پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام

گروه بین‌الملل مشرق - پنجشنبه شب گذشته، در هوستون تگزاس، دهمین دور مناظرات میان نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند

در این برنامه که در دانشگاه هوستون، به میزبانی شبکه CNN برگزار شد، «مارکو روبیو» (سناتور کنونی فلوریدا) و «تد کروز» (سناتور فعلی تگزاس) محافظه‌کاری را کنار گذاشتند و سخت‌ترین حملات را علیه «دانلد ترامپ» پیشتاز صورت دادند. این حملات، آخرین تلاش‌های این دو نامزد برای توقف پیشتازی ترامپ در رقابت‌های مقدماتی درون‌‌ حزب جمهوری‌خواه برای انتخاب نامزد نهایی، پیش از «سه‌شنبه بزرگ» (superTuesday) محسوب می‌شود. «سه شنبه بزرگ» در هفته آینده یک مرحله سرنوشت‌ساز برای تعیین نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه است که در آن آراء بخش زیادی از مجامع حزبی ایالات مشخص می‌گردد.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند
از راست: جان کسیچ، تد کروز، دانلد ترامپ، مارکو روبیو، بن کارسن

دهمین مناظره جمهوری‌خواهان، بیشتر به یک صحنه انتقام‌جویی شخصی میان روبیو-کروز-ترامپ تبدیل شد، تا جایی که در اواسط کار، روبیو خطاب به ترامپ گفت: «دانلد، آروم بگیر!» و ترامپ پاسخ داد: «من آروم هستم....تو باید بری تیمارستان.»؛ ادبیاتی که شاید عجیب به نظر برسد اما نامزدهای انتخابات آمریکا از حزب جمهوری‌خواه اینگونه یکدیگر را خطاب قرار دادند.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند

دو سناتور تگزاس و فلوریدا، هجوم سنگینی را علیه میلیاردر نیویورکی، دانلد ترامپ در موضوعات مهمی چون مهاجرت، نظام سلامت، ارثیه خانودگی ترامپ، ثروت شخصیش و عدم تناسب او با جایگاه ریاست جمهوری در پیش گرفتند. این یک تغییر تاکتیک بزرگ برای مارکو روبیو بود که تاکنون از چالش مستقیم با ترامپ اجتناب کرده بود.

تد کروز حتی جمهوری‌خواه بودن ترامپ را زیر سوال برد و سوابق دیرین او در حمایت از مواضع و نامزدهای حزب دموکرات، به ویژه هیلاری کلینتون، یادآور شد. مارک روبیو هم ترامپ را برای این ادعا که خود را اولین کسی می‌داند که مساله اصلاح قوانین مهاجرت (با هدف جلوگیری از ورود مهاجرین غیرقانونی به خاک امریکا) را در انتخابات 2016 مطرح کرده است، به تمسخر گرفت:

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند

«تنها کسی که روی این صحنه به خوبی بلد بوده که آن‌ها (مهاجرین) را برای کار غیرقانونی روی پروژه‌های خود استخدام کند، ترامپ است.»

اشاره روبیو به افشای گزارش‌هایی درباره بکارگیری کارگران غیرقانونی مهاجر از لهستان توسط ترامپ در پروژه‌های ساخت و ساز بود. ترامپ هم، با اشاره غیرمستقیم به مهارت اصلی خود یعنی کارآفرینی، چنین جواب داد:

«تنها کسی روی این صحنه که اصولا کسی را استخدام کرده است، من بودم.»

{$sepehr_media_1407974_400_300}
این بخش از مناظره و چالش استخدام نیروهای خارجی را از اینجا مشاهده کنید
دانلود

گفتنی است که دو نامزد دیگر جمهوری‌خواه، «بن کارسن» و «جان کسیچ»، هم که در این مناظره حاضر بودند، عملا از جریان مناظره برکنار ماندند. بن کارسن دکتر عصب‌شناس بازنشسته آفریقایی‌تبار، و جان کسیچ، فرماندار کنونی ایالت اوهایو است. بن کارسن یک بار در جریان مناظره تقاضای زمان سخن گفتن برای خود کرد و قوانین مناظره را یادآور شد که حق پاسخگویی به حملات برای نامزدها محفوظ است: «لطفا یک نفر هم به من هم حمله کند!»

