پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

راهنمای تصویری آسیب به سر و مغز


مغز به خوبی از بسیاری از آسیب ها محافظت می شود. مغز در داخل جمجمه استخوانی و سخت، قرار دارد(در لایه غشاء و مایع ) اما حتی با تمام این حفاظ های طبیعی، مغز هنوز هم می تواند آسیب ببیند و صدمه به آن می تواند بر همه چیز تاثیر گذارد ازجمله: فکر کردن تا حرکت. آسیب های تروماتیک مغز (TBI) هر گونه ضربه سخت به سر به طوری که به اندازه کافی اختلال در عملکرد مغز ایجاد کند را گویند.


چطور مغز میتواند آسیب ببیند؟


ضربه سخت به سر می تواند درون جمجمه را تکان داده ، و در نتیجه باعث کبودی،  پاره شدن رگ های خونی یا آسیب به عصب مغز شود. هنگامی که  ضربه سختی به سر وارد شود ممکن است هیچ خونریزی ظاهری و یا شکستگی در جمجمه وجود نداشته باشد، اما می تواند از درون منجر به آسیب مغزی شده باشد . صدمه به مغز زمانی اتفاق می افتد که یک شی به درون جمجمه نفوذ کرده و به مغز می رود.


صدمات مغزی خفیف در مقابل شدید


TBI می تواند خفیف یا شدید باشد. صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود ضربه خفیف است و شما به سرعت بهبود می یابید. ضربه شدید می تواند به اندازه کافی در دراز مدت آسیب وارد کند و حتی می تواند به کما و مرگ منجر شود.


صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود؟


صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود ، تکان خوردن ولرزیدن مغزاست که باعث به عقب و جلو رانده شدن آن در داخل جمجمه  می شود. هر گونه ضربه سخت به سر و یا بدن  چه آن را از یک ضربه در فوتبال و یاتصادف با یک ماشین باشد می تواند منجر به صدمه شود . اگر چه صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود به عنوان یک آسیب ملایم وخفیف در نظر گرفته شده است اما اگر شما استراحت کافی نداشته باشید، می تواند آسیبی پایداری رایجاد کند.


بیهوشی چیست؟


پس از سقوط یا ضربه به سر، شما ممکن است برای چند ثانیه بیهوش شوید. اما بسیاری از مردم با تکان مغزی، ممکن است بیهوش نشوند علائم آشکاری را که ممکن است بعد از صدمه و تکان مغز که منجر به بیهوشی میشود وجود داشته باشد عباتند از: سرگیجه، تهوع یا استفراغ، تاری دید، سردرد، ومشکل در وضوح فکر کردن. این ها همه نشانه هایی هستند که نیازاست به دکتر مربوطه مراجعه  کرده و نشانه ها را بررسی کنید.


بهبودی بعد از صدمه


درست مثل یک رگ به رگ شدن،مغز شما نیاز به استراحت دارد. مقدار زیادی خواب ،به مغز شما التیام می دهد.زمانی که شما احساس بهتری در خود دارید به راحتی میتوانید  به فعالیت هایی نظیر مدرسه باز گردید و به آرامی کار کنید. برای شروع یک ورزش و یا بازی با دستور پزشک میتوان انجام دهید. جلوگیری از تکان مجدد مغز و به موقع درمان  کردن می تواند به روند بهبودی ودرمان و در نتیجه کاهش خطر آسیب دائمی کمک کند.


شکستگی جمجمه


جمجمه بسیارسخت و دشوار است اما اگر آن ضربه سخت باشد به اندازه کافی می تواند آن را ترک دهد که به نام شکستگی جمجمه  معروف است. لبه های تیز  ناشی از  شکستگی استخوان جمجمه می تواند به بافت های ظریف آسیب رسانده و منجر به خونریزی در مغز شود. یکی از نشانه های شکستگی خروج مایع روشن از بینی یا گوش است.


خونریزی در مغز


اگر رگهای خونی داخل مغز آسیب دیده باشد می تواند منجر به خونریزی  داخلی شود. خون های جمع شده، یک دست انداز که هماتوم نامیده می شود را تشکیل میدهند. هماتوم، فشار بر مغز می آورد و می تواند باعث فشار و یا قطع جریان خون به مغزشود که این یک اورژانس پزشکی است. علائم هماتوم عبارتند از: سردرد، استفراغ، و با مشکل روبرو شدن تعادل میباشد.


