پارسی یاب مطالب مفید و خواندنی از سراسر وب

پارسی یاب : متفاوت ترین سرویس اشتراک مطالب جالب و خواندنی- پارسی یاب مطالب جالب و خواندنی سرگرمی و تفریحی جوک خنده اینستاگرام تلگرام


دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Monday, 23 April, 2018
  1. موفقیت
  2. زندگی

راه‌های رسیدن به خوشبختی و سعادت


راه‌های رسیدن به خوشبختی و سعادت
متخصص‌های نگلیسی بعد از تحقیق‌ها و بررسی‌ها راه‌های اصلی سعادت را به‌طور ساده در ده ماده خلاصه می‌کنند و عقیده دارند رسیدن به اوج سعادت و خوشبختی، کار مشکلی نبوده و با انجام نکته‌های سادهٔ زیر می‌شود صاحب زندگی دلپذیر و شیرینی شد:
۱) به طبیعت علاقه‌مند باشید. گیاهانی را کاشته و با مراقبت و علاقه آنها را پرورش دهید.
۲) در پایان هر روز چند کار خوب خود را به خاطر بیاورید و با آنها احساس غرور و شادی کنید.
۳) با دوستان و نزدیکانی که مورد علاقهٔ شما می‌باشند، صحبت کنید.
۴) دوستان دورهٔ کودکی و قدیمی که با شما هم‌فکر می‌باشند و خاطره‌های شیرینی با شما دارند را دست‌کم ماهی یک بار ملاقات کنید.
۵) تا می‌توانید شاد باشید و در هر فرصت، خنده و شادی را فراموش نکنید.
۶) از سیگار دور باشید. آب‌میوه، سبزی و حبوبات زیاد استفاده کنید.
۷) در هوای تمیز، راهپیمائی و یا ورزش کنید.
۸) با همسایه‌ها، همکاران و دوستان خود همیشه خوش‌رو و مهربان باشید.
۹) کمتر تلویزیون تماشا کرده و به‌جای آن با افراد خانواده و دوستان، صحبت کنید و در کارها با یکدیگر کمک کنید.
۱۰) برای دوری از استرس و خستگی‌های روزانه، کاری که مورد علاقه‌تان می‌باشد را انجام دهید.
● تعهد
پس از اینکه هدف خود را مشخص کردید، عاملی که در رویاروئی با مانع‌ها به شما کمک می‌‌کند. تعهد نسبت به کاری است که خواهان انجامش هستید. با تعهدی نیرومند، می‌توانید بر هر چیزی غلبه کنید. بدون آن، محکوم به شکست هستید.
یکی از دوست‌هایم، کارش را رها کرده و شروع به جارت شخصی کرد. وقتی شروع به کار کرد، از او پرسیدم ”دربارهٔ مسئله‌ها و مشکل‌های جدید چه احساسی داری؟“ گفت: ”شش ماه به خودم فرصت می‌دهم و اگر در این مدت، تلاش‌های من نتیجه‌ای نداد، شغل دیگری انتخاب می‌کنم“. همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، او پس از گذشت چهار ماه کارش را رها کرد. خوشبختانه داستان پایان خوشی دارد. به تازگی او و همسرش کار جدیدی را شروع کرده‌اند. این بار وقتی از او پرسیدم: ”چه احساسی داری؟“ گفت: ”عالی“ او گفت: ”ما همهٔ امکانات را در نظر گرفته‌ایم و تا رسیدن به هدف و موفقیت ادامه می‌دهیم“. تعهد او نسبت به کار دومش، او را قادر کرده تا جسارت پیدا کند.
وقتی کارها به شیوه‌ای که می‌خواهید، پیش می‌رود و به‌طور یقین این اتفاق می‌افتد، سطح تعهدتان مورد سنجش قرار می‌گیرد، اگر تعهدتان قوی باشد، با آنچه در جریان است، پیش می‌روید. اگر می‌خواهید ارتباطی جدید یا کاری جدید را شروع کنید نیز این مطلب مهم است. یعنی شما باید به‌طور کامل تعهد بدهید.
برای لحظه‌ای تصور کنید که می‌خواهید کسب و کار جدیدی را شروع کنید. در ابتدا باید تعهد بدهید که موفق می‌شوید، ”ناپلئون هیل“ در کتاب ”تفکر و ثروتمند شدن“ می‌گوید: ”باید همهٔ پل‌هایتان را خراب کنید“ دلیل او برای این پیشنهاد این است که اگر بدانید هیچ انتخاب دیگری ندارید، همهٔ تلاش خود را برای انجام آنچه می‌خواهید، به‌کار می‌برید. از دام دخالت‌ها آگاه باشید؛ چون موجب سقوط اغلب افراد باانگیزه می‌شود. البته باید این عمل را هوشمندانه و دقیق انجام دهید. در حقیقت، این عقیدهٔ خوبی است که ”هرگز به هنگام وارد شدن مردم، در را نبندید“ اگرچه ارتباط با سایر افراد می‌تواند باارزش‌ترین منبع باشد، با تمام وجود به آنچه انجام می‌دهید، متعهد باشید و برای رسیدن به موفقیت، تلاش کنید داستان دوست من را به یاد بیاورید.
در نهایت زمانی‌که به‌صورت جدی متعهد شد، موفق شد. آنچه موجب افزایش سطح تعهدتان می‌شود، این است که از خود بپرسید: ”چرا این تغییر را در اولویت قرار داده‌اید؟ از آنچه به‌دست می‌آورید و از عدم آن، چه ضررهائی را متحمل می‌شوید؟“