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند
بن کارسن

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند
جان کسیچ

جان کسیچ هم به مجری برنامه تذکر داد که کنترل مناظره را به دست بگیرد و به نزاع شخصی سه نامزد دیگر پایان دهد. اما دعوای ترامپ-روبیو-کروز تا آخر ادامه داشت.

مارکو روبیو به دانشگاهی که زمانی توسط ترامپ تاسیس شده بود اشاره کرد و آن را یک «دانشگاه قلابی» نامید: «می‌دانید چه چیزی نصیب آن دانشجوها شد؟ عکس گرفتن با یک تکه مقوا با امضای دانلد ترامپ.» کروز هم دنبال همین سوژه را گرفته و پیش بینی کرد که احتمالا دانشجوهای آن دانشگاه تا آخر همین امسال علیه ترامپ به جرم کلاهبرداری شکایت خواهند کرد.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند

آن دو بر سر پیشنهاد ترامپ برای وضع تعرفه بالا بر محصولات وارداتی از چین هم به تمسخر ترامپ پرداختند. روبیو خطاب به تاجر میلیاردر با طعنه گفت: «می‌خواهی علیه ارتباطات و آدم‌های خودت جنگ راه بیاندازی؟»

این حملات با هدف متوقف کردن روند پیشتازی ترامپ بعد از پیروزی آسان در سه رای‌گیری درون حزبی از چهار مورد (نیوهمپشایر، کارولینای جنوبی و نوادا) انجام گرفت. او در آیووا هم با فاصله تنها سه درصدی از تد کروز، در جایگاه دوم قرار گرفت. آخرین شمارش آرای «هیات‌های حزبی»(delegates) در سراسر آمریکا به این صورت است: ترامپ، 82- کروز،17- روبیو،16- جان کسیچ، 6- بن کارسن، 4.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند

 قرار است روز سه شنبه این هفته (‌Super Tuesday)، رای‌گیری بزرگ هیات‌های حزبی در ایالات مختلف برگزار شود که تکلیف 595 هیات را معلوم می‌کند. این عدد، حدود نیمی از 1237 هیاتی است که یک نامزد برای دستیابی به نامزدی نهایی حزب باید آرایشان را به دست بیاورد.

مجری این مناظره، «ولف بلیتزر»، از شبکه CNN، با اشاره به اظهارات نامزد سال 2012 جمهوری‌خواهان، «میت رامنی»، در توئیتر که ترامپ را برای افشای انتشار جزییات پرداخت مالیات بر درآمد خود به چالش کشیده بود، از این میلیاردر معروف پرسید که آیا حاضر به انجام این کار هست. ترامپ جواب داد که به صورت منظم از طرف «سیستم درآمدهای داخلی» (نهاد ممیز مالیاتی در امریکا) مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و همین اکنون هم تحت حسابرسی است. او گفت که مایل است که سو.ابق پرداخت مالیات خود را با مردم به اشتراک بگذرد، ولی " مسلما تا زمانی که حسابرسی به پایان نرسد، این کار امکان پذیر نیست.»

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند
ولف بلیتزر، مجری معروف سی ان ان، اداره مناظره را بر عهده داشت

دانلد ترامپ در ضدحمله خود بیشتر روی «خام» و «ناشی» بودن کروز و روبیو تمرکز داشت و این که آن‌ها تاب ایستادگی در برابر فشارهای سیاسی و انتظارات عمومی را نخواهند داشت:

«شما فقط حرف می زنید و اهل عمل نیستید. این یارو (روبیو)  یک آدم با استعداد ولی ذاتا بازنده و آن یکی (کروز) یک دروغگوست. غیر از این حرفی ندارم.»


{$sepehr_media_1407957_400_300}
بخشی از مناظره جنجالی جمهوری‌خواهان
دانلود

واقعیت این است که شماری از رهبران حزب جمهوری‌خواه درباره بخت بالای نامزدی نهایی ترامپ، عصبانی هستند، با این استدلال که اظهارات او در باب زنان و مهاجران مکزیکی، به علاوه حمله بی‌پرده‌اش به دیگر نامزدهای جمهوری‌خواهان، به بخت جمهوری‌خواهان برای پیروزی نهایی آسیب می‌زند. این انتقادات شامل حمایت ترامپ از شکنجه مظنونین به تروریزم و جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک امریکا هم می‌شود.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند

اما با وجود این، نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ این بخت را دارد که سه رقیب اصلی خود را در ایالات خود آن‌ها شکست دهد: روبیو را در 15 مارچ در فلوریدا، کسیچ را در 15 مارچ در اوهایو و کروز را در سه شنبه همین هفته در تگزاس.