تشخیص آسیب های مغزی


پزشک شما می تواند با انجام یک سری آزمایشات تشخیص دهد که آیا شما دچار آسیب مغزی شده اید یا خیر و شما ممکن است سوالاتی برای بررسی حافظه، تمرکز، مشکل حل توانایی، عملکرد مغز و دیگرزمینه ها پاسخ دهید. اگر یک جراحت وجود داشته باشد برای پیدا کردن محل دقیق آن شما ممکن است اسکن مغز به نام توموگرافی کامپیوتری (CT) و یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) انجام دهید.


آسیب های مغزی و تاثیر آن برحافظه

 


آسیب می تواند بخش هایی از مغز که نیاز به ذخیره و بازیابی اطلاعات دارد را صدمه زند. این آسیب ها باعث میشود که فرد بعضی مسائل را به سختی به حافظه بسپارد .از دست دادن حافظه پس از آسیب مغزی طبیعی است. گاهی اوقات افراد مبتلا به آسیب های مغزی شدید حافظه خود را برای دوره های طولانی تر از دست می دهند.


آسیب های مغزی و حرکت


آسیب نیز می تواند بخش هایی از مغز که برای کمک به حفظ تعادل و راه رفتن است را صدمه بزند. به عنوان یک نتیجه، ممکن است شمااحساس گیج کننده ای داشته باشید مانند :  اتاق دور سر شما بچرخد . بخش هایی از مغز شما ممکن است دارای آسیب های مشابهی در این زمینه شود. درمان فیزیکی و توانبخشی  و بیوفیدبک می تواند تعادل و حرکت را بعد از ضربه به سر بهبود بخشد.


آسیب های مغزی و خلق و خوی


شما ممکن است پس از TBI  احساسات دیگری داشته باشید. نیمی از مردم علایمی از قبیل افسردگی  را تجربه میکنند از جمله :غم و اندوه مزمن ، بی خوابی ،نوسانات خلق و خو(یک دقیقه خنده و پس از آن گریه ). برخی دیگر احساس بیش از حد عصبانی یا مضطرب شدن را دارند.اگر شما نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید، به پزشک خود در مورد درمان صحبت کنید. (یکی از بهترین روشهای درمانی در سردرد و افسردگی پس از ضربه به سر بیوفیدبک و نوروفیدبک است،که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید اینجا کلیک کنید یا با پزشک خود مشورت کنید)


اثرات طولانی مدت آسیب های مغزی


آسیب مغزی جدی می تواند  برای تمام زندگی همراه شما باشند . مشکلات فکر، حرکت، و کنترل احساسات ممکن است از بین نرود. برخی از شواهد وجود دارد که داشتن TBI باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر، پارکینسون و سایر اختلالات مغزی در سنین پیری شود.


بهبودی پس از آسیب شدید مغزی


برای جراحات خفیف مانند تکان مغزی، بهترین درمان ،استراحت و فرصت دادن به مغزبرای التیام بخشیدن است . درمان فیزیکی، حرفه ای،  می تواند با عوارض جانبی جسمی و روانی به آسیب های شدید مغزی کمک کند. جلسه مشاوره با یک روانشناس یا روانپزشک می تواند به شما کمک کند تا با آسیب خود به راحتی  زندگی کنید.(یکی از بهترین روشهای درمانی در سردرد و افسردگی پس از ضربه به سر بیوفیدبک و نوروفیدبک است،که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید اینجا کلیک کنید یا با پزشک خود مشورت کنید)

 


کودکان و آسیب های مغزی


صدمات مغزی از جمله علل اصلی ناتوانی و مرگ و میر در کودکان رتبه بندی شده است. نزدیک به نیم میلیون نفر از کودکان و نوجوانان ( پسران بیشتر از دختران ) به اورژانس برای آسیب مغزی در هر سال مراجعه میکنند. کودکان با TBI می تواند در یادگیری  در مقایسه با همسالان خودبیشتر دچار مشکل شوند آنها همچنین ممکن است در مبارزه با مشکلات رفتاری و عاطفی نیزدارای مشکلاتی شوند.


