را به اطراف پرتاب میکند مراقب باشید به خود آسیب نزند زیرا در این حالت ممکن است  دچار مشکل شده ویا در بیدار شدن از خواب بعد از سقوط دچار مشکل شود.حتما در این حالت پزشک خود را در جریان علائم قرار دهید.


ایمنی در دوچرخه


هنگامی که بچه ها  به سن مدرسه میرسند بیشتر در معرض خطرهای ورزشی و حوادث دوچرخه سواری و خودرو قرار میگیرند. آموزش کودکان برای پوشیدن کلاه ایمنی و دیگر ابزار ورزشی و فعالیت های تفریحی میتواند در جلوگیری از ایجاد آسیب به آنها کمک کند و مطمئن شوید که آنها قوانین را عایت میکنند.


آسیب به سر در ورزش


ضربه به سر در ورزش حرفه ای و آماتور مانند فوتبال، بیس بال، و هاکی اتفاق میافتد. اگر شما نمی خواهید این اتفاق در زمین برای شما بیفتد، پوشیدن کلاه ایمنی که به صورت چسبیده ومتناسب برای شما باشد لازم است . نظارت بر کودکان به طوری که آنها بیش از حد خشن نشوند و یا بازی های ورزشی که مناسب برای سن انها باشد انجام دهید و اطاعت از قوانین  را برای جلوگیری از افتادن وبرخورد سر به جایی را به آنهاآموزش دهید.


ایمنی در خودروها


تصادف با یک ماشین می تواند سر را به جلو پرتاب کند یا بدتر ار آن شما را به سمت جلو حرکت دهد . قبل از اینکه شما حرکت کنید بهتر است کمربند خود را ببندید و فرزند خود را در صندلی ایمن و مناسب با سنش قرار دهید. آموزش کودکان برای بستن کمربند ایمنی در هنگام سوار شدن در اتومبیل یا اتوبوس های مدرسه جزیی از تربیت های اجتماعی والدین میباشد.


جلوگیری از آسیب به سر ناشی از افتادن


شما نباید از جاهای بلند بیفتید ! ویا ضربه سختی به سرتان اصابت کند، جست و خیز کردن، پاک کردن درهم و برهمی ها، کابل ها، و خطرات دیگر ممکن است باعث سقوط شود، نصب چراغ در بالای راهرو و پله های آن ویا رفتن به دستشویی هنگام شب ممکن است باعث تلو تلو خوردن شود ،همه فرش ها و تشک ها بصورتی پایدار و محکم در کف اتاق باید متصل باشند به طوری که آنها که لیز می خورند میتوانند علت سقوط وآسیب به سر شوند.

 

 

مترجم :  مریم عبداللهی (روانشناس)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله با ذکر نام نویسنده و مترجم و سایت منبع(مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا) آزاد است.

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات بدون ذکر نویسنده و مترجم پیگرد قانونی دارد.

منبع اصلی مقاله : پایگاه اطلاعات علمی پزشکی وب مد

 

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 

 

 

 

 

 

جدیدترین درمان سردرد و افسردگی پس از ضربه به سر

 

با نوروفیدبک و بیوفیدبک

 


 

سردردها و افسردگی و اضطراب به دنبال ضربه به سر ممکن است به مدت طولانی بدون دلیل مشخصی باقی بمانند

 

یکی از بهترین روشها برای درمان این سردردها روش بیوفیدبک و نوروفیدبک است.(bradly clinical neuology 2012)

در مرکز نوروفیدبک آلومینا، خدمات بیوفیدبک در درمان سردردهای به دنبال ضربه به سر (تصادف و...) انجام می شود و شما می توانید با مراجعه به مرکز و پس از ویزیت متخصص مغز و اعصاب در صورت صلاحدید پزشک متخصص با انجام دوره های درمانی، از  این روش درمانی زیر نظر متخصصین در بهبود سردردهای خود بهره ببرید.