از نظر مقامات ارشد حزب دموکرات، مارکو روبیو نامزد مطلوب‌تری نسبت به ترامپِ پوپولیست، بی‌سواد و بددهن است. شماری از آن‌ها در روزهای اخیر در اظهارنظرهای رسمی این ترجیح را به زبان آورده‌اند. اما تنها نتیجه این حمایت‌ها سوم شدن روبیو و پنجم شدن کروز در رای‌گیری نیوهمپشایر بود.

{$sepehr_media_1407973_400_300}
دانلود
بخش دیگری از مناظره جمهوری‌خواهان

راهبرد روبیو پیش از سه شنبه بزرگ، تنها کوبیدن صریح و بی‌پرده ترامپ است. در اوایل مناظره او خطاب به ترامپ گفت که «اگر ثروت بزرگ خانوادگی را به ارث نمی‌برد، اکنون نهایتا یک فروشنده ساعت مچی در منهتن بود.»

 روبیو جهل و بی‌اطلاعی ترامپ درباره نظام سلامت را نیز به رخ او کشید. او نیز مانند «کریس کریستی» (نامزد کناررفته جمهوری‌خواهان) در یکی از مناظرات قبلی، ترامپ را به «تکرر مکررات» متهم کرد:

«حالا باز می‌خواهد همان حرف‌ها را تکرار کند. هر شب فقط خودش را تکرار می‌کند. ترامپ فقط 5 چیز می‌گوید: همه احمقند. خودش قرار است دوباره به امریکا بزرگی ببخشد. ما قرار است برنده باشیم، برنده، برنده...»

این شاید مهم ترین حضور روبیو در کل مناظرات تا به این جا بود و به شک در مناظره پنجشنبه شب، بازیگر اصلی خود او بود. اما این آیا نتیجه‌ای هم برای او دارد؟

پایگاه رای ترامپ به نظر تثبیت شده می‌رسد و در نظرسنجی‌ها در ایالاتی که قرار است روز سه‌شنبه در آن‌ها رای‌گیری شود، پیشتاز است. حتی یک نظرسنجی توسط یکی از معتبرترین سازمان‌های نظرسنجی آمریکا نشان می‌دهد که او در ایالت خود سناتور روبیو، فلوریدا، که ایالتی مهم در تعیین تکلیف نامزد نهایی است، از روبیو پیش است. به علاوه، تاکتیک حمله مستقیم و صریح در این دوره از انتخابات، اولین بار توسط کریس کریستی در یکی از مناظره‌های قبلی علیه ترامپ به کار گرفته شد. اما 4 روز بعد از آن مناظره، کریستی کلا از گردونه حذف شد.

البته، خود روبیو و کروز هم بر سر جانشینی ترامپ در پیشتازی حزب، رقابت تنگاتنگی با هم دارند و در مناظرات اخیر هم یکدیگر را به چالش کشیده‌اند. بسیار محتمل بود که روبیو، که خط فکری تقریبا مشابهی با کروز در امور مختلف دارد، در این مناظره تهاجم خود را بیشتر متوجه کروز کند، اما او ترجیح داد از همان اغاز وارد مجادله با ترامپ شود و موفق شد کروز را در ادامه مناظره به دنبال خود بکشد. کروز یا در کنار گود، درگیری ترامپ-روبیو را نظاره گر بود، یا در تایید مواضع روبیو به ترامپ حمله کرد. روبیو با تمرکز بر ترامپ به جای کروز سعی کرد با یک تیر دو نشان بزند. به این معنا که اگر او بتواند به عنوان تنها کسی که می‌تواند ترامپ را به چالش بکشد، در اذهان بخش زیادی از طرفداران حزب خود را مطرح کند، خود به خود سناتور کروز هم به حاشیه خواهد رفت. گر چه در عمل و تا به این جای کار، تنها سناتور کروز بود که موفق شد در آیووا ترامپ را شکست دهد.