آیا این فقط یک ضربه به سر است؟


آموزش راه رفتن هم خطرناک و دشوار است. کودک نو پا ناپایدار می تواند بسیار در راه رفتن بلغزد. خوشبختانه، بچه ها خیلی انعطاف پذیر هستند  اما اگر فرزند تان نمی خواهد گریه خود را متوقف کند و مرتبا سر وگردن خود را به اطراف پرتاب میکند مراقب باشید به خود آسیب نزند زیرا در این حالت ممکن است  دچار مشکل شده ویا در بیدار شدن از خواب بعد از سقوط دچار مشکل شود.حتما در این حالت پزشک خود را در جریان علائم قرار دهید.


ایمنی در دوچرخه


هنگامی که بچه ها  به سن مدرسه میرسند بیشتر در معرض خطرهای ورزشی و حوادث دوچرخه سواری و خودرو قرار میگیرند. آموزش کودکان برای پوشیدن کلاه ایمنی و دیگر ابزار ورزشی و فعالیت های تفریحی میتواند در جلوگیری از ایجاد آسیب به آنها کمک کند و مطمئن شوید که آنها قوانین را عایت میکنند.


آسیب به سر در ورزش


ضربه به سر در ورزش حرفه ای و آماتور مانند فوتبال، بیس بال، و هاکی اتفاق میافتد. اگر شما نمی خواهید این اتفاق در زمین برای شما بیفتد، پوشیدن کلاه ایمنی که به صورت چسبیده ومتناسب برای شما باشد لازم است . نظارت بر کودکان به طوری که آنها بیش از حد خشن نشوند و یا بازی های ورزشی که مناسب برای سن انها باشد انجام دهید و اطاعت از قوانین  را برای جلوگیری از افتادن وبرخورد سر به جایی را به آنهاآموزش دهید.


ایمنی در خودروها


تصادف با یک ماشین می تواند سر را به جلو پرتاب کند یا بدتر ار آن شما را به سمت جلو حرکت دهد . قبل از اینکه شما حرکت کنید بهتر است کمربند خود را ببندید و فرزند خود را در صندلی ایمن و مناسب با سنش قرار دهید. آموزش کودکان برای بستن کمربند ایمنی در هنگام سوار شدن در اتومبیل یا اتوبوس های مدرسه جزیی از تربیت های اجتماعی والدین میباشد.


جلوگیری از آسیب به سر ناشی از افتادن


شما نباید از جاهای بلند بیفتید ! ویا ضربه سختی به سرتان اصابت کند، جست و خیز کردن، پاک کردن درهم و برهمی ها، کابل ها، و خطرات دیگر ممکن است باعث سقوط شود، نصب چراغ در بالای راهرو و پله های آن ویا رفتن به دستشویی هنگام شب ممکن است باعث تلو تلو خوردن شود ،همه فرش ها و تشک ها بصورتی پایدار و محکم در کف اتاق باید متصل باشند به طوری که آنها که لیز می خورند میتوانند علت سقوط وآسیب به سر شوند.

 

 

مترجم :  مریم عبداللهی (روانشناس)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله با ذکر نام نویسنده و مترجم و سایت منبع(مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا) آزاد است.

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات بدون ذکر نویسنده و مترجم پیگرد قانونی دارد.

منبع اصلی مقاله : پایگاه اطلاعات علمی پزشکی وب مد

 

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 

 

 

 

 

 

جدیدترین درمان سردرد و افسردگی پس از ضربه به سر

 

با نوروفیدبک و بیوفیدبک

 


 

سردردها و افسردگی و اضطراب به دنبال ضربه به سر ممکن است به مدت طولانی بدون دلیل مشخصی باقی بمانند

 

یکی از بهترین روشها برای درمان این سردردها روش بیوفیدبک و نوروفیدبک است.(bradly clinical neuology 2012)

در مرکز نوروفیدبک آلومینا، خدمات بیوفیدبک در درمان سردردهای به دنبال ضربه به سر (تصادف و...) انجام می شود و شما می توانید با مراجعه به مرکز و پس از ویزیت متخصص مغز و اعصاب در صورت صلاحدید پزشک متخصص با انجام دوره های درمانی، از  این روش درمانی زیر نظر متخصصین در بهبود سردردهای خود بهره ببرید.