[Blog_Page]

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]

جدیدترین مطالب
 • شیک ترین مدل انگشترهای زنانه
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس های فلسفی (سری 36)
 • نتایج بیشتر ...
 • دعایی از امام صادق (ع) به هنگام شروع کسب رزق و روزی
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان کوتاه «روستایی فقیر»
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای مراقبت و نگهداری از لباس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی نادر مشایخی (فرزند جمشید مشایخی)
 • نتایج بیشتر ...
 • یک گربه کاغذی ساده برای فرزند خود بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه نوشیدنی موز انبه
 • نتایج بیشتر ...
 • خیانت تنها راه‌حل منطقی برای مقابله با مشکلات زناشویی نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • برای درمان جوش صورت تان از این روشهای طبیعی استفاده کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • برای پیشگیری از سرطان سینه چند ساعت در روز پوشیدن سوتین مجاز است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • برج دانمارکی در قلب طبیعت + تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • اختلال نعوظ فقط یک خبر بد برای رابطه جنسی تان نیست!
 • نتایج بیشتر ...
 • iOS 11 را بدون استفاده از دکمه پاور خاموش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز پنجشنبه 27مهر
 • نتایج بیشتر ...
 • لوح برتر ملی گردشگری ایران در دستان بزرگترین آژانس مسافرتی ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • تایچی ورزش مناسب برای ریکاروی قلب
 • نتایج بیشتر ...
 • کلید موفقیت در ازدواج های امروزی کشف شد!!
 • نتایج بیشتر ...
 • اگر می‌خواهید کودکی لوس نداشته باشید، بخوانید!
 • نتایج بیشتر ...
 • وقت­‌هایی که پدرم باید در خانه باشد!
 • نتایج بیشتر ...
 • سفری دل انگیز به جنگل رویایی الیمستان
 • نتایج بیشتر ...
 • معمای ریاضی همه ارقام در سه تساوی!
 • نتایج بیشتر ...
 • اشتباهاتی که بر سلامت تیروئید تاثیر می گذارد
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا باید در رژیم غذایی خود از ماهی استفاده کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • افسانه تو (عباس معروفی)
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه عکس های اینستاگرام را در کامپیوتر ذخیره کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با انواع پنجره های دو جداره
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه همبرگر خانگی
 • نتایج بیشتر ...
 • موسیقی شاد باعث افزایش قوه تفکر خلاقانه می شود
 • نتایج بیشتر ...
 • در نماز جماعت آیا امامت زن برای بانوان جایز است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • Wi-Fi خود را بدون لو دادن رمز با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 • نتایج بیشتر ...
 • مدل دسته گل های دور مچ عروس
 • نتایج بیشتر ...
 • اصول و نحوه انتخاب و خرید بخارپز
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز چهارشنبه 26مهر
 • نتایج بیشتر ...
 • سخـنان حکیـمانه از بـزرگان (12)
 • نتایج بیشتر ...
 • فال روزانه - جمعه 28 مهر 1396
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش‌های کوتاه مدت و شدید برای همه افراد جامعه مناسب نیستند
 • نتایج بیشتر ...
 • طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (67)
 • نتایج بیشتر ...
 • در ابتدا و انتهای روز، قرائت کدام سوره‌ها مستحب است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • با توت فرنگی برای صورتتان ماسک بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • شیک ترین مدل انگشترهای زنانه
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس های فلسفی (سری 36)
 • نتایج بیشتر ...