با این حال، به نظر می‌رسد که توفیق ترامپ، دست کم تا این جای رقابت، هرگز به خاطر مهارت او در سیاست یا برنامه‌های قوی نبوده است. شخصیت ترامپ به عنوان یک «بیگانه» (یک نفر خارج از حلقه سیاستمداران حرفه‌ای و رسمی) و افشاگری‌های پوپولیستی و زبان کوچه بازاری و جنجال آفرینی موجب شده تا بدنه طرفداران حزب جمهوری‌خواه با او احساس قرابت کنند. کمبود تخصص و اظهارات غیرکارشناسی او گویی هیچ تاثیری در پایگاه رای او در میان مردم عامی آمریکا ندارد و برنده شدن نسبتا راحت و در 3 رای‌گیری از 4 رای‌گیری درون حزبی، این را نشان می‌دهد.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند
لوگوی برنامه تلویزیونی «کارآموز» که منجر به شهرت ترامپ شد

اما باید به این نکته هم توجه داشت که مناظره پنجشنبه شب، برای اولین‌بار شناخت و آگاهی ترامپ را درباره موضوعات مهمی که درباره آن‌ها طرح ارایه می‌دهد، به طور جدی از سوی رقبای حزبیش محک خورد. مثلا، وقتی از او سوال شد که مایل است چه چیزی درباره سیاست خود درباره نظام سلامت همگانی (به جز برداشتن محدودیت‌ها برای اجازه ورود بیمه‌گران خصوصی به این عرصه برای رقابت با دولت) اضافه کند، پاسخی نداشت و گفت: «نه، چیزی برای اضافه کردن نیست.»

یا وقتی که از او سوال شد که چگونه می‌خواهد با کاستن 10 تریلیون دلار از میزان مالیات ظرف ده سال، کسری بودجه فدرال ناشی از آن را جبران کند، او گفت که وزارت آموزش را حذف می‌کند (یعنی به طور کامل به بخش خصوصی می‌سپارد) و برنامه‌های حفاظت از محیط زیست را کنار می‌گذارد. وقتی مجری برنامه تذکر داد که حتی این اقدامات هم جبران‌کننده کسری بودجه حاصل از معافیت‌های مالیاتی نیست، ترامپ به طور کلی از «حذف اتلاف، تقلب و سوءاستفاده» از کشور حرف زد.

جمهوری خواهان در تگزاس به جان هم افتادند
«تو اخراجی!»، تکیه کلام معروف ترامپ در شوی تلویزیونی «کاراموز»

اما مهم‌ترین چالشی که در این مناظره برای ترامپ ایجاد شد، همان مساله انتشار سوابق مالیاتی است. میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریست جمهوری 2012، که سیاستمداری ثروتمند (البته نه به اندازه ترامپ) است، و خود با همین چالش در آن سال مواجه شده بود، ترامپ را به چالشی فراخوانده که به این راحتی از آن خلاص نخواهد شد.

«من قطعا مالیات خود را اعلام خواهم کرد، اما دو سه سالی است که درگیر حسابرسی هستم، پس نمی‌توانم تا پایان حسابرسی این کار را انجام دهم و گمان می‌کنم مردم این را درک می‌کنند.»

این در حالی است که روبیو و کروز به مردم وعده داده‌اند که در چند روز آینده سوابق مالیاتی خود را منتشر خواهند کرد.

[Blog_Page]

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]