[Blog_Page]

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]

جدیدترین مطالب
 • طرز تهیه کیک دولایه
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امير عباس گلاب خواننده
 • نتایج بیشتر ...
 • با جاذبه های دیدنی مالزی آشنا شوید(1)
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تزیینات جایگاه عروس و داماد
 • نتایج بیشتر ...
 • این 7 رفتار را قبل از خواب ترک کنید تا چاق نشوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • 6 پیشنهاد غذایی برای سم زدایی از بدن در طول تعطیلات!
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۲ توصیه کاربردی برای ثابت نگه داشتن وزن در تعطیلات نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۰ مقصد بکر داخلی برای سفرهای نوروزی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشنهادهایی برای عیدی دادن
 • نتایج بیشتر ...
 • هشدارهای نوروزی به والدینی که کودکان دیابتی دارند
 • نتایج بیشتر ...
 • روش هایی ساده برای داشتن پوستی روشن و شفاف
 • نتایج بیشتر ...
 • راهکارهای قرآنی برای مبارزه با بخل وخساست
 • نتایج بیشتر ...
 • جملات زیبا و خواندنی (48)
 • نتایج بیشتر ...
 • با این نرم‌افزارها قدرت کلیپ‌بورد ویندوز را چند برابر کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • یواشکی های مالی والدین؛ درآمدتان چقدر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون
 • نتایج بیشتر ...
 • به سفر بروید ولی کودکتان را تنها نگذارید!
 • نتایج بیشتر ...
 • افراط در مصرف آجیل ممنوع !
 • نتایج بیشتر ...
 • پوستر ویژه عید نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • کارت پستال شهادت امام علی نقی (ع)
 • نتایج بیشتر ...
 • پرورش خلاقیت در کودکان، چگونه مشوق خوبی باشیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ترفندهای غذایی برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید
 • نتایج بیشتر ...
 • رابطه جنسی تان را با این حقه ساده بهتر کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اشعار شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (4)
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا می دانستید نوروز ؛ روزی است که جبرئیل بر نبی(ع) نازل شد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا سرکه سیب می‌تواند زگیل را درمان کند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • علل و درمان تب مالت یا بروسلوز
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه شیرینی به شکل حاجی فیروز
 • نتایج بیشتر ...
 • روش‌های متفاوت برای بهبود خلاقیت فردی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیاده‌روی روزانه افسردگی را کاهش می‌دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه سفر به باکو با خودرو شخصی
 • نتایج بیشتر ...
 • مخفی کردن پیامک ها در گوشی اندروید
 • نتایج بیشتر ...
 • روشهای خانگی برای پیشگیری و رفع چربی مو
 • نتایج بیشتر ...
 • روش های تمیز کردن شیشه و پنجره
 • نتایج بیشتر ...
 • تزیین کوکی هفت سین
 • نتایج بیشتر ...
 • باورهای رایج و غلطی که هر دختر و پسری درباره عشق و ازدواج دارد!!
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی سینا حجازی ، شوخ ترین خواننده ایران
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی نازنین کریمی + جدیدترین عکس هایش
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (6)
 • نتایج بیشتر ...
 • آموزش رنگ آمیزی تخم مرغ با رنگ های خوراکی
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز دوشنبه 28 اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه کیک دولایه
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی امير عباس گلاب خواننده
 • نتایج بیشتر ...
 • با جاذبه های دیدنی مالزی آشنا شوید(1)
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تزیینات جایگاه عروس و داماد