 • دعایی از امام صادق (ع) به هنگام شروع کسب رزق و روزی
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان کوتاه «روستایی فقیر»
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای مراقبت و نگهداری از لباس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی نادر مشایخی (فرزند جمشید مشایخی)
 • نتایج بیشتر ...
 • یک گربه کاغذی ساده برای فرزند خود بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه نوشیدنی موز انبه
 • نتایج بیشتر ...
 • خیانت تنها راه‌حل منطقی برای مقابله با مشکلات زناشویی نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • برای درمان جوش صورت تان از این روشهای طبیعی استفاده کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • برای پیشگیری از سرطان سینه چند ساعت در روز پوشیدن سوتین مجاز است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • برج دانمارکی در قلب طبیعت + تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • اختلال نعوظ فقط یک خبر بد برای رابطه جنسی تان نیست!
 • نتایج بیشتر ...
 • iOS 11 را بدون استفاده از دکمه پاور خاموش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • لوح برتر ملی گردشگری ایران در دستان بزرگترین آژانس مسافرتی ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • رونمایی از قدرتمندترین تبلت دو تکه
 • نتایج بیشتر ...
 • تایچی ورزش مناسب برای ریکاروی قلب
 • نتایج بیشتر ...
 • کلید موفقیت در ازدواج های امروزی کشف شد!!
 • نتایج بیشتر ...
 • اگر می‌خواهید کودکی لوس نداشته باشید، بخوانید!
 • نتایج بیشتر ...
 • وقت­‌هایی که پدرم باید در خانه باشد!
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا زنان خودخواه‌تر از مردان هستند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان های خانگی زگیل
 • نتایج بیشتر ...
 • 6 اصل طب سنتی برای سلامتی
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امیر آقایی + تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • سفری دل انگیز به جنگل رویایی الیمستان
 • نتایج بیشتر ...
 • معمای ریاضی همه ارقام در سه تساوی!
 • نتایج بیشتر ...
 • اشتباهاتی که بر سلامت تیروئید تاثیر می گذارد
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا باید در رژیم غذایی خود از ماهی استفاده کنیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • افسانه تو (عباس معروفی)
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه عکس های اینستاگرام را در کامپیوتر ذخیره کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • آشنایی با انواع پنجره های دو جداره
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه همبرگر خانگی
 • نتایج بیشتر ...
 • موسیقی شاد باعث افزایش قوه تفکر خلاقانه می شود
 • نتایج بیشتر ...
 • در نماز جماعت آیا امامت زن برای بانوان جایز است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • Wi-Fi خود را بدون لو دادن رمز با دوستانتان به اشتراک بگذارید
 • نتایج بیشتر ...
 • مدل دسته گل های دور مچ عروس
 • نتایج بیشتر ...
 • اصول و نحوه انتخاب و خرید بخارپز
 • نتایج بیشتر ...
 • سخـنان حکیـمانه از بـزرگان (12)
 • نتایج بیشتر ...
 • ورزش‌های کوتاه مدت و شدید برای همه افراد جامعه مناسب نیستند
 • نتایج بیشتر ...
 • طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (67)
 • نتایج بیشتر ...
 • در ابتدا و انتهای روز، قرائت کدام سوره‌ها مستحب است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • با توت فرنگی برای صورتتان ماسک بسازید
 • نتایج بیشتر ...
 • درمان افسردگی با قارچ‌های جادویی
 • نتایج بیشتر ...
 • کاربرد مسواک در تمیزکاری
 • نتایج بیشتر ...
 • لاوروف: نگران حضور ناتو در منطقه بالتیک هستیم
 • نتایج بیشتر ...