جدیدترین مطالب
 • عکس نوشته های طنز و خنده دار (22)
 • نتایج بیشتر ...
 • علل جفت سر راهی چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ضرب المثل خدا شری بدهد كه خیر ما در آن باشد
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه با خیانت همسرم کنار بیایم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • صرفه‌جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه هات داگ مک و پنیر
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان زیبای «اثر»
 • نتایج بیشتر ...
 • تنبیه مثبت چیست و چه تاثیری دارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • شیرینی خرمایی، شیرینی نوروزی
 • نتایج بیشتر ...
 • خراب شدن پوست بر اثر این عادت های ورزشی نادرست
 • نتایج بیشتر ...
 • تاثیر رنگ ها در دكوراسيون
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی سینا شعبانخانی + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری هموکروماتوز (بیماری ژنتیکی ناشی از افزایش جذب آهن )
 • نتایج بیشتر ...
 • ایده هایی برای تزیین سالاد فصل
 • نتایج بیشتر ...
 • ازدواج بدون رابطه جنسی عادی است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا اموات در عالم برزخ از احوال خانواده خود اطلاع دارند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز شنبه 05 اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • تصاویر روز مهندس
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه از فرودگاه آتاتورک استانبول به هتل خود برسید؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کاسرول کوفته مرغ با سس میگو
 • نتایج بیشتر ...
 • کارت تبریک روز سپندارمذگان
 • نتایج بیشتر ...
 • علایمی که می گویند باید بیشتر ورزش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • شکوفایی خلاقیت، با این کارها
 • نتایج بیشتر ...
 • سریال‌های نوروزی سال ۹۷+تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • سردرد در کودکان + علل
 • نتایج بیشتر ...
 • علت دردهای قاعدگی بعد از روز سوم
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا ژیمناستیک سبب کوتاهی قد در بزرگسالی می‌شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • جملات زیبا و خواندنی (46)
 • نتایج بیشتر ...
 • تزریق چربی به صورت برای چه افرادی مناسب است
 • نتایج بیشتر ...
 • تمیز کردن لکه های دیوار گچی
 • نتایج بیشتر ...
 • با تولد ابزاري كه سطح‌ها را هوشمند مي‌كند
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس تبریک سپندارمذگان (5)
 • نتایج بیشتر ...
 • احساس درد پیش از اجابت مزاج چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا رابطه مقعدی ضرر دارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • فال روزانه - شنبه 05 اسفند 1396
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس های جالب و دیدنی روز پنجشنبه 03 اسفند
 • نتایج بیشتر ...
 • زیبایی و استایل پاریسی با بورژوا به تهران آمد
 • نتایج بیشتر ...
 • چند نکته برای تقویت قدرت اراده
 • نتایج بیشتر ...
 • چه مشکلاتی در بارداری مانع سفر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • هشت سالگی؛ بهترین سن برای شروع ورزش کودک
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای نگهداری از کاج مطبق
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی ساده و سریع برای خانه تکانی
 • نتایج بیشتر ...
 • عکس نوشته های طنز و خنده دار (22)
 • نتایج بیشتر ...
 • علل جفت سر راهی چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • ضرب المثل خدا شری بدهد كه خیر ما در آن باشد
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه با خیانت همسرم کنار بیایم؟
 • نتایج بیشتر ...
 • صرفه‌جویی در مصرف اینترنت توسط تلگرام
 • نتایج بیشتر ...
 • طرز تهیه هات داگ مک و پنیر
 • نتایج بیشتر ...
 • داستان زیبای «اثر»
 • نتایج بیشتر ...