دکتر میرفروغ‌الدین فریور
منبع: ”سفر به دنیای شادی“
نویسنده: ”جیم دناوان“
مترجم: ”الهام آرام‌نیا - سید شمس‌الدین حسینی“

منبع : مجله شادکامی و موفقیت

مطالب مرتبط

خوشبختی کجاست؟!

خوشبختی قطره شبنمی است که هر روز صبح بر برگ گل سرخ می‌نشیند و گاهی آن‌را نمی‌بینیم و بی‌تفاوت از کنارش می‌گذریم، و یا شاید جوانه کوچکی است که مدت‌هاست در خاک باغچه‌مان روئیده است و ما بی‌توجه به آن هرگز رستن آن‌را احساس نکرده‌ایم.
خوشبختی همان کبوتری است که از ابتدای پائیز به تمنای گرمای دست‌هایمان در پشت پنجره اتاقمان لانه گزیده و هر روز صبح با صدایش از خواب برمی‌خیزیم اما هرگز آن‌را ندیده‌ایم.
خوشبختی به همین سادگی، همین قدر نزدیک و دست یافتنی و همین قدر دور از چشم‌ ماست.
اکثر ما درزندگی خوشبختیم ولی چون آن‌را در جائی بیرون از زندگی خود جست‌وجو می‌کنیم هرگز آن‌را نخواهیم یافت. وقتی به خانه باز می‌گردیم و خسته از تلاش روزانه به‌دنبال لحظه‌ای آرامش و آسایش هستیم و همسرمان بی‌صبرانه و با اشتیاق در را به رویمان باز می‌کند یا فرزندمان با لبخند کودکانه‌اش دنیائی از نشاط و شادی را به ارمغان می‌آورد، خوشبختی در دست‌های ماست.
وقتی سالم و سرشار از انرژی، برای امرار معاش، کسب درآمد، تأمین خانواده و پر کردن سفره دل‌هایمان به بیرون از خانه می‌رویم و شب با دستانی پر از مهر، سالم و فارغ بال به خانه باز می‌گردیم این معنای خوشبخت بودن است. وقتی بی‌هیچ دغدغه‌ای سر را بر بالش می‌گذاریم و در حساب چرتکه اعمال روزمره‌مان صبح را به شب آورده‌ایم بی‌آن‌که بنده‌ای را آزرده باشیم و شاید هم بالاتر دلی را به‌دست آورده‌ایم، و لبی را خندان کرده‌ایم یا دستی را به نوازشی از سرما به گرمای مهر رسانده‌ایم، این خوشبختی است.
خوشبختی نه در تسخیر فلک‌الافلاک است و نه در حساب‌های بانکی غیرقابل شمارش بلکه در دستان ماست دستانی که می‌تواند دنیائی را به مهر بسازد، شاد کند و خود نیز شاد باشد. دستانی‌که جوانه‌ای را به شاخه‌ای پیوند می‌دهد و هر دو را زندگی می‌بخشد و چراغ امید را در کوچه و پس‌کوچه شهرمان روشن می‌کند.
و من خوشبختم چون تو هستی و تمام داشته‌های دنیا در تو معنا می‌شود ای خدای مهربان.

مژگان محمدی


کلمات در حال جستجو

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند

برخی منابع مهم خبری

وبگردی
دادستانی که به قانون تمکین نکرد
دادستانی که به قانون تمکین نکرد - نکته دیگری که برای شخص من در ماجرای مرتضوی بسیار مهم‌تر از شرایط او در زندان است، عدم تمکین ایشان به قانون است. مرتضوی به عنوان یک دادستان و شخصیت‌های برجسته و بانفوذ قوه قضائیه حاضر نشد به قانون تمکین کند. حالا دیگر اهمیتی ندارد که مرتضوی در بند 241 باشد یا 309 یا چقدر به مرخصی بیاید، مهم این است که اتفاقات اخیر نشان داد که او هیچ پایبندی به قانون نداشته و ندارد
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها - بررسی حضور زنان در ورزشگاه ها با حضور نرگس آبیار، لاله افتخاری، حمید رسایی، حجت الاسلام محسن غرویان و فائزه هاشمی.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!    [Blog_Page]

    تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]

    جدیدترین مطالب