 • شفر: کار کردن در استقلال راحت نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • گادوین منشا بهترین بازیکن دور برگشت نیمه نهایی آسیا + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • وینفرد شفر: می‌توانم مربی بدنساز تیم رسانه ورزش باشم!
 • نتایج بیشتر ...
 • برجام سندی بین‌المللی و غیرقابل خدشه است
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش تهمینه میلانی به قانون ممنوعیت تعرض کلامی به بانوان در فرانسه/ عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • تازه ترین تهدید کره‌شمالی علیه آمریکا: با حمله‌ای غیر قابل تصور روبرو می‌شوی!
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: هر لحظه ممکن است مرز زمینی با کردستان عراق را ببندیم
 • نتایج بیشتر ...
 • بازدید شهردار تهران از مرکز بازیافت اینچئون در سئول
 • نتایج بیشتر ...
 • جان کری: دولت ترامپ درباره برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما برای بمباران ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • کاتالونیا اعلام استقلال را تعلیق کرد / اسپانیا روند تعلیق خودمختاری کاتالونیا را آغاز می کند
 • نتایج بیشتر ...
 • سیدحسن خمینی : واکنش به موقع در برابر تهاجم به نیروهای نظامی
 • نتایج بیشتر ...
 • تمایل اوپک به تمدید ۹ ماهه توافق نفتی
 • نتایج بیشتر ...
 • جنجال داوری بازی پرسپولیس با الهلال ادامه دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • عراقچی و ریابکوف در مسکو: رویکرد ضدبرجامی آمریکا غیرمسئولانه است
 • نتایج بیشتر ...
 • درخشان : حرفهای کریمی را به دل نگرفتم/ دلیل ندارد مالکیت نفت را عوض کنند
 • نتایج بیشتر ...
 • برنامه ترامپ: کنترل نفوذ ایران در جهان عرب/ چرا روابط با عربستان برای روسیه تا این حد اهمیت دارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • بهرام رادان صدرنشین این روزهای گیشه سینمای ایران/فیلم جدید پرویز شهبازی اولین شکست خورده پاییز+عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • نامه‌ ای که پس از ۲۹ سال جواب داده شد! +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • «تجربه»‌ای که باید «تجربه» کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • جولان یک فیلم ترسناک کم هزینه
 • نتایج بیشتر ...
 • نقطه قوتی که پاشنه آشیل پرسپولیس شد/ چه بر سر بیرانوند آمد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده
 • نتایج بیشتر ...
 • خوشرو: تلاش آمریکا برای خروج مساله فلسطین از شورای امنیت بیهوده است
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر کشور عراق: بغداد هیچ دشمنی با اربیل ندارد / گفتگو با رهبران کرد ادامه دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • مدیر شبکه ورزش خبر داد؛مشکل پخش فوتبال‌ها حل می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • شوک بزرگ برای مسعود بارزانی ؛ توهم استقلال چگونه نقش بر آب شد ؟
 • نتایج بیشتر ...
 • حسن‌پور: قحطی آب در کشور جدی گرفته شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ارتباط مصرف قند و افزایش ابتلا به سرطان
 • نتایج بیشتر ...
 • گرانترین کیف پول دنیا با 382 قیراط الماس! +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • آغاز تصویربرداری سریال «بچه مهندس» از نیمه آبان
 • نتایج بیشتر ...
 • افزایش بهره‌وری سلول‌های خورشیدی با جلبک
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر خارجه اقلیم کردستان: قصد نداریم با عراق بجنگیم
 • نتایج بیشتر ...
 • نماینده کنگره آمریکا: عربستان جزو بزرگ‌ترین حامیان داعش است/ نبرد آمریکا با تروریسم متناقض است
 • نتایج بیشتر ...
 • گزارش لس‌آنجس‌تایمز از «تجارت سیاه کلیه» در ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • تکرار یک رفتار از برانکو؛ حمایت تمام قد از بازیکن سوگلی