 • تنبیه مثبت چیست و چه تاثیری دارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • شیرینی خرمایی، شیرینی نوروزی
 • نتایج بیشتر ...
 • خراب شدن پوست بر اثر این عادت های ورزشی نادرست
 • نتایج بیشتر ...
 • تاثیر رنگ ها در دكوراسيون
 • نتایج بیشتر ...
 • بیوگرافی سینا شعبانخانی + عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • بیماری هموکروماتوز (بیماری ژنتیکی ناشی از افزایش جذب آهن )
 • نتایج بیشتر ...
 • ایده هایی برای تزیین سالاد فصل
 • نتایج بیشتر ...
 • ازدواج بدون رابطه جنسی عادی است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا اموات در عالم برزخ از احوال خانواده خود اطلاع دارند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • تصاویر روز مهندس
 • نتایج بیشتر ...
 • تولید اولین ساعت مکانیکی هوشمند جهان
 • نتایج بیشتر ...
 • چگونه از فرودگاه آتاتورک استانبول به هتل خود برسید؟
 • نتایج بیشتر ...
 • کاسرول کوفته مرغ با سس میگو
 • نتایج بیشتر ...
 • کارت تبریک روز سپندارمذگان
 • نتایج بیشتر ...
 • لباس های مهمانی برای خانم های درشت اندام
 • نتایج بیشتر ...
 • پرورش جنین گوسفند از سلول های انسانی
 • نتایج بیشتر ...
 • متن آهنگ قرص قمر بهنام بانی
 • نتایج بیشتر ...
 • غسل‌های مخصوص بانوان
 • نتایج بیشتر ...
 • علایمی که می گویند باید بیشتر ورزش کنید
 • نتایج بیشتر ...
 • شکوفایی خلاقیت، با این کارها
 • نتایج بیشتر ...
 • سریال‌های نوروزی سال ۹۷+تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • سردرد در کودکان + علل
 • نتایج بیشتر ...
 • علت دردهای قاعدگی بعد از روز سوم
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا ژیمناستیک سبب کوتاهی قد در بزرگسالی می‌شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • جملات زیبا و خواندنی (46)
 • نتایج بیشتر ...
 • تزریق چربی به صورت برای چه افرادی مناسب است
 • نتایج بیشتر ...
 • تمیز کردن لکه های دیوار گچی
 • نتایج بیشتر ...
 • با تولد ابزاري كه سطح‌ها را هوشمند مي‌كند
 • نتایج بیشتر ...
 • اس ام اس تبریک سپندارمذگان (5)
 • نتایج بیشتر ...
 • احساس درد پیش از اجابت مزاج چیست؟
 • نتایج بیشتر ...
 • آیا رابطه مقعدی ضرر دارد؟
 • نتایج بیشتر ...
 • برای ارسال پیام های سه بعدی آماده باشید / فیسبوک اشتراک گذاری اشیاء را هم ممکن می کند
 • نتایج بیشتر ...
 • زیبایی و استایل پاریسی با بورژوا به تهران آمد
 • نتایج بیشتر ...
 • چند نکته برای تقویت قدرت اراده
 • نتایج بیشتر ...
 • چه مشکلاتی در بارداری مانع سفر است؟
 • نتایج بیشتر ...
 • هشت سالگی؛ بهترین سن برای شروع ورزش کودک
 • نتایج بیشتر ...
 • نکاتی برای نگهداری از کاج مطبق
 • نتایج بیشتر ...
 • گزارش «رای الیوم» از رد و بدل پیام های جدید بین ایران و اروپا؛ وزیر خارجه اسپانیا، نبض ایرانی ها را گرفت
 • نتایج بیشتر ...
 • دستيار اقتصادي رييس‌جمهور: دروازه‌باني مي‌كنم
 • نتایج بیشتر ...
 • یونسی:زهراکاظمی جاسوس نبود اما مرتضوی او را جاسوس دانست وبرای کشور هزینه درست کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • نبض بازار مسکن در بهمن
 • نتایج بیشتر ...
 • آمدي جانم به قربانت ولي حالا چرا
 • نتایج بیشتر ...
 • قطعنامه آتش‌بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد
 • نتایج بیشتر ...
 • تصویربرداری سریال «افسانه هزارپایان» در مراحل پایانی
 • نتایج بیشتر ...
 • فیلم «سراسر شب» آماده نمایش شد
 • نتایج بیشتر ...
 • برانکو: خودمان را برای جشن قهرمانی آماده کردیم/ سه امتیاز برای ما مهم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • مدافع تیم فوتبال استقلال ادامه فصل را از دست داد
 • نتایج بیشتر ...
 • گرشاسبی: به دنبال جلسه با اینفانتینو هستیم/ فکر تساوی در دربی نیستیم
 • نتایج بیشتر ...
 • لیورپول به رده دوم جدول صعود کرد/ منچستر یونایتد خطر را احساس کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • هرتابرلین ترمز تیم بایرن مونیخ را کشید