 • نتایج بیشتر ...
 • این 7 رفتار را قبل از خواب ترک کنید تا چاق نشوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • 6 پیشنهاد غذایی برای سم زدایی از بدن در طول تعطیلات!
 • نتایج بیشتر ...
 • افزودن قابلیت هشتگ به بخش Bio اینستاگرام
 • نتایج بیشتر ...
 • تلگرام ۲۰۰ میلیونی شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید گوشی با ۵۱۲ گیگابایت حافظه
 • نتایج بیشتر ...
 • عرضه گوشی جدید هواووی با دوربین سه گانه ۴۰ مگاپیکسلی
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه موسس واتس اپ: حساب فیس بوکتان را پاک کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید حافظه ۱۰۰ ترابایتی رکوردهای جهانی را جابجا کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • تحولی بزرگ در طراحی نوت ۹ سامسونگ
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۲ توصیه کاربردی برای ثابت نگه داشتن وزن در تعطیلات نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۰ مقصد بکر داخلی برای سفرهای نوروزی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیشنهادهایی برای عیدی دادن
 • نتایج بیشتر ...
 • هشدارهای نوروزی به والدینی که کودکان دیابتی دارند
 • نتایج بیشتر ...
 • روش هایی ساده برای داشتن پوستی روشن و شفاف
 • نتایج بیشتر ...
 • راهکارهای قرآنی برای مبارزه با بخل وخساست
 • نتایج بیشتر ...
 • جملات زیبا و خواندنی (48)
 • نتایج بیشتر ...
 • با این نرم‌افزارها قدرت کلیپ‌بورد ویندوز را چند برابر کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • یواشکی های مالی والدین؛ درآمدتان چقدر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون
 • نتایج بیشتر ...
 • به سفر بروید ولی کودکتان را تنها نگذارید!
 • نتایج بیشتر ...
 • افراط در مصرف آجیل ممنوع !
 • نتایج بیشتر ...
 • پوستر ویژه عید نوروز
 • نتایج بیشتر ...
 • کارت پستال شهادت امام علی نقی (ع)
 • نتایج بیشتر ...
 • پرورش خلاقیت در کودکان، چگونه مشوق خوبی باشیم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (82)
 • نتایج بیشتر ...
 • ۱۰ نکته شگفت انگیز از فواید دوچرخه سواری
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه نان پسته؛ نان پرمغز و خوشمزه
 • نتایج بیشتر ...
 • با جاذبه های ایروان آشنا شوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • ترفندهای غذایی برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید
 • نتایج بیشتر ...
 • رابطه جنسی تان را با این حقه ساده بهتر کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • اشعار شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام (4)
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا می دانستید نوروز ؛ روزی است که جبرئیل بر نبی(ع) نازل شد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا سرکه سیب می‌تواند زگیل را درمان کند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • علل و درمان تب مالت یا بروسلوز
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه شیرینی به شکل حاجی فیروز
 • نتایج بیشتر ...
 • روش‌های متفاوت برای بهبود خلاقیت فردی
 • نتایج بیشتر ...
 • پیاده‌روی روزانه افسردگی را کاهش می‌دهد
 • نتایج بیشتر ...
 • نحوه سفر به باکو با خودرو شخصی
 • نتایج بیشتر ...
 • مخفی کردن پیامک ها در گوشی اندروید
 • نتایج بیشتر ...
 • روشهای خانگی برای پیشگیری و رفع چربی مو
 • نتایج بیشتر ...
 • روش های تمیز کردن شیشه و پنجره
 • نتایج بیشتر ...
 • ارزشمندترین دروازه‌بان جهان کیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آجیل بدون نمک یا کم نمک مصرف کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • ترکیه ممنوعیت هوایی را از فرودگاه اربیل برداشت
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: به ادلب و منبج می‌رویم
 • نتایج بیشتر ...
 • هافینگتون‌پست: بولتون حامی ایجاد جنگ داخلی در ایران است