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش نماینده مجلس به لغو عضویت یک زرتشتی در شورای شهر:این کار مایه وهن اسلام و تشیع است
 • نتایج بیشتر ...
 • آخرین واکنش بابک زنجانی به اعدام!/کاریکاتور
 • نتایج بیشتر ...
 • ابعاد حقوقی قرارگرفتن سپاه در فهرست حامیان تروریسم
 • نتایج بیشتر ...
 • تخلف میلیاردی احمدی نژادی از اون لحاظ!
 • نتایج بیشتر ...
 • اذعان ترامپ به پایبندی ایران به چارچوب فنی برجام
 • نتایج بیشتر ...
 • رهبران اروپایی فارغ از تصمیم ترامپ بر پایبندی به توافق هسته‌ای تاکید می‌کنند
 • نتایج بیشتر ...
 • سیدحسن خمینی : واکنش به موقع در برابر تهاجم به نیروهای نظامی
 • نتایج بیشتر ...
 • ایران در آستانه امضای قرارداد با 15 شرکت نفتی جهان
 • نتایج بیشتر ...
 • جان کری: دولت ترامپ درباره برجام دروغ می گوید / درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما برای بمباران ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • ابعاد حقوقی قرارگرفتن سپاه در فهرست حامیان تروریسم
 • نتایج بیشتر ...
 • تخلف میلیاردی احمدی نژادی از اون لحاظ!
 • نتایج بیشتر ...
 • تاکید موگرینی بر ادامه تعهد اروپا به برجام
 • نتایج بیشتر ...
 • تمایل اوپک به تمدید ۹ ماهه توافق نفتی
 • نتایج بیشتر ...
 • سخنگوی وزارت خارجه: با کره شمالی همکاری نظامی نداریم/اصلاحات عربستان اجباری و از سر نیاز است
 • نتایج بیشتر ...
 • آمانو:ایران به همه تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند بوده است
 • نتایج بیشتر ...
 • احتمال افزایش بازدهی مسکن به بالای ۱۰ درصد
 • نتایج بیشتر ...
 • اسناد پرونده تخلفات نفتی دولت نهم و دهم/ محکومیت احمدی‌نژاد به جبران ۴۶۰۰ میلیارد تومان
 • نتایج بیشتر ...
 • خروج اضطراری از بازار طلا
 • نتایج بیشتر ...
 • لاریجانی:لغو عضویت عضو زرتشتی شورای یزد غیرقانونی است / موضوع حل نشود به شورای حل اختلاف ارجاع می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • مشاور امنیت ملی ترامپ: اروپایی‌ها به تدریج با ما همراه می‌شوند
 • نتایج بیشتر ...
 • جولان یک فیلم ترسناک کم هزینه
 • نتایج بیشتر ...
 • نوید محمدزاده و رضا درمیشیان در جشن تولد باران کوثری /عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • نصرالله مدقالچی: دوبلورهایی که به جم رفتند آبرو و حیثیت خود را بردند
 • نتایج بیشتر ...
 • جواد رضویان: خداحافظ تلویزیون!
 • نتایج بیشتر ...
 • فخیم‌زاده: دیگر سریال مذهبی نمی‌سازم/ شرایط تلویزیون برای کار کردن فراهم نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • آندرانیک تیموریان از گسترش فولاد کنار گذاشته شد
 • نتایج بیشتر ...
 • وینفرد شفر: می‌توانم مربی بدنساز تیم رسانه ورزش باشم!
 • نتایج بیشتر ...
 • جنجال داوری بازی پرسپولیس با الهلال ادامه دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • نقطه قوتی که پاشنه آشیل پرسپولیس شد/ چه بر سر بیرانوند آمد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • افزایش بهره‌وری سلول‌های خورشیدی با جلبک
 • نتایج بیشتر ...
 • دانشمندان چینی برنج ۲ متری پرورش دادند
 • نتایج بیشتر ...
 • ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده
 • نتایج بیشتر ...
 • گرانترین کیف پول دنیا با 382 قیراط الماس! +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • نامه‌ ای که پس از ۲۹ سال جواب داده شد! +عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • دوستی این سگ مثال زدنی است /عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (549)
 • نتایج بیشتر ...
 • جرارد باتلر با موتورسیکلت تصادف کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • داوود موثقی : «بی تو» در پیش‌تولید متوقف شد
 • نتایج بیشتر ...
 • فیلم سینمایی «برادرم خسرو» با بازی شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
 • نتایج بیشتر ...