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر بهداشت: با عرضه‌ کنندگان داروهای غیرمجاز برخورد جدی خواهیم کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند احمدی نژاد به اندازه کافی جرم مرتکب، ولی شرایط برخورد باید فراهم شود
 • نتایج بیشتر ...
 • سناتور آمریکایی: توان موشکی حزب‌الله به کابوس تل آویو مبدل شده است
 • نتایج بیشتر ...
 • بحرین: همه می‌دانند ایران حامی تروریسم است!
 • نتایج بیشتر ...
 • شهردار تهران: حریق در ساختمان وزارت نیرو می‌توانست به فاجعه ملی تبدیل شود
 • نتایج بیشتر ...
 • شفر: تصمیم داور برای حسینی سخت بود/ پس فردا به پرسپولیس فکر می‌کنم!
 • نتایج بیشتر ...
 • سید حسین حسینی دربی را از دست داد!
 • نتایج بیشتر ...
 • احمد مازنی: اگر دراویش بخواهند قانونی تجمع کنند چه اقدامی باید انجام دهند؟
 • نتایج بیشتر ...
 • غلامعلی رجایی: دوره مدارا با احمدی‌نژاد تمام شده است/ صورت خوشی ندارد که با احمدی‌نژاد برخورد نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • آمریکا: برجام روی روایتی نادرست بنا شده و اگر اصلاح نشود، از آن خارج می‌شویم
 • نتایج بیشتر ...
 • استقلال با پیروزی پرگل به استقبال دربی رفت/ سه امتیاز و یک قربانی
 • نتایج بیشتر ...
 • مولاوردی: مستندی که صداوسیما در مورد کاووس سیدامامی پخش کرد صد در صد با فرمان هشت ماده‌ای امام مغایرت دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • نوبخت: هر ماه ٣٨٠٠ میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • «شوخی کردم» مهران مدیری در تلویزیون
 • نتایج بیشتر ...
 • اردوغان: کشتار غیرنظامیان در خون ما نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام زندگینامه آیت الله هاشمی را حذف کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • 105دختر بچه ربوده شدند/نیجریه فاجعه ملی اعلام کرد(+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • کنایه توئیتری زیباکلام به تلاش احمد‌نژاد برای مهندسی انتخابات ۸۸ /خبری از جوج سورس نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • آب در سراسر کره ماه وجود دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • شوخی نوازی سامان احتشامی در برنامه دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • دنیای خوک های آبی (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • پوشش بومی زنان بولیوی (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • تجلیل از فیلم «درساژ» در جشنواره فیلم برلین
 • نتایج بیشتر ...
 • مشایی: نه نگرانیم و نه می‌ترسیم/ اگر چوبه‌دار هم بزنند راحت از‌ آن بالا می‌روم
 • نتایج بیشتر ...
 • بقایی : ظرف چند روز آینده لایحه دفاعیات آخر را به دادگاه می‌دهیم/ درباره سکه‌ها و کارت‌های هدیه توضیح دادم
 • نتایج بیشتر ...
 • مقصر اشتباهات مربی پرسپولیس است/ خیال بیرانوند نباید راحت باشد
 • نتایج بیشتر ...
 • بعد از «سرو زیر آب» ۵۳ فیلمنامه خواندم/ اکران بعد از جام جهانی
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر کشور:در برابر واگذاری مسئولیت به شهرداری ها و استانداری ها مقاومت می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • چرا باید از هواپیمایی که عمر مفیدش تمام شده استفاده شود؟
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر ارتباطات :دزدی سایت های اینترنتی از کاربران/ اتمام حجت با «ارزکاوان مجازی»
 • نتایج بیشتر ...
 • وزیر خارجه: برخی کشورهای منطقه استقلال خود را گرو گذاشتند تا امنیت بخرند
 • نتایج بیشتر ...
 • خواننده رپ کشته‌شده روی صحنه می‌آید/ زندگی «توپاک» در تئاتر مستند
 • نتایج بیشتر ...
 • لباس‌ پلیس‌های تهران، خراسان و اصفهان دوربین‌دار می‌شود/ نظارت نامحسوس بر پلیس
 • نتایج بیشتر ...
 • مسجدی که دست‌کمی از باغ‌های بهشتی ندارد (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • بازپرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیونی ۵ ساله شد
 • نتایج بیشتر ...