 • نتایج بیشتر ...
 • محمدبن سلمان: عربستان در مرحله تغییر به سر می‌برد
 • نتایج بیشتر ...
 • وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • میزان محبوبیت ماکرون به پایین‌ترین حد خود رسیده است
 • نتایج بیشتر ...
 • مسی بازی با ایتالیا را از دست داد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش احسان علیخانی به انتقاد سیروان خسروی
 • نتایج بیشتر ...
 • تیم جنگ طلبان علیه ایران در کاخ سفید تکمیل شد
 • نتایج بیشتر ...
 • مقام ارشد کاخ سفید: تلاش می‌کنیم تا برجام را حفظ کنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • سحر دولتشاهی و گروه سون مهمان امشب دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • اخراج سرمربی تونس در صورت شکست مقابل تیم کی‌روش!
 • نتایج بیشتر ...
 • ستاره‌هایی که به MLS رفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • آرامکو حمله موشکی انصارالله را تکذیب کرد/ یمنی‌ها فایل ویدئویی از لحظه حمله منتشر کردند
 • نتایج بیشتر ...
 • محسن یگانه از بیمارستان مرخص شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تیراندازی و گروگان‌گیری در جنوب فرانسه به دست داعش
 • نتایج بیشتر ...
 • نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری روسیه منتشر شد
 • نتایج بیشتر ...
 • حسگری که مراقب غذای شماست!
 • نتایج بیشتر ...
 • کریس اوانز دیگر کاپیتان آمریکا نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • پیام خداحافظی زلاتان برای هواداران منچستریونایتد
 • نتایج بیشتر ...
 • عدم حضور بازیکن سابق بارسلونا در تیم ملی مراکش در جام جهانی روسیه
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش کدخدایی به انتخاب جان بولتن
 • نتایج بیشتر ...
 • پکن: از جنگ تجاری با آمریکا هراسی نداریم
 • نتایج بیشتر ...
 • بوفون: مسی یک بازیکن کامل است
 • نتایج بیشتر ...
 • عبدالله ناصری: بدون گفت‌وگوی ملی، در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی شاهد پیشرفت نخواهیم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: آمریکا از منبج خارج نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • ترس محمد معتمدی از خوابیدن زیر لوستر!/ رازی که پس از سال‌ها در دورهمی برملا شد
 • نتایج بیشتر ...
 • اسکنر قابل حمل امواج مغز جایگزین ام آر آی می شود
 • نتایج بیشتر ...
 • اتحادیه اروپا سفیر خود را از مسکو فراخواند/ تصمیم لیتوانی برای اخراج دیپلمات‌های روس
 • نتایج بیشتر ...
 • خانیکی: گفت‌وگوی ملی منجر به امید می‌شود/ سالی که همه از لزوم شنیدن «صدای مردم» گفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش موشک‌های تاو به عربستان
 • نتایج بیشتر ...
 • ماتیس: عربستان بخشی از راه حل در یمن است
 • نتایج بیشتر ...
 • عضو اتاق بازرگانی ایران: باید اختلاس‌گران را برای کار به معدن و جاده‌ها فرستاد
 • نتایج بیشتر ...
 • وقتی تارعنکبوت بوم نقاشی می شود! (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • اژدهای چینی 100 متری در چین (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • اینم ترامپ در حال دوشیدن عربستان!/ کاریکاتور
 • نتایج بیشتر ...
 • حسینی: گرفتن پنالتی برابر العین بهترین سیو من بود/ دربی برگشت این فصل بدترین خاطره‌ام است!
 • نتایج بیشتر ...
 • مرجانه گلجین: هیچ وقت پُست سیاسی منتشر نمی‌کنم
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تصاویر از نسخه فیلم انیمیشن «جزیره سگ ها»
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه های نوروزی وزارت بهداشت؛ سالاد و سبزی در بشقاب غذا باشد/ دوغ کم نمک بنوشید
 • نتایج بیشتر ...
 • ترکیب موجود در چغندر به درمان آلزایمر کمک می کند
 • نتایج بیشتر ...
 • مصدومیت مدافع رئال در تمرینات تیم ملی مراکش
 • نتایج بیشتر ...
 • خواننده معروف موسیقی به بیمارستان رامسر منتقل شد
 • نتایج بیشتر ...