 • توضیح پزشکی قانونی درباره اعلام اسامی جانباختگان هواپیمای تهران -یاسوج
 • نتایج بیشتر ...
 • مطهری: بهتر بود پیشنهادات احمدی‌نژاد قبل از بازداشت دوستانش مطرح می‌شد
 • نتایج بیشتر ...
 • قمرهای "سیب‌زمینی" شکل مریخ را ببینید+تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور
 • نتایج بیشتر ...
 • می‌خواهم زنده بمانم!
 • نتایج بیشتر ...
 • توصیه فغانی به کمیته داوران درباره داور داربی ۸۶
 • نتایج بیشتر ...
 • دادستان تهران : هیچ فردی حق ندارد به بهانه آزادی، امنیت را مخدوش کند
 • نتایج بیشتر ...
 • غلامعلی رجایی: دوره مدارا با احمدی‌نژاد تمام شده است/ صورت خوشی ندارد که با احمدی‌نژاد برخورد نمی‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • گزارش «رای الیوم» از رد و بدل پیام های جدید بین ایران و اروپا؛ وزیر خارجه اسپانیا، نبض ایرانی ها را گرفت
 • نتایج بیشتر ...
 • نوبخت: هر ماه ٣٨٠٠ میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود
 • نتایج بیشتر ...
 • یونسی:زهراکاظمی جاسوس نبود اما مرتضوی او را جاسوس دانست وبرای کشور هزینه درست کرد
 • نتایج بیشتر ...
 • کنایه توئیتری زیباکلام به تلاش احمد‌نژاد برای مهندسی انتخابات ۸۸ /خبری از جوج سورس نیست
 • نتایج بیشتر ...
 • سناتور آمریکایی: توان موشکی حزب‌الله به کابوس تل آویو مبدل شده است
 • نتایج بیشتر ...
 • مشایی: نه نگرانیم و نه می‌ترسیم/ اگر چوبه‌دار هم بزنند راحت از‌ آن بالا می‌روم
 • نتایج بیشتر ...
 • توافق امنیتی «الهام علی اف» با عربستان علیه تهران / سعودی ها به آذربایجان: ممکن است به نسخه قفقازی عراق برای ایران تبدیل شوید!
 • نتایج بیشتر ...
 • تجارت قبر در امامزاده‌ها به اسم ساماندهی
 • نتایج بیشتر ...
 • شهردار تهران: حریق در ساختمان وزارت نیرو می‌توانست به فاجعه ملی تبدیل شود
 • نتایج بیشتر ...
 • آمریکا: برجام روی روایتی نادرست بنا شده و اگر اصلاح نشود، از آن خارج می‌شویم
 • نتایج بیشتر ...
 • 105دختر بچه ربوده شدند/نیجریه فاجعه ملی اعلام کرد(+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • توهم احمدی‌نژاد
 • نتایج بیشتر ...
 • باهنر: مقامات قضایی گفته‌اند احمدی نژاد به اندازه کافی جرم مرتکب، ولی شرایط برخورد باید فراهم شود
 • نتایج بیشتر ...
 • بازپرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیونی ۵ ساله شد
 • نتایج بیشتر ...
 • «شوخی کردم» مهران مدیری در تلویزیون
 • نتایج بیشتر ...
 • شوخی نوازی سامان احتشامی در برنامه دورهمی
 • نتایج بیشتر ...
 • خواننده رپ کشته‌شده روی صحنه می‌آید/ زندگی «توپاک» در تئاتر مستند
 • نتایج بیشتر ...
 • علیدوستی در مراسم ختم مادر زهرا رهنورد/ عکس
 • نتایج بیشتر ...
 • روایت یک نشست جنجالی
 • نتایج بیشتر ...
 • گریم متفاوت پرویز پرستویی در فیلم «لس آنجلس- تهران» (+عکس)
 • نتایج بیشتر ...
 • کارگردانی آخرین سکانس «لازانیا» با رضا عطاران
 • نتایج بیشتر ...
 • پوشش بومی زنان بولیوی (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • دنیای خوک های آبی (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • مسجدی که دست‌کمی از باغ‌های بهشتی ندارد (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • شگفت انگیزترین مجسمه‎های آبی دنیا در دل اقیانوس (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • تازه‎داماد خودشیفته تیتر اول روزنامه‌ها شد (+تصاویر)
 • نتایج بیشتر ...
 • ایستگاه مترویی جالب در اعماق آب + تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • آب در سراسر کره ماه وجود دارد
 • نتایج بیشتر ...
 • قمرهای "سیب‌زمینی" شکل مریخ را ببینید+تصاویر
 • نتایج بیشتر ...
 • "خوابیدن"؛ کلید یادگیری جدید
 • نتایج بیشتر ...
 • خودکاری که نوشته‌ها را ذخیره می‌کند
 • نتایج بیشتر ...
 • برانکو: خودمان را برای جشن قهرمانی آماده کردیم/ سه امتیاز برای ما مهم بود
 • نتایج بیشتر ...
 • شفر: تصمیم داور برای حسینی سخت بود/ پس فردا به پرسپولیس فکر می‌کنم!
 • نتایج بیشتر ...