 • خروج از برجام، محور اولین گفت‌وگوی تلویزیونی مشاور امنیت ملی جدید ترامپ
 • نتایج بیشتر ...
 • رهبر انصارالله یمن: ترامپ بهتر از اوباما عربستان سعودی را دوشید
 • نتایج بیشتر ...
 • فرانسه: خواستار حفظ برجام هستیم
 • نتایج بیشتر ...
 • برنامه «صفر صفر» نوروز امسال پخش نمی شود/ برنامه به برآورد مالی نرسید
 • نتایج بیشتر ...
 • عادل الجبیر ادعاها علیه ایران را تکرار کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه در تعطیلات وزن اضافه نکنیم
 • نتایج بیشتر ...
 • کمک‌های فناوری به بهبود وضعیت مبتلایان به پارکینسون
 • نتایج بیشتر ...
 • جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • نتایج بیشتر ...
 • موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش موشک‌های تاو به عربستان
 • نتایج بیشتر ...
 • عضو اتاق بازرگانی ایران: باید اختلاس‌گران را برای کار به معدن و جاده‌ها فرستاد
 • نتایج بیشتر ...
 • پکن: از جنگ تجاری با آمریکا هراسی نداریم
 • نتایج بیشتر ...
 • خانیکی: گفت‌وگوی ملی منجر به امید می‌شود/ سالی که همه از لزوم شنیدن «صدای مردم» گفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • نماینده مجلس: افزایش فساد ربطی به انقلابی و غیرانقلابی بودن ندارد
 • نتایج بیشتر ...
 • تیم جنگ طلبان علیه ایران در کاخ سفید تکمیل شد
 • نتایج بیشتر ...
 • وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری روسیه منتشر شد
 • نتایج بیشتر ...
 • مشاور نجفی: شهردار و شورای شهر تمایلی به استعفا ندارند
 • نتایج بیشتر ...
 • گاردین: بروکسل برای حفظ برجام بدون آمریکا برنامه‌ریزی می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • محمدبن سلمان: عربستان در مرحله تغییر به سر می‌برد
 • نتایج بیشتر ...
 • انگلیس به پیروی از آمریکا، ایران را به حملات سایبری متهم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • واکنش کدخدایی به انتخاب جان بولتن
 • نتایج بیشتر ...
 • هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی/ باد شدید و طوفان در راه است
 • نتایج بیشتر ...
 • آرامکو حمله موشکی انصارالله را تکذیب کرد/ یمنی‌ها فایل ویدئویی از لحظه حمله منتشر کردند
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: به ادلب و منبج می‌رویم
 • نتایج بیشتر ...
 • ترس محمد معتمدی از خوابیدن زیر لوستر!/ رازی که پس از سال‌ها در دورهمی برملا شد
 • نتایج بیشتر ...
 • جدیدترین تصاویر از نسخه فیلم انیمیشن «جزیره سگ ها»
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ساحل سیدنی
 • نتایج بیشتر ...
 • وقتی تارعنکبوت بوم نقاشی می شود! (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • اژدهای چینی 100 متری در چین (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • به این نام‌ها توجه نکنید، حقیقت چیز دیگریست
 • نتایج بیشتر ...
 • نکونام: حقم نبود با یک ایمیل برکنار شوم!
 • نتایج بیشتر ...
 • آخرین وضعیت پادوانی
 • نتایج بیشتر ...
 • ارزشمندترین دروازه‌بان جهان کیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ستاره‌هایی که به MLS رفتند
 • نتایج بیشتر ...
 • بوفون: مسی یک بازیکن کامل است
 • نتایج بیشتر ...
 • حسینی: گرفتن پنالتی برابر العین بهترین سیو من بود/ دربی برگشت این فصل بدترین خاطره‌ام است!
 • نتایج بیشتر ...
 • دروگبا: مسی فعلا هم رده پله و مارادونا نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • اسکنر قابل حمل امواج مغز جایگزین ام آر آی می شود
 • نتایج بیشتر ...
 • بهنام بانی: می‌خواهم برای مردم خاطره‌ساز شوم
 • نتایج بیشتر ...
 • «لونه زنبور»؛ یک دل سیر بخندید!
 • نتایج بیشتر ...
 • انتقاد تند خواننده پاپ از برنامه‌های تلویزیون در لحظه سال نو
 • نتایج بیشتر ...
 • ماکان بند، از معروف شدن با «هر بار این درو» تا حضور در برنامه دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • جکی چان برای حمایت از بازیگران جوان وارد عمل شد
 • نتایج بیشتر ...